Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, h...

Mi a véleményetek arról, h vki az esküvő után már csak családként emlegeti magát és a párját?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősünk nemrég házasodott,felvette a férje nevét így(példa): szabóné varga ilona. Innentől ha smst ír szülinapra,húsvétra,úgy írja alá:szabó család. Nincs még gyerekük. Azelőtt aláírta h ilona és józsi. Nekem ez furcsa, miért kell mindenhova odaírni,h család? Félreértés ne essék, nekem is van férjem, de én használom a keresztnevünket. Ha lesz gyerek talán megváltozik, de addig?
2012. ápr. 17. 07:51
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet:

- úgy érzi, ők már egy család

- boldog, és ezt világgá akarja kürtölni

- hencegni szeretne, hogy őt már elvették

- ők már tényleg "család" a Te értékrended szerint is, csak ezt még nem mindenki tudja (magyarán: útban van a gyerek)

- meg sem fordul a fejében, hogy bárki ezen annyit agyaljon, hogy még egy fórumra is kiírja


Az én barátnőm is felvette a férje nevét. Amikor valamit így ír alá nem azt gondolom, hogy "úr isten, ezt meg hogy gondolja" hanem hogy "jé, szinte tegnap volt, amikor azon a partin összefutottak". Ha azt írná, hogy X család, akkor is ugyanezt gondolnám.

2012. ápr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a férjem nem a családom, amíg nincs gyerek? Ekkora hülyeséget!


Olvassatok már utána, mielőtt a saját -igaznak vélt- mondataitokat ismétlitek:


1. A család és a házasság fogalma


A család


Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata 16. cikk (3): "A család a társadalom termé­szetes és alapvető egysége, és joga van a társadalom, valamint az állam védelmére."


A klasszikus magyar magánjog szerint:


- „A család a házastársaknak és a rokonoknak a tárgyi jog által elismert köteléke."


- „A családi köteléket jogi tények alapítják, a házasság megkötése és a leszármazás. A család tagjai így mindazok, akiket a törvényes leszármazások szakadatlan láncolata fűz egymáshoz.” (Almási Antal)


- „A család alapja a házasság. A házasság az a természetes intézmény, amely férfi és nő komplementer (egymást kiegészítő) bensőséges életközössége … és tipikus környezete az élet továbbadásának” (Lábady Tamás)


Tudományos meghatározás: A család egymással együttműködésben, szeretetben, szolidaritásban álló, egymásra utalt és egymásért felelős személyeknek tartós személyi és vagyoni közössége; amelynek alapja jogilag törvényes párkapcsolat (házasság), vérségi kötelék vagy jogi aktus (örökbefogadás).

2012. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
A család az család. Ha lenne egy pár a barátaid közt, akiknek nem lehet gyerekük, vagy meghalt, akkor nyíltan az arcukba vágnád, hogy ti nem vagytok család? Nem. Mert ők is család.
2012. ápr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Én nem vágtam semmit az arcába neki sem. Ráadásul csak feltettem egy ártatlan kérdést,h ez csak nekem fura e vagy sem

Családnak család. Csak azt tartom szokatlannak,h miért kell ezt írni mindenhova nevek helyett, megszűntek már külön lényeknek létezni? több barátnőnk is megjegyezte, h azelőtt ilona írt neki smst szülinapra pl akkor aláírta,h ilona,mivel a párját nem nagyon ismerjük, most meg már szabó családot ír,holott nem valószínű h a férje valóban a csaj minden régi osztálytársának gratulálni akarna...

2012. ápr. 17. 12:03
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Ő így szereti használni, s minden joga megvan hozzá.

Nekem nem lenne fura, hisz egyrészt semmi közöm hozzá, másrészt nekem az a fontos, hogy boldogok legyenek, akár úgy hogy Ilona és Józsi, akár úgy, hogy Szabó család.

2012. ápr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

"Tehát a házaspár is igénybe veheti ezek szerint a családokat illető kedvezményeket, mint pl. családi jegy a vasúton, családi adókedvezmény, családi strandbelépő, stb. Mert ők egy család, szerinted."


A vasúton csak 3 gyerektől kezdve van kedvezmény, akkor a kétgyerekes nem család? Vagy adóbevallásnál család a kétgyerekes, de amikor vonatra szállnak, akkor nem? Németországban házaspár is igénybe vehet adókedvezményt, akkor egy gyermektelen német házaspár családnak számít, a gyermektelen magyar meg nem? És ha a gyermektelen német házaspár Magyarországon vonaton utazik, akkor hogyan definiálnád őket? :D

2012. ápr. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Bocsi, de a MÁV-nál a családi kedvezményt már 1 gyerek- 1 felnőtt is igénybeveheti:)
2012. ápr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Ha ennyire kötekedsz, ám legyen: )


Hajózás: Családi kedvezmény: két felnőtt esetén a második gyermek ingyen utazhat.


Családi belépő az Aquaworld-be féláron,

2 felnőtt és 2 (3-14 éves) gyerek részére


Budapesti állatkert: Családi jegy (2 felnőtt és 2 gyermek /14 éven aluli/ részére)


Családi belépő a Reneszánsz Élménybirtokra, ahol életre kel a középkor!

2 felnőtt és 2 gyerek részére 3950 forint!


Családi jegy

(előzetes bejelentkezés alapján) itt Maximum 2 fő (140cm felett) +minimum 2 fő (90 - 140cm)


Szóval rengeteg helyen minimum 2 gyerek kell a családi jegyhez. Akkor az egy gyerekesek nem család?

2012. ápr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, az átlagembernek a házaspár az nem család.
2012. ápr. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Szerintem meg igen, az átlagembernek család.
2012. ápr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!