Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk, férfiak, ti mit tennétek...

Fiúk, férfiak, ti mit tennétek, ha a párotok, barátnőtök, szeretőtök teherbe esne tervezetlenül, védekezés mellett?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 16. 21:18
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 A kérdező kommentje:
Szentimentálisnak: Nem arról van szó, hogy szereti vagy nem szereti. Egy férfi nem tudja, mi az a terhesség, nem éli meg, nem érti. Egészen más szempontok alapján áll hozzá az utódhoz, míg a nők valóban, elsősorban érzelmi alapon, "szentimentálisan".
2012. ápr. 17. 09:14
 22/65 A kérdező kommentje:
Utolsó: és akkor mi történne, ha el akarnád vetetni, de nem a tudta nélkül? Mert mondjuk úgy gondolnád, éreznéd, hogy még nem állsz készen egy ilyen feladatra, mint az anyaság?
2012. ápr. 17. 09:16
 23/65 anonim ***** válasza:
08:42-es vagyok. Nem fogok rosszul járni. Már bármikor jöhet a baba. Igen, megbeszéltük, hogy jöhet. Előtte azt is megbeszéltük, amikor még nem jöhetett.
2012. ápr. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne, hogy akkor is mellettem állna. Egyet kért: Őszinteség.
2012. ápr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
100%

Leírom az én sztorimat is, hátha érdekel :)

Szóval, mi párommal már hosszabb ideje együtt élünk és azt az elvet tartjuk hogy mindent meg kell beszélni. A baba kérdés jelenleg úgy áll, hogy én évek óta gyógyszert szedek. Sajnos, ahogy köztudott hogy libidógyilkos, engem is elért ez előbb-utóbb, immár a 4. féle gyógyszert szedem de hiába. Ha esetleg leváltom gumira és abbahagyom a gyógyszert és a védekezés ELLENÉRE teherbe esnék, az én párom akkor se hagyna ott. Igazából ez megnyugtat, mert számít hogy ki a társ a bajban.

Természetesen most még se én, se ő nem akarunk gyereket, mert nincs itt az ideje. De ha véletlenül becsúszna akkor nem vetetnénk el, ugyanis lehet utána már soha többet nem lehetne gyerek az abortusz miatt.


Nyílván ehhez a dologhoz mindkét fél részéről GERINC kell. A nőnek nem szabad aljasnak lenni és titokba csinálni a dolgokat, a pasiknak meg nem kéne ott hagyni a csajt a sz@rban ha tényleg spontán jött össze a dolog.

2012. ápr. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
25. vagyok: persze számít azért az életkor. De ez csak az én sztorim volt, mi hosszú ideje együtt vagyunk :) 18 évesen 3 hónapos kapcsolatnál másképp hangzana a dolog :D
2012. ápr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
73%
én "így jártam", ki voltam akadva mert nem akartam 2 hónap után gyereket egy épp kezdődő kapcsolatba. Végül kitartottam az asszony mellett. A gyerkőcöt nagyon szeretem. A kapcsolat nem túl fényes, de nem is rossz. Anyagilag jobb, mintha gyerektartást kellene fizetni. Hát ezt beszoptam... Több gyerek biztos nem lesz.
2012. ápr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben, ha "bármikor jöhet" inkább már "tervezett babáról" van szó. A kérdés "nem tervezett" babára vonatkozik. De ne félj, lehetsz még olyan helyzetben, amikor nem feltétlenül szeretnéd, és "besikerül" pl. egy "harmadik", vagy "nagyedik". Ismerek egy olyan párt, ahol a feleség teljesen bepánikolt, amikor kiderült, hogy jön a repeta, vagyis a második, és komolyan el akarta vetetni. Erre a férj bedobta, hogy akkor ő bizony elválik. Azóta 2,5 éves a kislány, és anyu kedvence, mert szakasztott ugyanúgy néz ki mint ő. De nem rajta múlt, hogy megtartották, és a "becsúszás" pedig pláne nem.
2012. ápr. 17. 09:37
 29/65 A kérdező kommentje:
ez 8:42 esnek ment
2012. ápr. 17. 09:37
 30/65 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok férfi, de hátha érdekel így is a válaszom.

A párommal az elején megbeszéltük ezt a gyerek-nem gyerek kérdést. Lehet, hogy riasztóan hangzik sokaknak (szerencsére ő nem így gondolta), de mikor kezdett komolyabbra fordulni a dolog kettőnk között elmondtam neki, hogy ugyan gyógyszert szedek már x éve, de beszéljük meg "mi lenne ha", mert egy megoldás sem 100%. Megértette mire gondolok, én elmondtam, hogy úgy érzem pár évvel ezelőtt még nem vállaltam volna a dolgot, de már nem így gondolom, szóval ezek az én elképzeléseim, ha nem ért velem egyet beszéljük meg még mielőtt "baleset" lenne. Egyet értett velem, megtartanánk ha úgy lenne.

Ettől függetlenül soha, de SOHA nem "felejteném el" bevenni a gyógyszert (amúgy is az íróasztalon van, szóval ha akarja meg is nézheti).

Ez így elméletben szépen hangzik, szerencsére még nem volt gond, de remélem éles helyzetben is így reagálna.

2012. ápr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!