Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek haza kellene adni...

Szerintetek haza kellene adni a férjemnek a cafetériát is vagy nekem nincs igazam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

26 éves anyuka vagyok, pici ikrekkel otthon.

Nem vett fel minket túlzottan a pénz, éppen kijövünk egy hónapba. A férjem ~110e keres, van egy 33%-os autóhitel letiltása, mert sikerült rommá törnie a lízingelt autóját. Nekem 90e a gyed+családi.

Összejön 200e ft, ebből 50 albérlet, 50 rezsi, kb 10 pelenka, 10 tápszer, meg ugye ami még kell a lányoknak, olyan 50ezer marad havonta ruhára és élelemre. A kicsik 1évesek meg veszek nekik minden egészséges gyümit, zöldséget, husit, igyekszem a lehető legjobbat adni nekik. Nem szórom a pénzt, ruhákat főleg jó minőségű turiból veszek, nem nagyon érdekel most a divatozás. De így is az utolsó héten már nagyon kreatívnak kell lennem, mert kifogyunk a pénzből és sűrűn van, hogy mondjuk a többieknek husit csinálok a rizshez, magamnak meg tükörtojást, meg nem eszek annyit. De nem érdekel, ez nem panaszkodás, vannak nálam sokkal rosszabb helyzetben lévők is, tisztába vagyok vele. A férjem viszont kap havi majdnem 20 ezret SZÉP kártyán, amit melegétkezésre lehet levásárolni, illetve bent nekik a melóhelyen a büfébe. Annyiszor mondtam már neki, hogy dobja be a közösbe és majdnem 2 hétre tudnék kaját rendelni menübe és akkor kicsit könnyebb lenne, plusz nem kéne mindennap főzöcskézni is mert a 2 pici mellett nem olyan egyszerű. De ő hajthatatlan azt mondja a fizetését haza adja mind egy szálig, de a SZÉP kártya az övé. Olyan "hasznos" dolgokra költi el a munkahelyi büfébe, mint energiaital, chips, rágó, mert meleg ételt és szendvicset is pakolok mindennap. Tudom, hogy ő dolgozik meg érte, de ha egy család vagyunk tényleg irreális elvárás, hogy ne sajátítsa ki? Mindig azzal érvel, hogy nem éhezünk, ami igaz is, de azért megkönnyíteni a hóvégi "Mi legyen a kaja?" dolgokat..:(


2012. máj. 4. 15:20
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
32%

Szóval 20 ezer forintról van szó, amiből büfében energiaitalt vesznek. Nem tudom mennyire magas beosztásban van a férjed. Volt szerencsém már ilyen büféhez, ahova az irodisták úgymond beszélgetni jártak le. Vettek valamit, leültek és mellett beszélgetek. Munka közben ezt természetesen nem csinálhatták, így kb a büfé maradt az egyetlen közös találkozási pont.

Őszintén szólva én nem sajnálom tőle. S hetente többször eszek "csak" tükörtojást. (ami még így is csoda, hogy van, ilyen árak mellett. 27 N.

2012. máj. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
41%
nem feltétlen édesség elköltésére gondoltam, amikor az írtam, hogy magukra költsenek, de ha a férjének ez jól esik, ettől jobban érzi magát, és nem fordul be akkor neki úgy látszik ez a jó. Jobb ez, mint hogy egy idő után csak veszekedés legyen és rámenjen a házasságuk, nem?
2012. máj. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
100%

en azt nem ertem,h miert vagytok ennyire kiakadva az 50ezer rezsi miatt. Mi 62 nm es panelban elunk:

viz 10e

villany 12e

gaz 6e

kĂśzĂśsktsg 8e

futes 40-50e telen,20e nyaron.

Igy telen 80-90,nyaron 50-60 a rezsi. Pedig nagyon odafigyelunk.

