Jogosan haragszom?

Figyelt kérdés

Párom nagyon sokat dolgozik. 8-19-20-ig van távol. Mostanában többször ment el szombaton is, mert az ő szavaival élve, nincs munkaideje, mert ő a főnök, éjjel-nappal rendelkezésre kell, hogy álljon.

Én egy 1 éves és egy 3 évessel vagyok itthon, nem ovis a nagy. Semmi, de semmi segítségünk nincs, ez szó szerint így van. Nagyszülők nem foglalkoznak az unokáikkal.

Béreljük a lakást.

3. babánkat várom.


Párom tegnap azt mondta, hogy el kell mennie dolgozni. 18tól hívogattam, de nem vette fel a telefont és nem is hívott vissza. 20.30 körül írt sms-t, hogy úton van haza.

Kiderült, hogy a haverjaival töltötte a napot. Ezt mondta.


Én nagyon mérges vagyok, mert tudja, hogy most nem tudom megfürdetni a két gyereket, nagyon vártam, mert amikor elment, mondta, hogy 18-ra hazajön.


Értem én, hogy vágyik egy kis szórakozásra, de én meg segítségre. Egész héten egyedül vagyok a gyerekekkel, rosszul vagyok, fáradt vagyok. Mégis megtette.


Mit gondoltok erről?


2012. máj. 13. 09:30
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
58%
Szóval szerinted hibás a férjed, hibásak a szüleid, hibás az egész világ csak te nem. Na ezért tartasz ott, ahol most, és elmondom, jobb az nem lesz, mert először a saját hibánkra kéne koncenrálni, amíg az nincs kijavítva, addig sokminden változi nem fog.
2012. máj. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
89%

Én kb 10 éves voltam, amikor kinyilatkoztattam "itt mindenki hülye csak én vagyok az okos". Na kb ez a te gondolkodásod is.

A különbség az, hogy én felnőttem és rájöttem, ha valami nem megy, abban lehet hogy én is hibás vagyok.

Ha apuka már az első gyerekkel sem foglalkozott, akkor nem vállaltam volna másodikat, harmadikat meg pláne nem.

2012. máj. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
89%
Ezt most nem bántásból mondom, de sajnálom a gyerekeidet... komolyan.
2012. máj. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
82%

Én megértelek teljesen. nagyon nagyon kimerítő kicsi gyerekekkel terhesen. Meg egyébként is. De ahogy látod, és ez az általános, attól hogy egy hapsi azt mondja, hogy segíteni fog mindenben, az közelsem azt jelenti hogy tényleg fog is. Vagy állandóan a szájába kell rágni hogy mit csináljon, vagy lesz olyan hogy nem érdekli és elhúz. Mint amit most a te párod tett. Ilyenkor szokták mondani, hogy tulajdonképpen minden nő magának szüli a gyerekeit.


Nos, ha jobban akarod érezni magad, találd ki hogy mivel tehetné jóvá. Azzal hogy beolvasol neki meg duzzogsz nem lesz jobb, sőt még inkább le se fogja tojni azt hogy mit kéne csinálnia. Mondjuk olyasmit javasolnék, hogy megmondod egyenesen, hogy neked rosszul esett hogy akkor nem segített, hanem inkább elment haverozni. De rendbe van, viszont akkor most ő jön, és te kitalálsz magadnak valami külön programot, és addig legyen a két gyerekkel ő otthon. És ne érdekeljen a nyammogása. Az ő kölykei is, hát csináljon valamit. Elmehetsz barátnővel találkozni, vagy egyedül sétálgatni. Ha ettől jobban fogod érezni magad.


Tudod elhiszem, hogy a te életed évek óta csak a kötelezettségekről szól, sose arról, hogy te mit szeretnél. De ez ezzel jár. és azt is elhiszem hogy igazságtalannak tartod, hogy a pasasod meg csak úgy lepasszolja a dolgot. De azért azt is vedd figyelembe, hogy ettől még ő is elég sokat tesz kötelességből. Biztos most úgy érezte hogy elég volt, szeretne kikapcsolódni. Önmagában ezért nem szabad megbüntetni. Viszont ráhagyni sem, így jár neked is egy szabad délután, amikor viszont ő viszonozza a te szivességedet, hogy helyette melóztál. Szerintem ez így fer.

