Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk, férfiak, ti mit tennétek...

Fiúk, férfiak, ti mit tennétek, ha a párotok, barátnőtök, szeretőtök teherbe esne tervezetlenül, védekezés mellett?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 16. 21:18
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
Mondom. Ha a csaj nem tudja megérteni, h most még nem alkalmas a baba jövetele a kapcsolatba, mert a másik fél még nincs kész rá, nem gond, tartsa meg, de akkor ne rinyáljon, ha egyedül kell nevelnie. Ez a sztori is ezt támasztotta alá, amit mondok, h nem érdemes a másikat kihagyni a döntésből. A csaj gyakorlatilag letojta, h a pasija nem akar gyereket, ő csak a magét hajtogatta, h nem tudja megtenni. Önzőség. Csak magát nézte, az ő kis lelkét, h ne sérüljön. Az abortusz sz.r ügy, de egy kicsi babával egyedül maradni még sz.rabb.
2012. ápr. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 A kérdező kommentje:

Tényleg csak egy szemszöget írtam le most, de nem csak ezt az egyet láttam életemben, nőként magam is túlestem pár dolgon, meg mást is láttam túlesni. Láttam, tapasztaltam ezt is, azt is, ezért mondom, hogy pártatlan vagyok. Csak a vélemények érdekelnek.

1. Az utóbbi történetben a pár előre megbeszélte, hogy "mi lenne ha", ha a férfi tudta, hogy a nő "annyira nem racionális" nem lesz képes elvetetni, akkor miért nem gondolta úgy gyerekcsinálás előtt, hogy nem illenek össze, miért nem akkor volt "racionális", hanem amikor már megvan a "baj".

2. A lány kb. 3x leült beszélni a palival a korai menzeszek miatt, hogy "Drágám, aggódom". A pali éppen úgy bagatelizálta el ezeket az aggodalmakat, mint ahogyan később a terhességet, illetve annak a megszakítását. Most az "én megmondtam" hülyén hangzik ebben az esetben, de az meg még hülyébben, hogy "akkor később ne rinyáljon". Merthogy tény, a lány "megmondta", tök racionálisan aggódott a védekezés miatt.

3. Nem arról volt szó, hogy a nő nem hallgatta meg és egyedül döntött. A nő tudatosan úgy döntött, hogy megcsinálja. Még el is ment megcsinálni, de az utolsó pillanatban képtelen volt rá. Nincsen mindenkinek "gyomra" hozzá. egy borzasztóan kemény döntést hozott, a saját elvei ellen, a férfiért. Nem a férfi nézte végig ahogy heteken keresztült tépelődik az őrület szélén, hanem én. Vagyis a férfivolt az, aki nem hallatta meg a lányt, nem a lány a férfit. És ha a férfi nem állt készen a gyerekre, akkor a lány meg az abortuszra. (csakhogy erről a pali előre tudott).


Személyes véleményem szerint ez pont egy olyan eset, ahol ha a férfi egy karakter akkor azt mondja, hogy nem így terveztük, de együtt voltunk hülyék, együtt is oldjuk meg. Ezzel ellentétben viszont teljesen magára hagyta a lányt, nem hogy a gyerekben nem támogatta, de még a tépelődésben sem állt mellette, hogy biztassa, vagy legalább egy kis megértést mutasson, hogy ez a döntés nem olyan egyszerű a lánynak, mint ahogyan ő azt szeretné, mondom, az abortusz napján még csak fel sem hívta, hogy érdeklődjön. Ami azt jelenti, hogy ha a lány megteszi, akkor egyedül vérezgetett volna valahol egy klinikán a magzata nélkül, és a palija nélkül, miutány olyasvalamit tett, amitől saját maga halálra borzad. Ha ez megtörténik, tudván, látván, hogy előtte heteken át min ment keresztül, mire eljutott a döntésig, szerintem a lány tuti helyben öngyilkos lett volna. Simán el tudom képzelni. A pali nemhogy "bőven kivette a részét a felelőtlenségből", hanem pont hogy ő volt a felelőtlenebb és húzta magával a lányt is. Éppen úgy nem hallgatta meg, amikor a lány az aggodalmát fejezte ki a menzeszek miatt, mint amikor az abortusz miatti "aggodalmát" nem hallgatta meg. Az meg a másik, hogy a lány kínált "választási lehetőséget", nem is kis áldozatot. Azt mondta, "én képtelen vagyok abortálni a gyereket, de nem akarom megtartani, ha te nem akarod, de legalább had ne kelljen megölnöm, adjuk örökbe." Na tessék. Akkor most itt ki az önző?

Ezt a konkrét esetet én valahogy így látom.

2012. ápr. 30. 18:56
 63/65 anonim ***** válasza:
Az én párom(én vagyok a L)igenis akarta a babát.Mindent megtett hpgy megtartsuk. Meg is maradt,ma már 2 éves nagylány. Össze is házasodtunk
2012. máj. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 Missi_Key ***** válasza:
22%

1. nem mindenkin látszik elsőre hogy nem racionális...meg hát reménykedni szabad...


2. nemár...férfi..sz*rt se tud a mensesről..nehogy már az ő felelőssége legyen..nehogy már ő mondja hogy ez nincs rendben...max biológia órán hallhatott róla, gondolom ott sem érintette meg... én sem tudom a merevedési bajokat...


amúgy meg komolyan mondtam h örüljön h csak terhes lett, mert rosszabb esetben egy rossz gyógyszer agyvérzést is okozhat. neki kellett volna ezt tudni, a barátnődnek.


3. jáj..nem érted a logikát. az volt megbeszélve hogy nem lesz gyerek, akkor a férfi mit készüljön fel a mégis leszre?. az alap hogy akkor ha azt mondják nem lesz, közösen megegyeznek ebben, akkor ha nem védekezik rendesen, és nem jár utána a bajainak (és mégegyszer mondom...tényleg k*rvára örüljön h így megúszta a felelőtlenségét a csaj) akkor igen is elmegy abortuszra, vagy neveli egyedül..

a barátnőd hágta át a közös megegyezést, logikailag nem kell sajnáltatni...


örökbe adni meg nem egyszerű..ráadásul a saját genetikai állományod adod oda valakinek, aki lehet h egy retardált b*rom...

2012. máj. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
Bocs az offért. Mi lett a lánnyal? Megszülte a babát? És hogy élnek? Volt hova mennie?
2012. máj. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!