Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk, férfiak, ti mit tennétek...

Fiúk, férfiak, ti mit tennétek, ha a párotok, barátnőtök, szeretőtök teherbe esne tervezetlenül, védekezés mellett?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 16. 21:18
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 A kérdező kommentje:
És ha nem veteti el, ti pedig sehogy sem akarjátok, eszetekbe jutna az örökbeadás?
2012. ápr. 26. 19:02
 52/65 Missi_Key ***** válasza:
még mindig nem vok ffi, de az örökbeadás a legrosszabb...mikor odaadod a saját "génállományod" valami esetlegesen inkompetens embernek nevelésre.....
2012. ápr. 29. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
46%
Hát ha a csaj nem akarja sehogy se, de mégis megtartja, valami nagy gáz van a fejével azt kell mondanom. Akkor azt mondanám bármily hihetetlen hgoy a gyereket magamhoz veszem, aztán a szüleimmel valahogy felneveljük, nehogy már örökbe adja az ökör csaj. Az ilyen dugni azt tud de gyereket felnevelni már nem képes. Attól még hogy megszüli nem lesz igazi szülő, csak ha kiveszi a részét a gyereknevelésből.
2012. ápr. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 A kérdező kommentje:
Nekem olyan furcsa, hogy írt már mindenki mindenfélét, dobálóztunk abortusszal pro-kontra, plusz örökbefogadás, meg miegymás, de azt még senki nem írta, hogy "feleségül venném a pocakos barátnőmet, és élnénk mnt marci hevesen". Illetve egy valaki írt valami hasonlót. Távol álljon tőlem, hogy előítélettel legyek bárki felé, de ez a verzió miért olyan elképzelhetetlen, hogy senkinek nem jut még csak eszébe sem? Pedig hát "egykor" ez lett volna a normális, és a lány apja kiheréli a fickót, aki teherbe ejti a lányát és nem veszi el tisztességes férfi módjára...
2012. ápr. 29. 17:28
 55/65 anonim ***** válasza:
74%
Tisztességes férfi módjára? tudod miért nem hozta senki elő hogy a pocakos lányt el kéne venni? azért mert a lány eleve nem tisztességes ha nem ért a másikkal egyet és akaratoskodik mindenben, pl esetünkben a gyerek témában. Ilyenkor látja meg a férfi hogy a választott nő milyen is valójában. 20 éves könyörgöm. Ilyenkor nem gyereket kéne vállalni, hanem tanulni mint állat és dolgozni, pénzt keresni, na az a tisztességes. Aztán ha becsusszan egy gyerek akkor nem gond, elveszem a csajt, mert tudjuk mindketten hogy el tudjuk tartani. De egy gyereket csak azért mert aranyos nem lehet vállalni, aranyos biztos, de ha nem tudja eltartani akkor sírás van. Szóval azért nem veszem el a csajt mert nem tud komoly ésszerű döntést hozni. Vagy abortusz, ha megtartja és örökbe akarja adni mint mondtam magamhoz veszem, ha megtartja de fel akarja nevelni nem veszem feleségül csak a gyereket próbálom támogatni ahogy tudom. Ennyi. Olyan nőt nem akarok aki nem veszi figyelembe hogy mit mondok neki, észérvekkel jöhetek nem hallgat rám...ments isten egy olyan nővel élni, komolyan! Nehogy már ő hordja a nadrágot, én meg lapuljak a háttérbe, a végén az jönne, egy ürgét is a felesége kergetett a halálba, mert elnyomta a nyomorultat, aztán a végén felakasztotta magát.
2012. ápr. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
45%
A férfiaknak nagyon könnyű az abortuszról beszélni. Nem ők élik át, nem ők érzik úgy, hogy megölték a saját gyereküket. Egyszerű "engedetlenséggel" dobálózni, de számomra gerinctelen az a férfi/fiú, aki abortuszra akarja kényszeríteni a barátnőjét! Ha a lány is akarja, akkor rendben, de rákényszeríteni azzal, hogy akkor elhagylak, undorító... Gyereket csinálni könnyű, de vállalni a következményeket sok hímneműnek meghaladja a képességeit. Én írtam azt, hogy csak úgy fekszem le valakivel, ha előtte letisztáztuk mi történik akkor, ha a védekezés ellenére mégis becsúszik. Ha a párom azt mondta volna, hogy semmi gond, elveteted, akkor hagyom, mert engem senki nem fog az elveim szerint gyilkosságra kényszeríteni. Szerencsére a párom válasza az volt, hogy akkor előbb feleségül veszlek, mint terveztem, és megoldjuk. Nyugodt szívvel bízom rá magam, ő nem fog sz*rban hagyni.
2012. ápr. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
57%

Miért nem írta senki, h feleségül venné a pocakos lányt, mint régen?


