Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek haza kellene adni...

Szerintetek haza kellene adni a férjemnek a cafetériát is vagy nekem nincs igazam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

26 éves anyuka vagyok, pici ikrekkel otthon.

Nem vett fel minket túlzottan a pénz, éppen kijövünk egy hónapba. A férjem ~110e keres, van egy 33%-os autóhitel letiltása, mert sikerült rommá törnie a lízingelt autóját. Nekem 90e a gyed+családi.

Összejön 200e ft, ebből 50 albérlet, 50 rezsi, kb 10 pelenka, 10 tápszer, meg ugye ami még kell a lányoknak, olyan 50ezer marad havonta ruhára és élelemre. A kicsik 1évesek meg veszek nekik minden egészséges gyümit, zöldséget, husit, igyekszem a lehető legjobbat adni nekik. Nem szórom a pénzt, ruhákat főleg jó minőségű turiból veszek, nem nagyon érdekel most a divatozás. De így is az utolsó héten már nagyon kreatívnak kell lennem, mert kifogyunk a pénzből és sűrűn van, hogy mondjuk a többieknek husit csinálok a rizshez, magamnak meg tükörtojást, meg nem eszek annyit. De nem érdekel, ez nem panaszkodás, vannak nálam sokkal rosszabb helyzetben lévők is, tisztába vagyok vele. A férjem viszont kap havi majdnem 20 ezret SZÉP kártyán, amit melegétkezésre lehet levásárolni, illetve bent nekik a melóhelyen a büfébe. Annyiszor mondtam már neki, hogy dobja be a közösbe és majdnem 2 hétre tudnék kaját rendelni menübe és akkor kicsit könnyebb lenne, plusz nem kéne mindennap főzöcskézni is mert a 2 pici mellett nem olyan egyszerű. De ő hajthatatlan azt mondja a fizetését haza adja mind egy szálig, de a SZÉP kártya az övé. Olyan "hasznos" dolgokra költi el a munkahelyi büfébe, mint energiaital, chips, rágó, mert meleg ételt és szendvicset is pakolok mindennap. Tudom, hogy ő dolgozik meg érte, de ha egy család vagyunk tényleg irreális elvárás, hogy ne sajátítsa ki? Mindig azzal érvel, hogy nem éhezünk, ami igaz is, de azért megkönnyíteni a hóvégi "Mi legyen a kaja?" dolgokat..:(


2012. máj. 4. 15:20
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
69%
1-2 zacskó chipszet vagy energiaitalt még megengedhetne magának de hogy havi 20 ezret elverjen ilyenekre 2 kisgyerek mellett az nonszensz!!!!
2012. máj. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
62%
Baromi nagy pénzszórás lehet havi 20 ezer ft!!!!!
2012. máj. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
74%
Hát nem tudom, ha a hóvégi étkezés problémás, qrva nagy lelkiismeret furdalásom lenne, ha chip-re költenék.
2012. máj. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
71%
Chips-re, már írni se tudok.
2012. máj. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
47%
Már nem azért, de 20ezer forint egy férfinak, mint "zsebpénz" egyáltalán nem sok.
2012. máj. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 A kérdező kommentje:
Azt hiszem kicsit félre érthető voltam, azért nem rohangál pénz nélkül a férjem, attól, mert én veszem le a fizetését, mindig van nála pár ezer, kávéra, buszjegyre stb, nem én adok neki zsebpénzt, belenyúlhat a pénztárcámba :)
2012. máj. 4. 15:41
 17/63 anonim ***** válasza:
56%
szerintem meg tényleg arra költi, amire akarja... 20e ft átlag napi egy ezres a munkahelyen... most 300ft egy üdítő, meg 2-300 ft egy csoki vagy csipsz, az nem egy nagy szám... ha másra költené, (de szintén magára) az jobb lenne, miben lenne más?
2012. máj. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 A kérdező kommentje:
A rezsi mitől 50ezer? 12 ezer áram (semmi extra háztartási eszközünk nincsen! ),távhő, ami havi télen 30-40 ezer, nyáron a készenléti díj 20ezer, közösköltség 5000 internet+tv+telefon 8000 kb ennyi. A lányok közül az egyik csak speciális tápszert ehet, ami rohadt drága, mert refluxos. 31. hétre születtek, sűrűn járunk fejlesztésre, és az utazgatás is elég sok, tehát nem az egész 50ezer megy el kajára, maximum egy jó nyári hónapban.
2012. máj. 4. 15:46
 19/63 anonim ***** válasza:
55%

Ha lenne bőven pénzetek, akkor azt mondanám, hogy rendben, habár akkor sem kellene ilyen egészségtelen műkajákra költeni ennyit.


De így, hogy a hasznosabb dolgok elől veszi el a pénzt, szerintem nem túl rendes dolog. Persze, vegyen kajákat néha, de 20.000 ezerből havonta.

2012. máj. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
60%
előző vagyok: jav.: "de NE 20.000-ből.
2012. máj. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!