2012. máj. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
72%

Nah választ kaptál olyan kérdésekre is, amit fel sem tettél!!! Még jó, hogy mindenki tud, mindet!

Azt gondolom erről hogy a férjednek kellett volna feltenned a leírt kérdésedet és talán érdemi válaszokat kapnál...itt csak leosztanak, és attól nem leszel előrébb, de majd rájössz!

2012. máj. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%
Biztos akarta a 3.babát?mert írtad azóta később megy haza mióta terhes vagy.Lehet inkább jobb lett volna,ha foglalkoztok egymással is,nem csak újabb babát vállaltok.
2012. máj. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kerdezo!

Az en ferjem is leigerte nekem a csillagokat a gyerekert.Megkapta, a csillagok meg sehol.De sebaj, egy gyerekre boven van kapacitasom, kettore mar nincs igy nem is lesz teso.De a ferjem megint jon a csillagokkal...(:Csak en nem vagyok a magam es a gyerekeim ellensege, ismerem a hataraim.


A te helyzetedre nincs jo megoldas, mert tudhattad rola az elso utan is, hogy milyen.De valahol meg igazad van, mert igeretet tett.

Szerintem valtozni nem fog talan csak akkor mikor nagyobbak lesznek.

De barmit iger, ne szulj neki negyediket.

2012. máj. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
85%
Megértelek,és elhiszem,hogy nehéz így.Fáradt vagy,nyűgös,sok teher a válladon.Részben igazad van,és érthető,hogy rosszul esik a párod kicsit sem korrekt hozzáállása.Viszont az Ő vállán is sok teher nyugszik,így részben Őt is megértem.Igazságot tenni nem lehet,ez a helyzet meg már aligha visszafordítható,maximum megelőzni lehetett volna úgy,hogy egy gyereknél megálltok.Hiszen már akkor láttad,milyen is a párod.Nyilván nem fog megváltozni.megváltozni.
2012. máj. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, itt nagyon nehéz jó megoldást találni. Ez egy hatványozottan vacak helyzet. Azon már kár filózni, hogy annak ellenére, hogy a férjed az első két babánál sem segít/segített, akkor miért feltételezted/tétek, hogy a harmadiknál megváltozik. Azt gondolom, hogy rettentően belefáradhatott a minden napi robotba, és talán úgy érezte, hogy inkább azt mondja, hogy dolgozni megy, mintsem bevallaná, hogy a haverokhoz megy, hiszen tudja, hogy ez baromira helytelen pont most. Szerintem a kamuzás ezért nem kifejezetten ellened irányult, inkább a helyzet kellemetlensége miatt nem mondott igazat. Ettől persze ugyanúgy nem fair, hiszen ő megteheti, hogy elmegy, viszont te nem hagyhatod magukra a piciket. Neki van választása, neked nincsen. A gyerekek közösek, innentől kezdve a napi robot után ugyanúgy segíthetne neked, legalább apróbb dolgokba. Te az otthoni dolgokat látod el napi 24 órában, ő pedig napi 10-12 órában dolgozik. De ez nem azt jelenti, hogy aki munkahelyen dolgozik, csak azt hívjuk munkának, aki otthon van, az meg csak otthon van. Ezt kéne először letisztázni, hogy legalább terhesen szükséged van segítségre, még ha ő hordja haza a pénz nagyobb részét. Ameddig ezt nem ismeri el, illetve úgy gondolja, hogy a munkába járással lerótta a kötelezettségeit felétek, addig csak nyűg lesz neki ez az egész.
2012. máj. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%
bocs de ha ha 3.5 ev alatt egyszer sem segitett, akkor hogy hihetted el neki hogy MINDENBEN fog segiteni a 3. babanal...
2012. máj. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!