Jogosan haragszom?

Figyelt kérdés

Párom nagyon sokat dolgozik. 8-19-20-ig van távol. Mostanában többször ment el szombaton is, mert az ő szavaival élve, nincs munkaideje, mert ő a főnök, éjjel-nappal rendelkezésre kell, hogy álljon.

Én egy 1 éves és egy 3 évessel vagyok itthon, nem ovis a nagy. Semmi, de semmi segítségünk nincs, ez szó szerint így van. Nagyszülők nem foglalkoznak az unokáikkal.

Béreljük a lakást.

3. babánkat várom.


Párom tegnap azt mondta, hogy el kell mennie dolgozni. 18tól hívogattam, de nem vette fel a telefont és nem is hívott vissza. 20.30 körül írt sms-t, hogy úton van haza.

Kiderült, hogy a haverjaival töltötte a napot. Ezt mondta.


Én nagyon mérges vagyok, mert tudja, hogy most nem tudom megfürdetni a két gyereket, nagyon vártam, mert amikor elment, mondta, hogy 18-ra hazajön.


Értem én, hogy vágyik egy kis szórakozásra, de én meg segítségre. Egész héten egyedül vagyok a gyerekekkel, rosszul vagyok, fáradt vagyok. Mégis megtette.


Mit gondoltok erről?


2012. máj. 13. 09:30
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%
Szólhatott volna,hogy később ér haza. Amúgy keress egy jó bébiszittert,aki segít Neked heti 1-2alkalommal,így nem purcansz ki,a férjed meg lóghat a haverjaival:-)
2012. máj. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

Fél éve dolgozik ezen a helyen, 3 hónapja főnök. Pont mióta a 3. baba megfogant.

Előtte tanácsadó volt, a nap javarészét itthon töltötte. Tudom, akkor méginkább látnom kellett volna.

Nem várom el a segítségét, csak most nagyon rosszul vagyok, alig tudom a két gyereket ellátni. Velük nem volt ez a terhességnél. Most várnám, hogy kicsit figyeljen, segítsen.

Egyszer kapott fosós-hányós vírust, szóval tudhatja, hogy milyen igazán rosszul lenni egész nap. Lehet, hogy rossz hasonlat, de nagyon ramatyul érzem magamat hetek óta. Ezt az időszakot várnám el tőle, hogy legyünk rajta túl. soha nem volt gond a gyerekek gondozása, szeretem, nem teher. Csak most, és erre most is megteszi. Ez esett rosszul.

2012. máj. 13. 11:45
 33/44 A kérdező kommentje:

Mondtam, hogy fizetek a segítségért. Erről hallani sem akar, smucig.....

És imádjuk a gyerekeket, nem felelőtlenül vállaljuk, csak tényleg most nem a legjobbkor...

Egész nap hányingerem van, hányok, fáj a fejem, türelmetlen vagyok. Egyik nap 30 C másik nap 15C. Valahogy nem bírom. És nem szeretem, ha ilyen helyzetben becsap.

2012. máj. 13. 11:48
 34/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha már az első két babánál se sokat segített,akkor miért gondoltad hogy fog a harmadiknál?Nem értem így miért vállaltatok harmadikat?Tudom milyen nehéz lehet két kicsivel,bár nekünk csak egy van,és elég sokat segít a párom,bár kb. ugyan ennyit dolgozik ő is (és még rengeteg apa) én szeretnék még egy gyereket,de nem lesz valószínű, mert nekünk ennyi a "határunk", tisztában vagyunk vele, hogy mit bírunk.Szóval szerintem Te is hibás vagy,persze nem mondom Ő is,de ezt vele kell megbeszélned.
2012. máj. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
74%

Kedves mindenki!


Egy hormonokkal bombázott, szenvedő embert (mert a hányás nem túl kellemes) lehordani olyan módon mintha megjelent volna Utólagokos Kapitány nem túl szép dolog.

És emellett semmi értelme!