Mert ma már, ha egy nő nem akar gyereket, akkor nem lesz. Régen még nem volt ennyiféle lehetőség fogamzásgátlásra, ma már van. Ma, ha valaki nem akar teherbe esni, tudnak ellene tenni. Ha ennek ellenére egy nő mégis teherbe esik egy kapcsolatban, ahol a pasi még nem akart gyereket, hát akkor viselje a nő egyedül a következményeket. Ha már a döntést egyedül hozta meg. Egyetértek azzal, ha pasik hagyják ott azt a lányt, aki átverte őket, hiszen akkor később mi lesz?

2012. ápr. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
82%

ma 11:29


Nincs 100%-os védekezés. Én gyógyszert szedek, pontosan ugyanabban az időben (4 év alatt eddig összesen 2* vettem be késve, ebből egyszer azért, mert elkaptam egy csúnya hányós vírust, és felesleges lett volna bevenni). Mégis benne van a pakliban, hogy becsúszik. Nem akarom átverni a párom (sőt, gyakorlatilag mindig látja, amikor beveszem), magamnak sem megnehezíteni az egyetemet, mégis a betegtájékoztatón is ott van, hogy előfordul. Az, hogyha becsúszott a gyerek, mindenképpen a nő hibája, nem helytálló, mindkét fél hibás, hiszen csak az a teljesen biztonságos védekezés, ha nem történik aktus. Én óvszerrel fogantam, azt is biztonságos védekezési formának tartják, mégis itt vagyok.

2012. ápr. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 A kérdező kommentje:

Ismerek egy lányt, és mivel eléggé közelről, így gyakorlatilag előttem zajlottak az események, szóval biztosan tudom, hogy úgy történtek, ahogy elmondta.


Éveken keresztül gyakorlatilag kislány korától szedett egy erős hormontartalmú készítményt nőgyógyászati problémákra, ami egyben fogamzásgátló is. Ahogy felnőtt és a panaszai elmúltak, elment a dokihoz, hogy írjon fel neki mostmár kissebb hormontartalmú készítményt, mert már nincs nőgyógyászati baja. Az orvos mindenféle vizsgálat vagy tájékoztatás nélkül felírta neki az egyik legkissebb hormontartalmú készítményt, aminek kb fele akkora volt a hormontartalma mint annak, amit évekig szedett előtte. Ezzel egyidejűleg lett egy új barátja, akivel már legelejétől kezdve nagyon komolyan indítottak. Pillanatok alatt összeköltöztek, elkezdtek beszélni arról, hogy később család, meg miegymás. Beszéltek fogamzásgátlásról is, az új barátja tudott a gyógyszerváltásról is, illetve arról is beszéltek, hogy "mi lenne, ha". A lány előre megmondta, hogy egyenlőre nem tudja elképzelni az életét gyerekkel, de soha nem lenne képes egy abortuszra. Az együttlétük alatti illetve a gyógyszerváltás utáni első menzesze a lánynak váratlanul, szex közben jött meg. Borzasztóan zavarta, még nekem is mondta, és hebegett habogott, hogy ennek nem most kéne, hanem legfeljebb 2 nap múlva és még nem történt vele soha ilyen. A pasi nyugtatgatta, hogy biztosan azért mert épen utaztak, időjárás változás, stb. A lány hallgatott rá és sikeresen eloszlottak a kételyek, hogy valami nincs rendben. Még kétszer korábban jött meg a lánynak, de ugy "biztosan a stressz miatt, meg más miatt". A lány ezeket mindig nyíltan mondta a pasinak, hogy drágám, már megint korábban jött meg, nem tudom mi van. A gyógyszer bevételét mindig összekötötte azzal, hogy leveszi este elalvás előtt a szemüvegét, amit tekintve, hogy sosem aludt szemüvegben, sosem mulasztott el. Az éjjeliszekrény fiókja ugye az ágy mellett, benne a gyógyszer, a pasi gyakorlatilag láthatta, hogy beveszi a gyógyszert esténként. Mégis, amikor az ötödik hónapban a lánynak már nem jött meg a menzesze se későn, se korán, a pasi egész konkrétan meg volt győződve róla, hogy a lány bizony átverte, mert "olyan nincs, hogy gyógyszer mellett essen valaki teherbe". Amikor a lány közölte vele félve-örülve a dolgot, a pasi kb. nem reagált a dologra hetekig. A lány meg csak várt türelmesen, hogy biztos meglepte a dolog, biztos emészti, stb. Aztán a pasi már nem nagyon járogatott "haza", a lánynak pedig megmondta, hogyha továbbra is együtt akar vele maradni, akkor vetesse el a gyereket. Ha nem, akkor felejtse el. Na most a lánynak túl sok választási lehetőséget nem hagyott, mert bár munkája pont volt, de az ugye terhesen nem marad meg sokáig, az anyagi háttér biztosítása elméletileg terhesen, aztán picibabával, leginkább az apa felelőssége lenne, de ő élesen elhatárolódott, a lány meg nem az a "perelős fajta", kb. a légynek sem tudna ártani, nemhogy beadni egy apasági pert. Ráadásul őrülten szerelmes volt ebbe a paliba, kitalált neki mindenféle kifogást, hogy ezért meg azért viselkedik így, hiába mondták neki a barátok is meg én is, hogy ennek nem egészen így kéne lennie. Amikor a pali választás elé állította, hogy "vagy ő, vagy a gyerek", a lány szabályosan beleőrült a dilemába. vagy két héten keresztül csak kisírt szemekkel lehetett látni, pocakjában a babával, Karácsonykor abortuszos oldalakat nézegetett, hogy az akkor hogy is működik, és egyszerűen halálra volt rémülve tőle. Másról sem tudott beszélni. De az anyaságra nem volt ő sem felkészülve, arra meg még kevésbé, hogy elveszítse a férfit aki mellett sok csalódás plusz egy válás után boldog volt. A pompás férfi mindebből persze már semmit nem látott, mert már rég nem volt jelen, ezzel is "sürgetve" a lánynak a választást, hogy érezze, hogy elveszítheti. A lány korábban túlélt egy balesetet, szóval emiatt is lehetetlen volt számára elképzelni, hogy saját kezűleg végezzen a saját meg nem született gyermekének az életével. Végső kétségbeesésében elkezdett rimánkodni a palinak, hogy legalább had adják örökbe, csak ne kelljen megölnie. Ezektől a rimánkodásoktól a palinak teljesen eldurrant az agya, hogy ha így "játsza az agyát" a lány, akkor őneki végképp nem kell egy ilyen engedetlen nő, aki "nem képes racionális döntésre". Szóval a lány rászánta magát az abortuszra. Utánanézett mindennek, hova kell menni, mit kell csinálni, olyan volt ebben az időben, mint egy lábakon járó hulla.

