Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akar anyósom fontoskodni...

Miért akar anyósom fontoskodni abban, hogy hogyan rendezzük be a házunkat, és milyen bútorok legyenek benne?

Figyelt kérdés

Holnap szeretnénk menni a párommal konyhabútort vásárolni.

A párom mondta az anyjának,hogy akkor én holnapra kérek egy nap szabit, és akkor elmennénk.

Erre anyósjelöltem, mondja:"Háát, azt még meg kell beszélni, mert bármi közbe jöhet, meg holnap jön a vegyszer, és valakinek át kell venni".

A párom bátyja otthon fog tartózkodni, ő nyugodtan átvehetné. Anyósomnak holnap értekezletre kell mennie, és arra gondolok, hogy azért nem akarja,hogy holnap menjünk megvenni a dolgokat, mert akkor ő nem tud majd velünk jönni, és nem tud beleszólni, hogy mit vegyünk.

Annyira bosszant!

Én veszem a saját pénzemből a bútort, én dolgoztam azért a pénzért, és bele akarnak szólni, hogy mikor menjünk, meg mit vegyünk.

De a párom sem szól érte,hogy ugyan már, miért ne mehetnénk.Csak hallgat, lapít, nem áll ki magáért, értünk.

Elegem van ebből az egészből. Ha mondom a páromnak,hogy ez így nincs rendjén, meg,hogy miért ne mehetnénk el.

Akkor azt mondja, hogy hallgassunk a szüleire.

Felnőtt 26 éves férfi, talpraesett, ügyes, dolgos, szorgalmas,olyan mint aki még a jég hátán is meg tudna élni, ha úgy volna. És ilyenkor meg lapít, mások előtt nagy szája van,de most meg olyan mint egy dedós gyerek.

Én nem szólhatok a szüleinek, mert úgy vagyok velem,hogy nekem sosem bocsátanák meg,ha én szólnék, de a gyereküknek mindent megbocsátanak, rakja már helyre ő a szüleit, ne nekem kelljen.Ha neki van problémája az én szüleimmel, akkor én mondom meg a dolgot, és úgy ahogy én akarom.Ne ő vesszen velük össze,hanem én szépen finoman formálom a dolgokat.


23/N


2012. máj. 15. 09:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%

Nyugodtan megmondhatod anyósnak, h egyedül is ki tudod választani a konyhabútort. Sőt, egyedül szeretnéd kiválasztani, olyat, ami a te igényeidnek felel meg, mert te fogod használni.


Ha viszont az ő házába veszitek, mert náluk laktok, akkor viszont van beleszólása, akkor is, ha te fizeted.

2012. máj. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
48%

Ugye külön fogtok lakni anyóséktól?


Mondd meg a párodnak, hogy akkor menjen és válassza ki anyukájával a konyhabútorotokat.

De egyébként ilyen kaliberű dolognál egész nyugodtan mondd meg te is anyósodnak, ha szóba kerül, hogy te kettesben szeretnél menni a fiával - bár ez tényleg a párod dolga lenne.

2012. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%
Meg lehet szépen is mondani,hogy köszönjük hogy segiteni szerete,de te jobb szeretsz párddal kettesben vásárolgatni.
2012. máj. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Most még náluk vagyunk, ott élünk.

De most készülünk külön menni, de a ház ahová megyünk az is az övék.De ők már abba nem fognak lakni soha. Had válasszuk már ki a párommal ketten,hogy milyet szeretnénk.

2012. máj. 15. 10:01
 5/24 anonim ***** válasza:
59%
Először még csak a bútorokba, aztán a gyereknevelésbe, majd a házasságotokba is bele fog szólni. Tudom, mert a szüleimnél is így volt. Jobb az ilyen anyóst még most leállítani. Ha a párod nem akar vele beszélni, akkor próbálj meg Te, vagy üljetek le közösen a pároddal és az anyósoddal. De ne hagyjátok magatokat, hogy beleszóljon a dolgaitokba. Pláne ha már külön éltek.
2012. máj. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
59%
Brrrr. Rémes helyzet, szegénykém. Képzeld mi lesz majd, ha jön a gyerek, és majd abba szól bele.... Annyi jó tanácsot tudok adni, hogy szépen, finoman, de a tudomására kell hozni, hogy nem kérsz a segítségből, és meg kell húzni a határt. A legnagyobb baj mindig akkor van, amikor elkezdessz nyelni, és csak nyelsz, és akkor egyszer csak mint a lavina zúdul minden, és esetleg nagy baj lesz belőle. Az senkinek se jó. Inkább kis figyelmeztetések, kedves, aranyos, de határozott kiállás saját magadért, mint a hatalmas botrány, amikor már betelt a pohár. Tapasztalatból tudom. :-) Rém kedvesem, mosolyogva szorongasd meg a kezét (még ha belehalsz is), és mondd el neki, hogy Anyuka, annyira várom már, hogy ketten a párommal választhassam ki a szekrényt.... Jobb egy kis megsértődés, mint hogy elmérgesedjen a helyzet.
2012. máj. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
58%

velem is ilyesmi van :((

a konyha nagyon unalmas, nem tetszik. Fehér csempék, fehér 1000 éves szekrények :/ és nem cserélhetem le őket, mert mindenkinek tetszik állítólag, csak nekem nem. De mégis csak én vagyok bent minden nap órákat :(((

2012. máj. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
59%
elmesz egyedul. te fizeted, te fogod hasznalni, megmondod a parodnak, hogy vagy egyedul mesz, vagy o is jon veled. es kesz.
2012. máj. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Annyira fontoskodónak akarja magát érezni.

A párom meg persze hallgat rá, és még szinte engem torkol le, ha valami éppen nekem nem tetszik, és a kedves mama mégis azt szeretné.

Áhhh...nehéz esetek.

2012. máj. 15. 10:08
 10/24 anonim ***** válasza:
44%

Kicsit eltér a véleményem a többiekétől de azért leirom.


Nem hiszem hogy ezt neked kellene lerendezni.A pároddal kellene megértetni hogy neki kell még időben,tehát most leállitani az anyját.Ha most elérsz egy kis sikert azzal hogy szólsz a probléma még nem lesz megoldva pluszba még te leszel a sz@r.A párodat ugyanugy irányitgatni fogják.


Nálunk ez ugy történt hogy anyós segiteni akart kiválasztani a tapétát a szobánkba,szóltam a páromnak hogy mondja meg az anyjának hogy ketten szeretnénk.Párom nem szólt az anyjának én meg összecsomagoltam.

Ezek után szépen beszélt az anyjával és soha többé nem jött elő a probléma,anyóssal remek a viszonyom és a párom megértette vele hogy vanak saját döntéseink amibe nem hagyunk beleszólást.Tanácsokat bármikor elfogadunk de ettől nagyon segitség nem kell.

2012. máj. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!