Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogy csinaljam, ti...

Nem tudom, hogy csinaljam, ti hogy csinalnatok? 16eves lany vagyok de mar a jovon gondolkodom, nem szeretnek egyetemre menni inkabb dolgozni ahogy befejezem a liceumot.

Figyelt kérdés
Nem szeretnem "elpocsekolni" az idomet az egyetmere,inkabb helyette dolgozni(kimennenk a parommal kulfoldre).Ti hogy vagytok evel?Mit gondoltok errol a helyzetrol?Muszaly,hogy mindenkinek legyen egyetemje?
2009. jún. 24. 10:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is egetm,de egy szakma nem ártana....ha hazajössz egy érettségi sokszor kevesebbet ér mint egy szakma.
2009. jún. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%
Ne úgy tervezd az életed, hogy "a párod és Te". Az hogy örökre terveztek, hidd el semmit nem jelent. Pláne tini korban, de még később sem. Úgy élj, hogy bármi van, a magad lábán is meg tudj élni. szerintem legalább egy okj-t végezz majd el, és jöjj rá, mi az a munka, amihez kedved is lenne. Fiatalok vagytok még nagyon, szerintem mire eljuttok addig, eleve 180 fokos fordulatot vesz majd veletek a világ. De még az írásodból ítélve valószínűleg nem is tudod felmérni, mit jelent két lábon elkezdeni egy saját életet... Szépen hangzik, hogy munka otthon család... De mindamellett, hogy rengeteg a munkanélküli, akiknek van állásuk, azok se keresik halálra magukat, pláne nem most. És kell gürizni eleget, hogy ne veszítsék el azt is. Mindezt képzeld el mindenféle képzettség nélkül. Külföldre kijutni sem olcsó, ott egy éltet megalapozni, lakást szerezni, élelemről, ruházkodásról gondoskodni, etc. És ha már nem csak két embert kell eltartani... Na de majd rájössz Te is, ha eljuttok a megvalósításig, hogy nem tudtok hogy nekifogni.
2009. jún. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
92%

azt vedd figyelembe, hogy itt senki nem akar neked rosszat, de az utolsó kommentedből egyértelmű. hogy te már nagyrészt döntöttél. Igen lehet, hogy "leendő anyósod" sok pénzzel fog haza jönni. De te azt írod, hogy nem akarod egyetemre pazarolni az idődet. Ezzel viszont munkára fogsz "pazarolni". Gondolj bele: amíg más egyetemre jár, addig te dolgozol. De ilyen munka mellett kint ugyanúgy nem fogsz családiházat venni. Oké, összegyüjtesz 10 év alatt kint egy családi házra (oké a sok pénz, de nem havi milliókról van szó, ezt lásd reálisan). Haza kell jönnöd, mert kint egy normális helyen, egy normális házat nem tudsz felépíteni. Akkor itthon mit csinálsz? A kint töltött idő jó alaptőke megkeresésének, ha tudod, hogy utána van mit csinálnod.

Ezért szerintem a logikus: diploma, szakma, amit akarsz, az egyetemi évek alatt összegyüjteni a kezdőtőkét, amivel elindulhastz a nagy világba, kint dolgozni, nyelvtudással, aztán eldöntheted, hogy haza, vagy maradsz kint....

Én itt az egyetem mellett gyerekekkel foglalkozom, havi 4-500 eurót keresek vele. Ez otthon egy átlagfizetés, itt elég arra, hogy a koleszt kifizessem, meg a személyes dolgaimat. Nyílván, ha nem suli mellett dolgoznék, több pénzem lenne valamennyivel, amiből már tudnék félretenni, de lakást itt abból soha nem tudnék venni, akkor még nem is beszélve a családiházról. Itt egy átlaglakás ára 100 millió forintál kezdődik átszámatva. Város, de nem nagyváros, és az mondjuk egy két szobás lakás ára, de még ehhez is szerencse kell, hogy kifogja az ember...