Amikor eljött a "nagy nap", a lány elindult, de aztán még aznap vissza is jött. Azt mondta, hogy egyszerűen nem tudta megtenni, nem tud felfeküdni arra az asztalra, és nem tud azzal együtt élni, hogy egyetlen egyszer se nézhessen a gyereke szemébe. Azt mondta, hogy neki tudnia kell, hogy milyen a gyerekének a szeme, a tekintete, legalább egyszer látnia kell.

A pali nemhogy nem kísérte el a lányt az abortuszra, de még csak fel sem hívta este, hogy "na, hogy vagy, élsz-e, vagy elvéreztél a műtőasztalon, vagy minden rendben ment-e?" ugye, majd a lány hívja, hogyha "végzett" mindennel. Néhány nap múlva a lány összeszedte magát és megírta neki, hogy nem tudta megtenni. Erre a pali teljesen kiakadt, mondván, hogy ebből is látszik, hogy a lány végig csak az eszét játszotta, mostmár teljesen nyilvánvaló az is, hogy direkt esett teherbe, ő a nők legalja, hogy így visszaélt az ő bizalmával és végig csak játszott vele, holott ő "mindent" megadott neki. Természetesen ezek után nem akar hallani sem róla, sem a gyerekről, és nagyon sanálja hogy valaha megbízott benne. Még a facebookról is letiltotta.

Szóval ennyi volt a kis történet, bocs, hogy ilyen hosszan leírtam, csak ebben volt minden az elhangzottak közül és gondoltam tanulságos lehet. Itt akkor most kinek mit kellett volna másképpen csinálnia?

2012. ápr. 30. 13:35
 60/65 Missi_Key ***** válasza:
0%

" Itt akkor most kinek mit kellett volna másképpen csinálnia?"


eleve nem illettek ösze. a férfi racionális, a nő meg, pszichológiai eset plusz érzelemlény.... talán össze se kellett volna jönniük...

amúgy te csak egy szemszöget láttál, a barátnődét, de hidd el, tényleg sok olyan nő van, aki szerint "vicces" ilyen módon magukhoz láncolni egy férfit, aztán felélni a vagyonát. nagyon sok ilyen van, főleg itt magyarországon, ebbe is gondolj bele.


a másik meg, orvosi dolgokkal nem jó játszani. eleve ha egy doki kivizsgálás nélkül ad gyógyszert, kérni kell másik szakvéleményt, mert a barátnőd még jól járt azzal hogy "csak" terhes lett

2012. ápr. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!