Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek haza kellene adni...

Szerintetek haza kellene adni a férjemnek a cafetériát is vagy nekem nincs igazam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

26 éves anyuka vagyok, pici ikrekkel otthon.

Nem vett fel minket túlzottan a pénz, éppen kijövünk egy hónapba. A férjem ~110e keres, van egy 33%-os autóhitel letiltása, mert sikerült rommá törnie a lízingelt autóját. Nekem 90e a gyed+családi.

Összejön 200e ft, ebből 50 albérlet, 50 rezsi, kb 10 pelenka, 10 tápszer, meg ugye ami még kell a lányoknak, olyan 50ezer marad havonta ruhára és élelemre. A kicsik 1évesek meg veszek nekik minden egészséges gyümit, zöldséget, husit, igyekszem a lehető legjobbat adni nekik. Nem szórom a pénzt, ruhákat főleg jó minőségű turiból veszek, nem nagyon érdekel most a divatozás. De így is az utolsó héten már nagyon kreatívnak kell lennem, mert kifogyunk a pénzből és sűrűn van, hogy mondjuk a többieknek husit csinálok a rizshez, magamnak meg tükörtojást, meg nem eszek annyit. De nem érdekel, ez nem panaszkodás, vannak nálam sokkal rosszabb helyzetben lévők is, tisztába vagyok vele. A férjem viszont kap havi majdnem 20 ezret SZÉP kártyán, amit melegétkezésre lehet levásárolni, illetve bent nekik a melóhelyen a büfébe. Annyiszor mondtam már neki, hogy dobja be a közösbe és majdnem 2 hétre tudnék kaját rendelni menübe és akkor kicsit könnyebb lenne, plusz nem kéne mindennap főzöcskézni is mert a 2 pici mellett nem olyan egyszerű. De ő hajthatatlan azt mondja a fizetését haza adja mind egy szálig, de a SZÉP kártya az övé. Olyan "hasznos" dolgokra költi el a munkahelyi büfébe, mint energiaital, chips, rágó, mert meleg ételt és szendvicset is pakolok mindennap. Tudom, hogy ő dolgozik meg érte, de ha egy család vagyunk tényleg irreális elvárás, hogy ne sajátítsa ki? Mindig azzal érvel, hogy nem éhezünk, ami igaz is, de azért megkönnyíteni a hóvégi "Mi legyen a kaja?" dolgokat..:(


2012. máj. 4. 15:20
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:
És mégegyszer a félreértések elkerülése végett, nagyon jól tudom, hogy sajnos ma olyan Magyarországon a helyzet, hogy sok család ennyi pénznek is örülne és nem mártírkodni akarok, mert tényleg nem olyan nagyon borzasztó gondok, egyszerűen kíváncsi vagyok, mert ma is kirobbant egy kis összeszólalkozás a dologból és már nem tudom, hogy én vagyok túl hisztis vagy jogos lenne azt kérnem, hogy a nagy részét adja bele a közösbe.
2012. máj. 4. 15:50
 22/63 anonim ***** válasza:
65%

Egyszerűen elképesztőnek találom, hogy apuka chipset meg energiaitalt eszik, miközben az anyuka a hónap végén már nem tud főtt ételt enni. Ráadásul akik azt mondják, hogy ha már az egész napot végigdolgozza ez jár.. Persze jár, és az anyukának mi jár azért, mert 0-24-ben folyamatosan dolgozik?? Az, hogy hónap végén tükörtojást kell ennie, mert nincs pénz másra? Szerintem mondd ezt el neki, hogy te nem akarsz azért nem enni, hogy ő chipset meg energiaitalt zabálhasson. Milyen családfő ez?

Egyébként azt mondod 50 ezer van havonta élelemre, de mi az amit havi 30 ezret a gyerekekre költesz? A tápszer, pelenka megvan 20-ból, ruhát az élelmes 50ezerből veszel, akkor mire megy el az a 30 ezer?

2012. máj. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
48%
Hát... Nálunk van mosógép, 2 tv, számítógép, mikró, dvd - minden van használva elég sokat, plusz még a világítás, de a villanyszámlánk az 5, max 6ezer forint....
2012. máj. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 A kérdező kommentje:
Én sem értem mitől ennyi a villanyszámlánk, már voltunk bent de elzavartak. A hűtünk régi sz*r volt és folyamatosan ment, azt lecseréltük, remélem ebbe a hónapban már lesz látható eredménye.
2012. máj. 4. 15:53
 25/63 anonim ***** válasza:
75%

"most 300ft egy üdítő, meg 2-300 ft egy csoki vagy csipsz, az nem egy nagy szám... "


Lehet hogy 300ezres fizu mellett nem nagy szám,de 200ezer van 4 főre,amiből 100 kapásból elmegy a lakásra,akkor had ne jusson napi ezres hülyeségre ha otthonról viszi a kaját.

Mi ketten keresünk 350-et+30cafeteria,de eszembe nem jutna napi ezrest nassolnivalóra költeni.Reggeli mellé egy joghurt és kész.A melós büfé egyébként is dupla annyiba került mint máshol.

2012. máj. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
100%
(hűtő lehet ludas,nekem 120literes ezeréves van,havi 3500 Ft-nyi áramot megeszik,most cserélem le)
2012. máj. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
85%

Nekünk is sok a villanyszámla havonta 8000-9000 Ft:2 tv, mosógép,számítógép,mikró, hűtő. S most jött ki az éves elszámolás:18.000 Ft. :S


Én nem azt mondom, hogy adja haza az egész cafateriat,költsön magára is persze, de ahogy írta az egyik hozzászóló, lehetne annyi esze a férjednek, hogy hó végén, amikor látja, hogy te tükörtojást eszel, ő meg húst, akkor visz haza neked abból rendes főételt. Nem rossz neki azt látnia, hogy magadtól vonod magad az ételt?

Azért a havi 20.000+ még pénzt is hord magával, szerintem sok.

2012. máj. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
86%
Szia! 5ös válaszoló vagyok.Ha az én férjem látná, hogy nem eszek, mert nincs,akkor agyon is verne.Inkább ő éhezne, hogy nekem jusson, meg persze a gyerekeknek.Sokszor vagyok úgy,hogy én sem tudom,mit főzzek hó végén.Ha azt mondom neki fizu előtt egy-két nappal,hogy csak darás tészta van,akkor sem szól egy szót sem.És igen, mindenki költsön magára néha,de ő ad neked néha plusz pénzt, hogy nesze asszony vegyél magadnak azt,amit akarsz?Nem,akkor meg?Én úgy gondolom,hogy NE CSAK A TE PÉNZED LEGYEN KÖZÖS!
2012. máj. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 A kérdező kommentje:
Nekem is ezért esik rosszul, mert ha értelmes dolgokra költeni nem is érdekelne! De mindig úgy főzők, hogy pakolok neki jó sokat, mellé 2 szendvics, van nála mindig 1-2000 kávéra (nem egy alkalomra hanem átlágba) és ezek mellé mért kell a munkahelyi büfébe 500Ft-os chipset, meg 600Ft-os energiaitalt venni? Csupán ezt nem értem..
2012. máj. 4. 15:59
 30/63 A kérdező kommentje:
Ja és én mindenkinek zöld kezet adok, aki megtisztel azzal, hogy szán időt a válaszra, függetlenül a véleményétől!! Tényleg kiváncsi vagyok csak, hogy kinek van igaza..Szerintetek!
2012. máj. 4. 16:05
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!