Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekek felvilágosításakor...

A gyerekek felvilágosításakor megemlítenétek a másságot?

Figyelt kérdés

Vagyis elég-e annyi, hogy a fiúknak a lányok tetszenek, és fordítva, a lányoknak a fiúk. Egymásba szeretnek. Plusz természetesen egyéb részletek.

Vagy kell-e azt is mondani, hogy néha azonban előfordul, hogy egy fiú egy másik fiúba szeret bele.

Vagy csak akkor érdemes elmondani nekik, ha később ők maguk rákérdeznek erre, mert mondjuk hallották egy osztálytársuktól, netán ovis társuktól?


2012. máj. 16. 23:21
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
44%
Akinek meleg gyereke lesz és homofób az illető, az magát ássa el és a kedves párját, hisz ő miattuk lett olyan a gyerek, az anyaméhben így lett "összerakva"...
2012. máj. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
83%

Többen szóltak arról, hogy amíg a négy fal között van, addig "nincs is baj a homoszexualitással".

Csak sajnos egy igen fontos dolgot elfelejtetek. A homoszexualitás nem arról szól, hogy két férfi vagy két nő testi kapcsolatot létesít egymással. Ez ennél sokkal összetettebb, sokkal több.

Persze a "bu.ikat" úgy értelmezi a társadalom, hogy "fartúró k.csögök", holott az emberi kapcsolatok sokkal szerteágazóbbak.


Nem lehet egy életet négy fal közé szorítani. És itt nem a "fogjuk meg egymás kezét az utcán" dologról beszélek. Hanem a közös tulajdonról, az öröklés lehetőségéről, gyermekvállalásról, a traumatikus eset miatti kórházi ellátásról. Azokról a dolgokról, amiket nem lehet négy fal között tartani. Hatvan éves meleg pár, akik életük nagy részét együtt töltötték, egyik tagját elüti az autó és kómába kerül.

Vajon milyen lehetősége van annak az embernek akárcsak az állapota felől érdeklődni, aki a "négy fal között vele hált"?

Másik példánkban a 10 éve együtt élő 40 éves párról beszélünk, akik közösen felépítettek egy életet, vállalkoztak, ingatlant vásároltak, befektettek. Itt sem kell több, egy rosszul megválasztott helyzet, és a pár egyik tagja meghal. Végrendelet nincs. A pár másik tagjával mi lesz? Valószínűleg kiforgatják a vagyonából. Nem a "szemét hozzátartozói" a meghalt félnek. Hanem az a jogi környezet, amelyben neki "igazolni kell magát", hogy ő kicsoda is volt. Mert lehet, hogy a hozzátartozók messzemenőkig támogatni tudják, mégis ezer helyen, ezer hivatalban - a négy faltól eltávolodva - kell majd nyilatkozni, tanúkkal bizonyítani az élettársi viszonyt...

Vajon hogy tartsa négy fal között a hagyatéki eljárást, a kórházi ápolást, hogy tartsa négy fal között a hivatalos ügyek intézését a meleg pár?

Persze tovább lehet menni ebben a kérdésben is. Legyen ez a meleg pár minden nyilatkozatában "egyedülálló"? Mert ugye a bejegyzett élettársi kapcsolat, amelyet nagy nehezen elért a meleg társadalom, ma még akkora tabu, hogy több hátránya van mint haszna.

Éveken, évtizedeken keresztül tagadja a párjának létezését, ezzel jogilag hátrányosabb helyzetbe kerülve azzal a heteroszexuálissal nővel szemben, aki "csak ismer" egy pasit, mégis már ősbarátságból induló élettársi kapcsolatot vall be, és ezt bármelyik hivatal "bemondásra" elfogadja?


Gondolj bele, amikor egy (eltérő nemű) párból az egyik tag elutazik 2 hónapos kiküldetésre, majd 2 hónap múlva az első találkozás a reptéri üvegajtó kinyílásakor van, akkor az eltérő nemű párok örülhetnek, míg az azonos nemű párok esetén jöhet a malmozunk, és két lépést távolságot tartunk, mert "nehogy botrányt okozzunk" helyzet áll fenn? És utazzunk 2 órát, míg hazaérünk, és majd ott üdvözöljük egymást...


Ez mind-mind alapvető emberi igény. Persze nem kérdőjelezhetem meg azt az érvelést, hogy mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit fogad méla undorral, és min akad fenn. Azonban a méla undor pontosan annyira magánügy, mint két ember találkozásakor elcsattanó csók, szerető tekintet vagy bármely egyéb.