2009. jún. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tudom mondani,hogy nagy szerencse és még nagyobb áldozatok kellenek ahoz,hogy jól keres külföldön. Ismerek olyat,aki kint nagyon jól keresett,aztán hazajött és vett egy házat. Igen ám,de aztán azt a házat fent is kell tartani és itthon kell munkát vállalni. Nagyon ritka az,akinek egy érettségivel jó állása van. Az meg még ritkább,hogy a jó állás nyugdíjig kitart. Nekem diplomám van(főiskola) és 4 éve dolgozom. Mikor nappali fősuliba jártam mellette vállaltam munkát,ha valaki akarja meg tudja csinálni. Akkor ismertem meg a párom. Persze jobb lett volna együtt lenni mindig és elkezdeni építeni a saját önálló életünket,de éppen azzal építettük,hogy tanultam. Most van egy jó állásom, van félretett pénzünk, és hamarosan saját házunk is lesz. Azok a barátaim,akik rögtön gimi után önálló életet kezdtek(munka és összeköltöztek a párjukkal),most 25-28 évesek, a szülőknél laknak és teljesen bizonytalan a helyzetük. Sajnos egyetlen régi pár se maradt együtt,pedig anno ők is úgy tervezték,hogy örökké együtt lesznek. Remélem Ti együtt maradtok,de akkor még nagyobb esélye van,hogy együtt maradtok,ha tanultok és felépítetek magatoknak egy olyan jövőt,ahol jól fogtok tudni boldogulni,akkor is ha mondjuk 30 évesen valamelyikötök elveszti a munkáját. Egy kapcsolatot eléggé próbára tesznek a hétköznapi gondok.
2009. jún. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
de egy szakmam mar lesz konyveloseg..ahogy befejezem a 12-ot lesz egy diplomam
2009. jún. 24. 12:04
 16/21 anonim ***** válasza:
88%

Na várj, diploma főiskola, illetve egyetem után jár, a te szakmád, ha jól értem könyvelő, és 12 után egy szakmád lesz, illetve egy érettségid.


Nézd kicsi lány, a te életed, a te életed, de azért nem árt ráfeküdnöd a tanulásra, hiszen a tudás mindenképp fontos, neked is, és azért is, hogy ha lesz egy gyereked, akkor legyen kire felnéznie.

2009. jún. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
93%
jaj-jajjj... ne haragudj, de az elöttem szolonak igaza van: az nem diploma. De akkor meg tovabbra sem ertem a kerdest: te döntöttel. Itt mindenki a te döntesed negativ oldalat mutatta be, amiböl nagy az esely, hogy több van, mint a pozitivbol, megsem sikerült meg csak azt sem elerni, hogy elgondolkozz rajta. Semmi gond. Valasszatok ki az orszagot, ahova mennetek, kezdjetek el iszonyat intenzitassal nyelvet tanulni, es tegyetek felre legalabb fel millio ft-ot addig, aztan menjetek, es tapasztaljatok meg, hogy bejön-e. Ha igen, akkor szuper, ha nem, akkor maxiumum haza mentek, es meg mindig lehet egyetemre jelenkezni!
2009. jún. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
84%
én csak azt nem értem, hogy hosszútávon így hogyan leszel boldog? soha nem fogod azt csinalni, amit szeretnél....
2009. jún. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
hogy hogy nem fogom azt csinalni amit en szeretnek?en dolgozni szeretnek a parommal egyutt aztan csaladot alapitani es igy tovabb...
2009. jún. 24. 15:39
 20/21 anonim ***** válasza:
Én mindenképp tanulnék (tanultam is:)), de ez a te döntésed. Arra is gondolj, h mi lesz 10-20 év múlva, ne csak 2 évre előre! Jól jöhet még 1 diploma! De mondom még egyszer: semmi nem kötelező :)
2009. jún. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!