Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekek felvilágosításakor...

A gyerekek felvilágosításakor megemlítenétek a másságot?

Figyelt kérdés

Vagyis elég-e annyi, hogy a fiúknak a lányok tetszenek, és fordítva, a lányoknak a fiúk. Egymásba szeretnek. Plusz természetesen egyéb részletek.

Vagy kell-e azt is mondani, hogy néha azonban előfordul, hogy egy fiú egy másik fiúba szeret bele.

Vagy csak akkor érdemes elmondani nekik, ha később ők maguk rákérdeznek erre, mert mondjuk hallották egy osztálytársuktól, netán ovis társuktól?


2012. máj. 16. 23:21
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
83%

Én majd megemlítem. Szeretném, ha a gyerekem jó ember lenne, és mindenkit elfogadna.


Ráadásul így ha ő maga is meleg lesz, akkor tudhatja, hogy bizalommal fordulhat hozzám, és nem kell aggódnia, hogyan mondja el.

2012. máj. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
77%
Igen. Mivel ez is teljesen normális. Ha netán később kiderülne, hogy a gyerek is a saját neméhez vonzódik, kevésbé fogja úgy érezni, hogy valami baj van vele, mert már tudja, hogy ilyen is van, nem az lesz, hogy dehát neki nem így mesélték el. Nem lesz annyira összezavarodva. De ha nem is homoszexuális, még akkor is jobb korábban elmondani neki, talán kevesebb az esély így rá, hogy egy homofób idióta váljon belőle. Van belőlük épp elég, ha te nem ítéled el a másságot, mindenképp úgy tanítanám a gyereket hogy az is normális.
2012. máj. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
59%
hát én nem mondanám el. ne gondolja hogy az egy alternativa a fiu-lány kapcsolatra. aki meleg meleg, elég baj szegényeknek, de nem akarom hogy a gyerekem abban szocializálódjon hogy választhat így is és úgy is ha úgy tartja kedve. majd ha megkérdezi elmondom.
2012. máj. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
72%
hát szerintem nem egy elhanyagolható téma annak ellenére hogy sokan próbálják söpörni a szőnyeg alá.
2012. máj. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
54%

Mint deviancia, nem tartozik azon dolgok közé, aminek egy alapvető felvilágosításban helyet kéne adni. Ahogy a szadizmus, mazochizmus, vagy a bestialitás sem.

Ha szembesül a létezésével és rákérdez, akkor igen.

2012. máj. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
50%
3-as válaszával tökéletesen egyetértek. Bennem is ez a vélemény fogalmazódott meg! Tehát NEM!
2012. máj. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
78%

Azonban ha nem mondod el, meghagyod a választás lehetőségét a tanulással szemben. Ez pedig nem feltétlen jó egy gyermek számára.

Értem ezt az alatt, hogy mondjuk 8-10 éves korára tervezed ezt a beszélgetést, amikor már úgy gondolja, hogy tud mérlegelni. Te elmondod, hogy a nénik meg a bácsik szeretik egymást, slussz.

Így ha a fiad olyan helyzetbe kerül, ahol nem ez a felállás van, önálló döntést kell hoznia. Ez megijesztheti a gyermeket, esetleg törést is okozhat benne. Mivel azt sem tudja, hogy miről van szó. Továbbmegyek, nem biztos, hogy örülnék, hogyha a gyermekem nem lenne képben arról, hogy mit jelent a "cukros néni, cukros bácsi" fogalma. És jobban örülnék, hogyha ezeket a dolgokat az én számból, nem tapasztalati ismérvekből tudná meg...

Szóval véleményem szerint az egészséges felvilágosítás része kell, hogy legyen a másság is. Mivel a homoszexualitás nem alternatív választáson alapul, így nem jó gondolatmenet, hogy "nem akarod elérni, hogy ő azt higgye", nem fogja.

Igenis kell beszélni egy gyermekkel arról, hogy van olyan, ami nem a klasszikus felállás, és hogy léteznek olyan fiúk, akik fiúkat szeretnek, olyan lányok, akik lányokat szeretnek.

Persze a gyermekét mindenki szíve joga szerint neveli.

2012. máj. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
76%
Persze, mert a melegek saját akaratukból lettek melegek, aha, gratulálok. Attól még hogy tudja a gyerek hogy ilyen is van, nem fogja azt választani, hogy a saját neméhez vonzódjon, mivel ezt nem lehet csak úgy választani.
2012. máj. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
97%
Én 5 éves gyereknek már beszéltem róla (nem volt még "részletes" felvilágosítás, de párkapcsolati kérdésekről már beszélgettünk. Hogy miért? Mert a felvilágosítás célja éppen az, hogy ne másoktól, médiából, kortársaktól szerezzen esetlegesen félinformációkat, hanem a szülőtől, a saját értékrendjén keresztül átszűrve. És ez vonatkozik szerintem a másság kérdésére is. Azt gondolom, hogy az a legjobb, ha a szülőtől hall először erről, és minden hasonló kérdésben a szülő lesz számára az autentikus forrás. Különben már csak utólag tudjuk "helyretenni" a téves, vagy félinformációkat. És igen, lehetőséget teremt arra is, hogy a szülő értékítéletét "elsajátítsa" - nem mintha a másság döntés kérdése lenne. :)
2012. máj. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
44%
persze, meg a pedofilokról, nekrofilokról, mindenféle perverzióról... "hogy ha felnő, jó ember legyen, és ne ítéljen el senkit"
2012. máj. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!