Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, h...

Mi a véleményetek arról, h vki az esküvő után már csak családként emlegeti magát és a párját?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősünk nemrég házasodott,felvette a férje nevét így(példa): szabóné varga ilona. Innentől ha smst ír szülinapra,húsvétra,úgy írja alá:szabó család. Nincs még gyerekük. Azelőtt aláírta h ilona és józsi. Nekem ez furcsa, miért kell mindenhova odaírni,h család? Félreértés ne essék, nekem is van férjem, de én használom a keresztnevünket. Ha lesz gyerek talán megváltozik, de addig?
2012. ápr. 17. 07:51
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
15%

Értem... Tehát a házaspár is igénybe veheti ezek szerint a családokat illető kedvezményeket, mint pl. családi jegy a vasúton, családi adókedvezmény, családi strandbelépő, stb. Mert ők egy család, szerinted.

Nem, ők elkezdték a családalapítást. Majd akkor lesznek család, ha lesz gyerekük. Ez nem sznobizmus, már ne is haragudj. Nekem pl van egy gyerekem, akit egyedül nevelek: mi nem vagyunk család. Apával lennénk azok. Így max csonka családnak vagyunk nevezhetőek.

2012. ápr. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
92%
Változik attól valami,ha azt írja,hogy Ilona és Józsi? Netán drágább lesz a kenyér,ha úgy szignálja: Szabó család? Te így csinálod,ő pedig úgy. Nem vagyunk egyformák,és szívből kívánom,hogy ettől nagyobb problémád soha az életben ne legyen! Szerintem nézd a dolgok jó oldalát,és örülj,hogy küldött Nektek képeslapot.
2012. ápr. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
93%
Valaki írta a kedvezményeket. Szerinted az igazságos hogy több kedvezmény jár a gyerekeseknek mint egy gyermektelen házaspárnak? Előbbiek tudták mit vállalnak és még kedvezményeket is kapnak. Utóbbiakról azt hiszik, élnek mint Marci hevesen... Holott lehetséges hogy ha anyagilag megtehetnék akkor vállalnának ők is gyereket. A társadalomra nézve nagyon káros hogy a gyerekeseket az egekig magasztalja, a gyermekteleneket meg semmibe veszi.
2012. ápr. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
23%
Nem, egyáltalán nem tartom igazságosnak. Csupán azért írtam, mert a kedvezmények is azt mutatják, hogy gyerek nélküli házaspár az nem család.
2012. ápr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
74%
Nézz utána hogy jogilag kik számítanak családnak.
2012. ápr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
7%
Tisztában vagyok vele, hogy hivatalosan kik számítanak családnak. Szülők, nagyszülők, további felmenők, gyerekek, unokák, további lemenők, oldalági rokonok, házastársak. Ez mind család, hivatalosan. De ha megkérdezel az utcán 1000 embert, abból max egy tizede fogja említeni azt, hogy a házaspár, gyerek nélkül az család lenne....
2012. ápr. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
56%
A család az férj+feleség+gyerek(ek). Vagy férj+feleség+apósék/anyósék. De gyerek nélkül tényleg csak házaspár. Most őszintén,ha egy házaspár elmegy nyaralni mondjuk és megkérdi valaki tőlük hogy hányan mentek, azt mondják hogy a családdal?
2012. ápr. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Elvileg tudom, h család, de itt nem ez a kérdés. Hanem h miért kell mindenhova odaírni? Facebookra is úgy rak ki képet kettejükröl, h szabó család. Elvileg azok,de a köznyelvben ettől még furcsának hat
2012. ápr. 17. 08:48
 19/32 anonim ***** válasza:
86%

Régen olvastam már ilyen rosszindulatú kérdést.

Kedves Kérdező, bizonyára neked nem jött be úgy a házasság, hogy egy családnak érezd magatokat. Ez van, Ő jobban járt. Na de nem kell ezért pellengérre állítani. Használd a keresztneveteket üdvözlőlapokon. De őszintén! Ki nem sz.rja le??

Neked is le kéne, hogy Ilona mit ír és hogyan. Ahogy előttem is írták, örülj, hogy gondolt rátok.

Na ezért sorvad el a világ, mert nem öröm és szeretet van benne, hanem áskálódás, a másik kibeszélése és rosszindulatúság mindenhol.

Szégyelld magad!

Bognár család

2012. ápr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
68%
13 as nak én tudtam mit vállalok mikor gyereket akartunk mégis jól jön az állam "segítsége"ami amúgy nagyon csekély amibe egy gyermek kerül....Aki egyedül él a párjával azoknak nincs arra gondjuk ,hogyan teremtsen elő olyan alapvető dolgokat amit egy gyereknek kell.És hát ha gyerek van az anyuka kiesik a munkából a pénzkeresésből.A kérdésre én már írtam választ.Mindenki úgy hívja magát és a családját ahogy akarja!!!!
2012. ápr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!