Nem mondom, hogy ne utálkozz. De pont annyi ideig, amíg az utálatod "alapja" fennáll. Ha a csók két másodperc, legyen undor az arcodon két másodpercig. Utána a két egymás mellett haladó ember pontosan olyan, mint te, vagy bárki más.


Ha már ennyit megteszel, sokkal szebbé válik az élet. Persze az utálat tarthat még a hétvégi baráti találkozón való pletykálásig is, mert erről megbotránkozva sztorizni kell...

2012. máj. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
64%

Az alábbi okos megnyilvánulásokra reagálnék:

1) ha meleg lenne a gyermekem, elfogadnám őt, de a párját nem. - Te egy rendkívül okos ember lehetsz, és neked van gyereked??? Biztos boldoggá tennéd, ha a párját kiutálnád - NEM vagy anyatipus.

2) nem szeretném, ha a gyerekem csak kíváncsiságból is kipróbálná egy azonos neművel. - Szerencsére ezt NEM TE fogod eldönteni! :P :D

3) Túrórudi - neked valamiért nagyon előjönnek a kecskék...vajon miért?

4) ha a gyerekemnek férfiként pasija lenne már nem szeretném annyira - NEM VAGY ANYA!!!!Sem ember. Kár volt megszülni...szerencsétlen gyerek tesz olyat, ami neked nem tetszik és már nem szereted annyira??? Nagyon rosszul neveltek Téged sajnos...próbálj megváltozni gyorsan, mielőtt tönkreteszed a gyereked életét.


Akik ilyen és hasonló válaszokat adnak, elfelejtik mit jelent szülőnek lenni, és azt is, hogy MIND emberek vagyunk.


23N

2012. máj. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
57%

"Túrórudi - neked valamiért nagyon előjönnek a kecskék...vajon miért?"


Mert hasonló defektnek tartom, ha valaki kecskével vagy azonos neművel csinálja.

De igazad van, kirekesztőnek tűnhetek ezzel, igaz ez lóra, pulykára, sündisznóra egyaránt.

2012. máj. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
62%

#33.

Bár alapvetően másképp gondolkodunk, de sok mindenben igazat kell adnom neked.

Viszont amiket leírtál valóban jogos igényként, azt egy rendelet, egy hivatalos papír megoldhatja. Egy a lényeg, annak a papírnak nem lehet az a neve, hogy Házassági anyakönyvi kivonat. Mert az egészen másról szól. És itt megint csak lehet azt mondani, hogy ez nem így van, meg miért van így. Azért van így, mert mi, a többség így akarjuk, így tartjuk helyesnek, és nagyon fel lennénk háborodva, ha ez megváltozna. Ugyanakkor nem zavar, ha az örökösödési, látogatási, stb. problémájuk számukra megnyugtató módon rendeződik, mert ez engem nem érdekel.

Innentől a kérdés az, hogy a provokáció a cél, vagy a valós problémák megoldása.

2012. máj. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
79%

"Egy a lényeg, annak a papírnak nem lehet az a neve, hogy Házassági anyakönyvi kivonat."


Igazából itt még akár az értékrendünk is találkozhat. A házasság alapvetően vallási eredetű, így most a "melegházasságot" nem kell házassági anyakönyvi kivonattal alátámasztani. Elvileg jó ötlet volt a bejegyzett élettársi kapcsolat létrehozása, mert az szabályozni próbált sok dolgot, csak ugye nem igazán váltotta be a hozzá fűzött reményeket, a macera miatt.


Nekem nem "vesszőparipám" a melegházasság legalizálása. Egyszerűen a gyakorlati megvalósítása legyen rendben ezeknek a kérdéseknek. Szerintem az már szőrszálhasogatás, ha valaki azért lobbizik, hogy a papírján házasság legyen.


A melegfelvonulások pedig itt hazánkban a nevetséges kategória. Amikor örökbefogadásért tüntet az a személy, akit gyermek közelébe nem engednék, mert "ismerem", hogy milyen a privát életben, nem csak hat kiló sminkkel tülltopánkában, akkor azt mondom, hogy hiteltelenné teszi azt a kezdeményezést, amit még anno Milk értékei képviseltek. Mert lehet harcolni a melegek jogaiért és társadalmi elismeréséért, de nem hiteltelen módszerekkel. Nekem ez a véleményem.

Még azon sem akadok fenn, hogyha valaki tülltopánkában lejti a táncot a kamionon, hogyha ő azért tüntet, hogy a tülltopánkában kamionon táncot lejtő személynek legyen joga. De az a baj, hogy ő ezt a meleg társadalomért teszi. Márpedig a meleg társadalom nagy részének esze ágában sem lenne a kamionon vonaglania. Mégis ő a reprezentatív személye a társadalomnak, ő a szószóló és a szóvivő. És ez baj.

