Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek haza kellene adni...

Szerintetek haza kellene adni a férjemnek a cafetériát is vagy nekem nincs igazam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

26 éves anyuka vagyok, pici ikrekkel otthon.

Nem vett fel minket túlzottan a pénz, éppen kijövünk egy hónapba. A férjem ~110e keres, van egy 33%-os autóhitel letiltása, mert sikerült rommá törnie a lízingelt autóját. Nekem 90e a gyed+családi.

Összejön 200e ft, ebből 50 albérlet, 50 rezsi, kb 10 pelenka, 10 tápszer, meg ugye ami még kell a lányoknak, olyan 50ezer marad havonta ruhára és élelemre. A kicsik 1évesek meg veszek nekik minden egészséges gyümit, zöldséget, husit, igyekszem a lehető legjobbat adni nekik. Nem szórom a pénzt, ruhákat főleg jó minőségű turiból veszek, nem nagyon érdekel most a divatozás. De így is az utolsó héten már nagyon kreatívnak kell lennem, mert kifogyunk a pénzből és sűrűn van, hogy mondjuk a többieknek husit csinálok a rizshez, magamnak meg tükörtojást, meg nem eszek annyit. De nem érdekel, ez nem panaszkodás, vannak nálam sokkal rosszabb helyzetben lévők is, tisztába vagyok vele. A férjem viszont kap havi majdnem 20 ezret SZÉP kártyán, amit melegétkezésre lehet levásárolni, illetve bent nekik a melóhelyen a büfébe. Annyiszor mondtam már neki, hogy dobja be a közösbe és majdnem 2 hétre tudnék kaját rendelni menübe és akkor kicsit könnyebb lenne, plusz nem kéne mindennap főzöcskézni is mert a 2 pici mellett nem olyan egyszerű. De ő hajthatatlan azt mondja a fizetését haza adja mind egy szálig, de a SZÉP kártya az övé. Olyan "hasznos" dolgokra költi el a munkahelyi büfébe, mint energiaital, chips, rágó, mert meleg ételt és szendvicset is pakolok mindennap. Tudom, hogy ő dolgozik meg érte, de ha egy család vagyunk tényleg irreális elvárás, hogy ne sajátítsa ki? Mindig azzal érvel, hogy nem éhezünk, ami igaz is, de azért megkönnyíteni a hóvégi "Mi legyen a kaja?" dolgokat..:(


2012. máj. 4. 15:20
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
90%

Ha 20.000-es SZÉP kártya mellett még pénzt is visz a nasira, az sok.

Akárki is akármit mond, az már nagy luxus, úgy, hogy otthonról hord kaját rendesen.


Ilyen alapon Te is költs el ennyit csokira, chipsre, energiaitalra.Akkor mennyi maradna?

2012. máj. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
81%

neked van igazad..

az én férjem az utolsó fillérig hazaad mindent, mert tudja hogy szükségünk van rá. nem viselkedik ovisan, hogy "jaj, de nekem chipset kell vennem a melóhelyemen" címszóval...

2012. máj. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
31%
Jesszusom! 50 a rezsi??????????????????????????? Talán abból kéne lefaragni, elsőnek. Másodszor felnőtt emberek vagytok, értelmesen meg lehetne ezt beszélni, talán készíteni egy havi ktgvetést vagy vmi. A menü 4rendelést is feleslegesnek tartom, mert vannak olcsó tápláló kaják amit el lehet készíteni és nem egy napi étkezésre elegendőt hanem kettő-háromra, így a mindennapi főzési probléma is meg van oldva. Nem megbántani akarlak, de nekem nem lenne képem elkérni az összes pénzét a páromnak, nem rabszolga ő, magára is költenie kell az embernek, hogy ne érezze, azt hogy hiába dolgozik és nem jut egyről a kettőre.
2012. máj. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
69%
próbáljatok meg elköltözni egy olyan helyre, ahol nem távhő és társai vannak, hanem cirkó stb...
2012. máj. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 A kérdező kommentje:
A menü rendelés csak azért jutott eszembe, mert a SZÉP kártyát csak meleg étkezésre lehet beváltani és van mellettünk egy étterem ahol 700Ft a napi menü..A költözésen már én is gondolkoztam, de nem olyan egyszerű, 6 hónap volt mire megtaláltuk ezt a lakást, mindenki elzavart, hogy gyerekkel nem jöhetünk (akkor még csak a terhesség elején jártam), itt debrecenben. A rezsi nagyon sok, de a fűtés sajnos fix, a közös ktg is, az áramon remélem spórulunk pár ezret az új hűtővel, meg az internet+tv ez talán tényleg "luxusabb". Köszönöm ettől függetlenül mindenki véleményét, aki ír!!!!!
2012. máj. 4. 17:02
 36/63 anonim ***** válasza:
80%
33-as! Miért a feleség rabszolga,akinek nem kell költeni magára? Ha a férjének van 20.000+ x összeg zsebpénze, akkor a feleségének nem járna ennyi?
2012. máj. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
74%
Természetesen ezt a feleségre ugyanúgy értettem, szintem magától érthető, ha egyik félnek ez akkor a másiknak is! Meleg étkezésiből akármit vehetsz supermarketben a lényeg, hogy legyen benn kenyér vagy vmi ami annak számít!
2012. máj. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 A kérdező kommentje:

[link]



Vendéglátás alszámla: melegétkezés (éttermi és mozgó vendéglátás), közétkeztetés (egyéb vendéglátás), szállás-szolgáltatás igénybevételére.


Nekünk ez van és ezt boltba nem fogadják el :(

2012. máj. 4. 17:24
 39/63 anonim ***** válasza:
67%
Csak érted, mit mondok! Ha férje csak nasira elköt 20.000+ nem tudom mennyi kp-t, s a kérdező is ennyit , akkor az havi minimum 40.000 lenne édességre.
2012. máj. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem neked van igazad, az lenne a normális, ha nem nézné, hogy te "koplalsz" miközben ő húst eszik. Egyébként sem kéne energiaitalra meg chipsre kéne elverni a pénz ilyen anyagi helyzetben (még ha nem is mélyszegénységben éltek). Én megbeszélném vele, hogyadja haza, mert így könnyebb lenne. Ha meg nem akarja megérteni, akkor vegyél ki szépen a te fizetésedből (ami most a gyes) 20 ezer forintot, mert ugye az neked jár (ha a férjednek is) és egyél hó végén amit szeretnél, azzal a különbséggel, hogy nem csomagolsz neki ebédet, meg szendvicset, mert ugye nincs miből. Különben ha melegételre van, akkor étkezzen abból, de ne vigyen el otthonról ételt. Szerintem annyira kell ömzőnek lenni egy kapcsolatban, vagy az életben, hogy saját magamtól ne vonjam meg az ételt. Én biztos nem tenném. Na, most is csökkenni fog a %-om. :(.
2012. máj. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!