Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akar anyósom fontoskodni...

Miért akar anyósom fontoskodni abban, hogy hogyan rendezzük be a házunkat, és milyen bútorok legyenek benne?

Figyelt kérdés

Holnap szeretnénk menni a párommal konyhabútort vásárolni.

A párom mondta az anyjának,hogy akkor én holnapra kérek egy nap szabit, és akkor elmennénk.

Erre anyósjelöltem, mondja:"Háát, azt még meg kell beszélni, mert bármi közbe jöhet, meg holnap jön a vegyszer, és valakinek át kell venni".

A párom bátyja otthon fog tartózkodni, ő nyugodtan átvehetné. Anyósomnak holnap értekezletre kell mennie, és arra gondolok, hogy azért nem akarja,hogy holnap menjünk megvenni a dolgokat, mert akkor ő nem tud majd velünk jönni, és nem tud beleszólni, hogy mit vegyünk.

Annyira bosszant!

Én veszem a saját pénzemből a bútort, én dolgoztam azért a pénzért, és bele akarnak szólni, hogy mikor menjünk, meg mit vegyünk.

De a párom sem szól érte,hogy ugyan már, miért ne mehetnénk.Csak hallgat, lapít, nem áll ki magáért, értünk.

Elegem van ebből az egészből. Ha mondom a páromnak,hogy ez így nincs rendjén, meg,hogy miért ne mehetnénk el.

Akkor azt mondja, hogy hallgassunk a szüleire.

Felnőtt 26 éves férfi, talpraesett, ügyes, dolgos, szorgalmas,olyan mint aki még a jég hátán is meg tudna élni, ha úgy volna. És ilyenkor meg lapít, mások előtt nagy szája van,de most meg olyan mint egy dedós gyerek.

Én nem szólhatok a szüleinek, mert úgy vagyok velem,hogy nekem sosem bocsátanák meg,ha én szólnék, de a gyereküknek mindent megbocsátanak, rakja már helyre ő a szüleit, ne nekem kelljen.Ha neki van problémája az én szüleimmel, akkor én mondom meg a dolgot, és úgy ahogy én akarom.Ne ő vesszen velük össze,hanem én szépen finoman formálom a dolgokat.


23/N


2012. máj. 15. 09:51
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Az a helyzet nálunk,hogy én látom a páromon,hogy nem mer szólni, mert anyuka olyan,hogy egyből felkapja a vizet, és nem szól senkihez, csak olyan hangnemben amit nem lehet elviselni.

Tehát egyből bevágja a sértődöttet, és ilyenkor előjönnek más dolgok, amit fel tud hánytorgatni, hogy bezzeg ez meg az jó volt, stb...

2012. máj. 15. 10:18
 12/24 anonim ***** válasza:
36%
És igy akarsz élni?hogy bármilyen döntés előtt álltok attól keljen félned tetszik-e anyósnak?Mert ha anyósod ilyen és a párod mellé áll akkor eléggé el leszel nyomva.
2012. máj. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
63%

Azt mondod, hogy külön fogtok költözni egy olyan házba, ami szintén az anyósodéké? Hát nem akarlak elkeseríteni, de ott sem lesztek nyugton a kedveseddel. Mivel az ő házuk, simán át fog mászkálni hozzátok, bele fog szólni a dolgokba továbbra is, és tenni-venni fog a jelenlétedben a lakásban. Mivel a háza az övé. Az ilyen csiriz anyósokra ez a jellemző. És a leírásod lapján a te anyósod nagyon is csiriz.


Párod pedig egy idióta. Már bocsánat, hogy ezt mondom, de az ilyen pasitól soha ne várd, hogy kiálljon a saját érdekében. Tudom, benne voltam én is. Soha semmiért nem mondott volna nem-et az anyjának és soha nem szólt volna rá a világ össze pénzéért sem. Ők ilyenek, változni nem fognak.

Én tűrtem egy darabig (3 évig), de aztán besokalltam. Így hát léptem.

Azt neked kell eldöntened, hogy tudsz e egy életen keresztül a párod szemében a második lenni. Mert neki az anyja lesz az első továbbra is.

2012. máj. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
32%

"A ház is az övék."