2012. máj. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
45%

Akarki barmit mond, szerintem ez egy betegseg. Olyan betegseg, mint a pedofilia vagy hogy valaki allatokkal szereti csinalni. Abnormalis, ezzel nem lehet vitatkozni, hiszen minden eloleny ugy van kitalalva ezen a bolygon, hogy van egy nosteny van egy him es ketten egyutt alkotnak part (vannak kivetelek, mint a csiga, de az se nem him, se nem nosteny) Olyan betegseg, amit meg nem tudtak kimutatni. Valamilyen genetikai eredetu lehet, egy gen nem ugy mukodik, ahogy kellene.

Leszogezem, szerintem ezek az emberek nem tehetnek rola, hogy ilyenek (az allatokkal csinalok sem), en egy kicsit sajnalom oket, mert igy osszeutkozesbe kerulnek a tarsadalommal

Ugyanakkor azt is leszogeznem, hogy akikbol ez undort valt ki, azok sem tehetnek rola, hiszen szamukra ez nem normalis es a kulonbozoseg barmely formajat az ember kinezi. Ilyenek vagyunk. Engem is elfog az undor, ha ilyet latok, legszivesebben azt mondanam tiltsak, de ok is emberek, vannak jogaik, igy el kell fogadnom, hogy esetleg latok ilyet...ilyenkor el kell fordulni es kesz.

Megertem mind a ket oldalt, tudom, ha gyermekemrol ilyen derulne ki, nagyon fajna, de elfogadnam, mert en azt igertem neki, mikor a szivem alatt hordoztam, hogy barmilyen is lesz, egy valaki mindig szeretni fogja, es az en vagyok. Legtobbunk elfogadna, ha ilyen lenne a gyermeke, anyak es apak vagyunk.

De akkor is azt mondom, nem kell azzal inditani a felvilagositast, hogy elmondod neki az egesz univerzum tortenetet ...csak eloszor el kell neki mondani, hogy altalaban hogy szokott lenni.

Es nem, nem fog torest okozni az eleteben, ha meglat egy b.zi part, mert nekem se beszeltek anyamek az ilyen dolgokrol, csak miutan lattam es rakerdeztem.

Igen, regen is voltak, ma is vannak, talan ugyanannyian aranyait tekintve (egyre bovul a populacio), csak regen diszkretebben kezeltek a dolgot. Vannak, akik ma is igy csinaljak, es van, aki szereti a magamutogatast. Ezt nem birja a tobbseg: legyen az homoszexualis, aki nyiltan, provokativan viselkedik (pl tuntet), vagy agyontetovalt, lyuggatott, vagy tulcicomazott, vagy utcan meztelenkedo, az emberekben ezek ellenszenvet valtanak ki.

2012. máj. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
63%

Nem említeném!

Egyrészt úgyis rájön, hagy vannak "mások", másrészt összezavarhatja.

Nem kell ezzel az információval megterhelni, mert szerintem kicsi hozzá.

Gondolom ovis, vagy kisiskolás.

2012. máj. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi idős a gyerek, előbb-utóbb beszélnék vele erről is, de amíg kicsi, addig csak arra válaszolnék, amit kérdez, hogy megértse. Tehát ha az érdekli, hogy lesz a gyerek, elmondom, hogy az anyja hasából, ha azt kérdezi, hogy kerül oda, akkor beszélek a szexről, ha meg párkapcsolatokról kérdez úgy általában, akkor a homoszexuálisokról is.
2012. máj. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
47%
A homoszexualitásnak mint a heteroszexualitáshoz képest pusztán másnak az elfogadtatása csupán eszköze egy mélyebben fekvő szándéknak. Annak, aki ezt látja, nem szabad felülnie a homoszexuális propagandistáknak. Ez utóbbiak ugyanis a homoszexualitás-ellenesség életrehívásával, s aztán ennek inhumánus, intoleráns voltára való rámutatással kívánják saját pozíciójukat megerősíteni. A homoszexualitás azonban nem bűn, nem vétek; aki homoszexuális, az nem elítélendő, megvetendő, lenézendő – hiszen az, aki valóban homoszexuális, csupán elszenvedi a homoszexualitást; ellenben az a szemlélet, amelyet a homoszexuális propaganda hívei magukévá tettek, s amelybe balekokként tömegeket – s ezen belül homoszexuálisok tömegét – ugrattak be, s amely szerint a homoszexualitás éppen csak más, mint a heteroszexualitás – nos, ez a szemlélet nagyon is elítélendő, megvetendő és lenézendő, nagyon is bűn és vétek: közvetlenül az ember értékeszméje ellen irányuló támadás.
2012. máj. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!