2012. máj. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
100%

nem olvastam végig mindent, lehet h valaki előttem már javasolta:

ne csomagolj neki kaját, 20ezer bőven elég ebédre egy hónapban, és akkor több kaja marad otthon, neked is jut, a gyerekeknek is, és neki is meglehet a tudata, hogy az az ő pénze, ő szórhatja el amire akarja.


az én emberem is a munkahelyi étkezdében eszik, kb 800ft egy menü, sosem csomagoltam neki semmit, felnőtt ember, van fizetése, megveszi magának.

itthon úgyis mindig készítek valamit kaját, de nem háztartási robot vagyok, sem pedig az anyukája hogy napi 3x én etessem.

na, mit szólsz ehhez?

egyébként tényleg ne várd el tőle, h mindent hazaadjon, ez olyan mintha lelkileg kasztrálnád. itt nem csak pénzről van szó, hanem arról, hogy meghagyd neki a férfiúi öntudatot. egyszerűen csak át kell csoportosítani a pénzeket, és mindenkinek ép marad a lelki világa.

2012. máj. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
89%

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad


Persze, ne emiatt menjen tönkre a házasságuk, ez balgaság lenne.

Én csak a kérdező által leírtakat úgy értelmeztem, hogy a férje annyi pénzt nasira,energiaitalra költi.Arra tartom soknak a havi 20-at, (ha a feleség is így gondolkodna, akkor a havi 40et).

Én biztos vinnék haza a páromnak és a gyerekeimnek is csokit.


Egyébként a kérdezőtől akartam még kérdezni, hogy Te mennyit költesz havi szinten magadra kb.?

2012. máj. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 A kérdező kommentje:
Minimális mennyiségű pénzt költök magamra egy hónapba, ha meglátok a turiba egy jó olcsó felsőt, nadrágot ami megtetszik, akkor kb max 2000Ft értékbe, de akkor is általában ha bemegyek inkább a 2 lánynak veszek. Kb ennyit költök+ a női dolgok, tusfürdő, hát mondjuk havi 5000Ft. De nem minden hónapba. Van hogy kb 1000Ft. Természetesen ugyanúgy ezt a férjem is elkölti (borotva stb.)
2012. máj. 4. 18:22
 47/63 anonim ***** válasza:
88%

De ruhát+tisztálkodási szereket ugyanúgy a férjed is megveszi. Te veszel magadnak chipset, édességet, energiaitalt stb?


Arra akarok ezzel kilyukadni, hogy én nem tartom igazságosnak azt, amikor az egyik fél ennyit eltapsol, a másik meg takarékoskodjon helyette is.


Elvégre az is munka, hogy te otthon 2 gyerekről gondoskodsz, vezeted a háztartást, a férjedet minden nap főtt étel, tiszta ruha és lakás fogadja.

Neked is járna a kikapcsolódás. Ha te nem is akarsz nasi formájában ennyit magadra költeni, de akkor jó lenne ha kikapcsolódnál, kiszakadnál a napi rutinból.

2012. máj. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
100%
Én tartom szerencsésnek ezt a fajta megközelítést, hogy nekem ennyi jár, ha neked ennyi, és hogy akkor egyszerűen ez nekem jár. Sok mindenkinek sok minden járna az életben, de még sem kapjuk meg. Kár most ezt ezer forintra pontosan kiszámolni. Lesz még olyan időszak biztosan, amikor majd te "kapsz" többet.
2012. máj. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
100%

Én csinálnék egy listát apának.Ha csak mondogatod neki a dolgokat,nem látja úgy át,elvégre ő azt látja,hogy otthon mindig minden van,vannak tisztálkodási-élelmiszerek,te biztosan ebédeltél már a gyerekekkel,még egy új felsőt is vettél...

Írd össze te mennyit költesz neki egy hónapban saját kedvtelésedre.Csak azokat írd bele,amiket nem muszájból veszel,értem ezalatt,senkinek nem élvezetből menstruál,női dolgokat hagyd ki.Felső,szájfény,csoki,amiket csak magadnak saját örömödre vettél.Tedd elé és vessétek össze az ő költekezésével

.Ha ezek után sem gondolja a dolgot másként,szerintem egy érzéketlen tuskó.....

Próbálkozz kompromisszumos megoldással ,odaadja a kártyát,közösen elvásároljátok és kijelöltök egy összeget,8-8,10-10E vagy amennyi belefér,amit csak magatokra és arra költötök,amire akartok.Elszámolás nélkül.Nálad is lesz mindig,ő is haverozhat a büfében.Ez így nem járja ám,apa!Anya is dolgozik,nem csak te!Anya is érdemel akkor ennyit!

2012. máj. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
31%
Adjál neki 10 ezer ft. zsebpénzt, és vedd el a kártyát. Még így is marad belőle 10 ezer ft.-od.
2012. máj. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!