Na ez a baj. Mi is ugyanígy élünk a párommal, és hiába hogy az anyósom egy tündéri kedves ember, azért közölte, hogy kifesthetünk, de ennél nagyobb átalakítást nem csinálhatunk a lakásban, illetve csakis vele egyeztetve, mert mi van, ha nem tetszik neki a csempe színe.

Függetlenül attól, hogy ő soha az életben nem fog itt lakni, ergo nem értem, mit számít. De mégis, az ő lakása, az ő vára.

2012. máj. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

A helyzet valamennyivel másabb lesz,mert nem kell minden egyes reggel őket meglátnom legelsőnek mikor felébredek, és nem kell majd elviselnem a különös természetüket.És akkor a dolgokat majd úgy csinálom, ahogy én akarom.

A konyhában itt az anyósoméknál, nem is nagyon merek mozogni, mert ott sem tetszik neki semmi, semmi nem elég jó.

Mindig azt nézi, mit hogyan csinálok, és ez baromira tud zavarni, mert az ember olyankor kicsit zavarba jön, legalábbis én igen, és persze hogy minden esik ki a kezemből.

Ha én nem sürgetem a vásárlást,akkor sztem még jövő ilyenkor sem leszünk a házban, mert anyós csak húzná-halasztaná, hogy még tovább maga mellett tudhassa a fiát.

Nem azon van,hogy minél hamarabb kettesben legyünk, hanem perszer,hogy minél később távozzunk onnan ez a célja.

Átlátok rajta.

2012. máj. 15. 10:29
 16/24 anonim ***** válasza:
56%

Átlátsz rajta, de te sem teszel semmit. Nem állsz a sarkadra, mert "ne te vessz össze vele". Pedig hidd el, hogy ha meg akar utálni, akkor nem kell okot keresnie, hogy megutáljon.

Ha boldogtalan vagy, nem kell a pasiddal együtt maradni, főleg ha ne vagy megelégedve a hozzáállásával.

Előbb utóbb, úgy is fogsz magadnak keresni valami "pótcselekvést", vagy pont a pasidat fogod belehajszolni az állandó panaszkodással. Ha nem egyezik meg a hozzáállásotok és nem hajlandó mindkettőtök változtatni, akkor ebből lószar sem lesz.

2012. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Tudod az a baj hogy anyóst hibáztatod pedig itt nem a fő gond hanem a párod.


Az hogy az ő házába költözöl alapjáraton nem jelentene gondot de igy....problémás lesz ha a párod nem áll ki értetek.

Mi a szüleim házában élünk.Apukám folyton mindenbe bele akart szólni,még a fűvágásba is.Ekkor ültem le vele én és elbeszélgettünk,nem a párom dolga kiosztani apámat hanem az enyém.

Ha a párod most nem áll ki kettőtökért akkor tök felesleges összeköltözni nem lesz jobb a helyzet.

2012. máj. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"A párom mondta az anyjának,hogy akkor én holnapra kérek egy nap szabit, és akkor elmennénk.

Erre anyósjelöltem, mondja:"Háát, azt még meg kell beszélni, mert bármi közbe jöhet, meg holnap jön a vegyszer, és valakinek át kell venni"."

Az anyósod mondja meg, hogy mikor kérhetsz szabit a munkahelyeden? Vagy nála dolgoztok?

Amit át kell venni az a munkahelyetekre kell, vagy nekik otthonra, vagy nektek az új házhoz?

2012. máj. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Én az önkormányzatnál dolgozom. Nem anyóséknak akarunk vásárolni, hanem magunknak,a külön házba.

Egyébként ezt én sem értettem,hogy miért kellett a páromnak így mondania az anyjának:" hogy holnapra akkor én kérek szabit".

Mintha engedélyt kellene erre is kérni!

2012. máj. 15. 11:39
 20/24 anonim ***** válasza:

Még most állj a sarkadra,mert később tényleg MINDENBE bele fog szólni és ki fogsz szaladni a világból!!

Mi is anyósomék házában élünk,mármint külön, de apósom öröksége a ház!Viszont nálunk sose szóltak semmibe bele,falat bontottunk stb,szóval teljes átalakítás történt.

2012. máj. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!