[link]

2012. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%
jogos a haragod, ha vállalta apuka a 3. gyereket, igenis ne a haverjaival lógjon, hanem segítsen. Majd lesznek nagyobbak, lesz több szabadidő. Ha meg még hazudozik is, és sz.rik rád, nem sok jót sejtek. Nálunk ezzel kezdődött, a következő lépés a lesz.rás után a nőzés volt, aztán otthagyott a gyerekekkel együtt, amire rámegy szépen mindenki. Most állj a sarkadra, mert ha már nyomul egy új nő/-re, már késő lesz! Legyen beosztva, melyik nap délután mit csináltok, kinek lesz kimenője. A baj az, hogy ebből a viselkedésből nem arra következtetek, hogy együttérez veled, és szeret...
2012. máj. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
94%
Jogosan haragszol persze! Látod itt kaptál hideget és meleget is,de inkább hideget. Remélem sikerül elmondanod a férjednek őszintén, hogy mi a problémád és meg is hallgat!
2012. máj. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
90%
Persze, hogy jogos a haragod. A többiek, az első kettőnél sokat volt otthon a párja, a kérdező se volt terhes, jobban bÍrta a 2 gyereket. Nekem egy gyereknél is sokat segÍt a párom, dolgozom mellette pár órát, Így nincs mese. Talán neked is kérdező a sarkadra kéne állni.
2012. máj. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

Ahogy kiveszem a szavaidból, nem álltok olyan nagyon rosszul anyagilag. Nem tudsz felfogadni időlegesen egy megbízható embert (dadát pl.), aki segítene neked a gyerekek körül, amíg el nem múlik ez az émelygős korszak? Biztosan nagyon nehéz lehet két kisgyerekkel még akkor is, ha minden rendben és fitt vagy meg jó a közérzeted. Szerintem senkinek sem jó, ha kimerülten, ingerülten és "betegen" küzdesz otthon egyedül. Fogadj fel valakit, aki segít neked. Te is össze tudod akkor szedni magad kicsit :)


A férjeddel meg beszélni kell, bizony, és valahogy bevonni őt a gyerkőcök nevelésébe. Biztos vannak ehhez is jó kis videók a Youtube-on, ilyen gyereknevelős műsorokban.

2012. máj. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon ellentmondásos vagy. Megkérdezték páran jogosan, hogy ilyen körülmények között miért vállaltál 3. gyereket, erre írod, hogy mert a párod megígérte csupa nagybetűvel, hogy segít mindenben, majd folytatod azzal, hogy még két gyerekkel sem bír, nem is igazán segít, meg túl sokat dolgozik és van távol és te 24 órában dolgozol otthon a két gyerekkel. Szerinted ebben hol van a logika? Te már akkor tudtad, hogy nem igazán van segítséged, amikor csak 1 vagy két gyereked volt, de ennek ellenére voltál olyan buta, hogy hittél a férjednek, hogy ő majd segít, ez nagyon buta hozzáállás, én albérletbe még az egy gyereket is meggondolnám őszintén szólva. Most, hogy a 3. gyerekedet várod még több feladatod lesz, még később fogsz munkába állni, teljesen elzárod magad a külvilágtól, kiesel hosszabb időre a munka világából, nehezebb lesz beilleszkednek 3 gyerekkel. Ezeket te nem gondoltad át? Vagy mindig otthon akarsz maradni a 3 gyerekeddel és várni a férjedet, hogy majd este lefekvés előtt hazajön?

Te is elkövetted azt a hibát, amit sok nő elkövet, hogy az érzelmeket mindig a racionalitás elé helyezed, vagyis gyerek, gyerek, édes gyerek, de a kérdések felfüggesztve maradnak, hogy miből is fogom felnevelni, milyenek a körülményeink, fizikailag, lelkileg készen állok rá?

Beszélj a férjeddel, hogyha már ilyen jól eldöntötte, hogy ő akar 3. gyereket és mindenben segít, akkor igen is tessék otthon több időt tölteni és igazi apaként és férfiként viselkedni, állj a sarkadra és hozd ki ebből a nehéz helyzetből a legtöbbet azzal, hogy nem hagyod, hogy a férj legyen az úr a háznál.

2012. máj. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!