Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akar anyósom fontoskodni...

Miért akar anyósom fontoskodni abban, hogy hogyan rendezzük be a házunkat, és milyen bútorok legyenek benne?

Figyelt kérdés

Holnap szeretnénk menni a párommal konyhabútort vásárolni.

A párom mondta az anyjának,hogy akkor én holnapra kérek egy nap szabit, és akkor elmennénk.

Erre anyósjelöltem, mondja:"Háát, azt még meg kell beszélni, mert bármi közbe jöhet, meg holnap jön a vegyszer, és valakinek át kell venni".

A párom bátyja otthon fog tartózkodni, ő nyugodtan átvehetné. Anyósomnak holnap értekezletre kell mennie, és arra gondolok, hogy azért nem akarja,hogy holnap menjünk megvenni a dolgokat, mert akkor ő nem tud majd velünk jönni, és nem tud beleszólni, hogy mit vegyünk.

Annyira bosszant!

Én veszem a saját pénzemből a bútort, én dolgoztam azért a pénzért, és bele akarnak szólni, hogy mikor menjünk, meg mit vegyünk.

De a párom sem szól érte,hogy ugyan már, miért ne mehetnénk.Csak hallgat, lapít, nem áll ki magáért, értünk.

Elegem van ebből az egészből. Ha mondom a páromnak,hogy ez így nincs rendjén, meg,hogy miért ne mehetnénk el.

Akkor azt mondja, hogy hallgassunk a szüleire.

Felnőtt 26 éves férfi, talpraesett, ügyes, dolgos, szorgalmas,olyan mint aki még a jég hátán is meg tudna élni, ha úgy volna. És ilyenkor meg lapít, mások előtt nagy szája van,de most meg olyan mint egy dedós gyerek.

Én nem szólhatok a szüleinek, mert úgy vagyok velem,hogy nekem sosem bocsátanák meg,ha én szólnék, de a gyereküknek mindent megbocsátanak, rakja már helyre ő a szüleit, ne nekem kelljen.Ha neki van problémája az én szüleimmel, akkor én mondom meg a dolgot, és úgy ahogy én akarom.Ne ő vesszen velük össze,hanem én szépen finoman formálom a dolgokat.


23/N


2012. máj. 15. 09:51
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Figyelj, az ilyen esetekben így is úgy is a meny a hibás, nálunk is ez van. ("mióta azzal a nővel vagy, teljesen megváltoztál, kisfiam")

Engem már nem érdekel, ha kell, konfrontálódok én az anyóssal és kész.

A férjemet is megértem, hogy nem akar összeugrani az anyjával, és miért is tenné, mikor nekem van vele problémám, nem neki.

2012. máj. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Jaj, ne legyetek már ilyen kis pipogyák! Álljatok a sarkatokra és ne hagyjatok mindenbe beleszólást! Ha összeveszel vele, hát összeveszel. Még mindig jobb, mint hogy anyósod úgy terelgessen benneteket, mint két jámbor birkát.
2012. máj. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Ne hallgass rá, mondd meg neki, hogy bocsánat, de ki tudjátok választani önállóan, hogy milyen bútort szeretnétek vásárolni.

Tavaly a barátnőm új lakást vett magának a saját pénzéből (hitel nélkül). A berendezésben sokat segítettem neki. Amikor végre elkészült mindennel, elmentem meglátogatni és el voltam ámulva, milyen szép lett. Főleg a nappali tetszett a legjobban, mert nagyon szép skandináv fapadlója van. És kellemes hangulata is volt. A barátnőmnek ez nagyon jól esett, mert mondta, hogy az anyja néha beleszólt a lakásügyeibe. Nem tetszett neki, hogy nincs kitapétázva a fal, milyen bútorai vannak.


Mindenkinek más az ízlése. Senkinek sincs joga beleavatkozni más lakberendezésébe. Én sem szólok bele, ha valami nem tetszik nekem. Az egyik rokonom konyhájában fehér bútorok vannak, és sosem mondtam neki, hogy vehetne már igazán barna bútorokat.

2012. máj. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
41%

Az előző válaszadónak igaza van. Tényleg ne szóljunk bele más lakásügyeibe. De ha valaki rendszeresen beleszól, vissza kell vágni, akkor tanul belőle valamit.


Anyukám gyerekkorom óta kritizálta a szobám berendezését. Ezt sokáig eltűrtem. 15 évesen új íróasztalt vettem magamnak: egy kisebbet. Valójában számítógépasztal, de kényelmesebb volt azon tanulni. A billentyűzettartót egyszerű fióknak használtam. Könnyebb volt kivinni a szobámból, ha ráfért a takarítás.

Anyunak nem tetszett az új bútor -és vele együtt a szobám se, pedig sosem csináltam rendetlenséget. Sokszor jött elő azzal: "hogy csinálhatnál valamit a szobáddal". Ezt nagyon megelégeltem, holott arra neveltek, hogy ne feleseljek, de gondoltam, észreveszi, ha azt mondom, hogy nem ártana lecserélni a konyhabútorokat, mert utálom, hogy azok mind fehér színűket és kicsi lábuk van, és alatta laknak a nagy pormacskák a rendszeres takarítás ellenére.

Nnna, onnantól kezdve nem kritizálta többet a szobámat. :D



20 / F

2012. máj. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!