Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekek felvilágosításakor...

A gyerekek felvilágosításakor megemlítenétek a másságot?

Figyelt kérdés

Vagyis elég-e annyi, hogy a fiúknak a lányok tetszenek, és fordítva, a lányoknak a fiúk. Egymásba szeretnek. Plusz természetesen egyéb részletek.

Vagy kell-e azt is mondani, hogy néha azonban előfordul, hogy egy fiú egy másik fiúba szeret bele.

Vagy csak akkor érdemes elmondani nekik, ha később ők maguk rákérdeznek erre, mert mondjuk hallották egy osztálytársuktól, netán ovis társuktól?


2012. máj. 16. 23:21
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
96%
attól függ. ha a klasszikus felvilágosítást érted alatta, (azaz, h hogyan fogan és születik meg a baba), ott nem hoznám fel, hisz nem is releváns, mert abból a kapcsolatból nem is lesz gyermekáldás:). de amúgy, egyéb alkalmakkor természetesen fogok beszélni róla, nem kezelem majd tabuként az egyneműek kapcsolatát. de ezt nyilván nem annak szexuális vonatkozásában tárom a gyerek elé, hanem mint egyfajta érzelmi, szerelmi kapcsolatot vázolok két lány vagy két fiú között...
2012. máj. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
57%

"Mivel a homoszexualitás nem alternatív választáson alapul..."


Így volt ez egész addig, míg nem csináltak belőle divatot. És ahogy előttem írták, eszemben sincs lehetséges alternatívaként beszélni erről. Ha mégis szóba kerülne, akkor rendellenességként, a sors fintoraként tudnék csak erről beszélni, akiket persze nem kell emiatt bántani, inkább sajnálni. Illetve ott vannak a divatbucik, ők külön kategória, őket a kecskéket használókkal tudnám egy lapon említeni.

2012. máj. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
10%
Én meséltem neki róla, úgyhogy tisztában is van hogy nem egy természetes kapcsolat. Ha ennek ellenére neki ilyen hajlamai lesznek, akkor sajnos nem tudok mit tenni, őt elfogadnám olyannak is, de pl. a párját már nem.
2012. máj. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
81%

A homoszexualitásnál két felnőttkorú személy saját beleegyezéssel létesít romantikus ill. szexuális kapcsolatot.


Bestialitás, pedofília, nekrofília... ezek a feltételek itt nem adottak.

2012. máj. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
59%

hát mégpedig elég sok példa van rá hogy valaki nem volt homoszexuális aztán valamiért azonos nemű párt választott. ottvan pl gallusz niki akinek most barátnője van, holott eddig állítólag hetero volt. meg egy csaj ismerősöm kiment külföldre aki eddig hetero volt és most neki is barátnője van. nem tudom én ezeket hova tenni. van egy tippem, hogy ha ezek az emberek -média híján- nem hallottak volna soha arról hogy vannak emberek akik a saját nemükhöz vonzódnak, eszükbe se jutott volna azonos neműt választani, ha eddig nem tették.

és én nem akarom hogy a gyerekem akár csak kíváncsiságból is kipróbálja milyen egy azonos neművel ha nagyon nem muszáj neki. lehet megkövezni, akkorse.

2012. máj. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
81%

Attol fugg, hany evesen kezded a felvilagositast. Eloszor szerintem nem tennek rola emlitest, ezzel csak bezavarnam. Kepzeld csak el: Lanyok a fiukkal...altalaban, de van, hogy fiu fiuval, lany lannyal...a gyerek meg csak nez, hogy akkor most mi van, mindenki mindenkivel?

Eloszor had tanulja mar meg az egeszseges dolgokat. En szerintem akkor tennek rola emlitest, ha latom, hogy latja, hogy van ilyen, vagy kerdezi, hallott, latott valamit.

Azt tanultam gyermekfejlodesbol, pszichologiabol, hogy mindig csak arra feleljunk, amit a gyerek kerdez, soha ne probaljuk tulbonyolitani, vagy tobbet magyarazni, mint amennyit kerdezett, es szerintem ez tenyleg jo elv.

Pl egy 3 evesnek rogton nem mondhatod el a nyers valosagot arrol, hogy kerult anyu pocakjaba a kisteso.

Szerintem amikor elkezdi felvialagositani az ember a csemeteet, eleg az atlagos dolgokat elmondani, az atlagtol elteroeket pedig kesobb.

Mint a suli, altalanosban megtanulod nagyjabol, kozepsuliban reszletezik, fosulin elmelyulnek a temaban.

2012. máj. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
48%

Régen is voltak melegek, még a tv előtt. Ez nem az az átkozott média hatása. Csak most valahogy az emberek hülyék és nem gondolkoznak.


Azt nem értem, a heteroszexualitás miért "egészséges"? Megelőzi a rákot, vagy csökkenti a magas vérnyomást?

2012. máj. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
76%

A legjobb barátom meleg, és könnyesre röhögöm magam ezeken a korlátolt homofób válaszokon... A kedvencem a "média hatása" a "választott homoszexualitás" meg a "divatból másik nemmel szex".

Csak úgy példának. A srác falun, médiától, internettől, mindentől jól elzártan nőtt föl, nagyon keresztény családban, járatták hittanra, minden. Számára a csapból is az folyt (a ti szavaitokkal élve), hogy férfi meg nő. Férfi meg nő házaspár alkotta családban.

És mégis rájött már nagyon fiatal korában, hogy ő valahogy más, mert a fiúkhoz vonzódik. Persze nem értette, mert ugye ez "nem normális". És gondolta, hogy ha már ugye "választás kérdése", akkor persze ő is lányokkal fog járni. És undorodott a dologtól, pedig megpróbálta, mert ugye ezt várta el a környezete.

De aztán rájött, hogy biza ő meleg, ha fejre áll akkor is. Nem provokatív, nem affektál, nem csinál semmi "b.uzisat", csak így született. Mint a legtöbb meleg/leszbikus amúgy...

És amit még képtelen vagyok ép ésszel feldolgozni, hogy egyébként MIT fáj másoknak, ha valaki meleg? De úgy komolyan, ő elvan, éli világát, lesz.r téged. Neked meg fáj a gondolata is, hogy létezik homoszexualitás. Nem értem.


A kérdéshez... Én szerintem akkor mondanám el ezt neki, ha ő kérdez rá. Fogalmam sincs, én honnan értesültem erről, de elsősorban a szüleimmel beszéltem a dologról. Ők elmondták, hogy van ilyen, és ez van. Nyugtáztam az infót magamban, és továbbléptem. De már kicsiként is furcsálltam, hogy mások miért botránkoznak meg ezen? Gyermeki elmém valahogy nem tudta feldolgozni, hogy miért kell azokat az embereket bántani, akik mások ugyan, de semmit nem ártottak neked. Nem mintha ezt most érteném.


21L

2012. máj. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
45%
hat van olyan is mint amit leirtal, meg van másféle is, divatból is. az első körbe tartozókat én nem itélem el de hadd ne örüljek már neki hogy ilyen is van. most neked mit fáj hogy nekem nem tetszik? nekem nincs jogom a véleményalkotáshoz?
2012. máj. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
48%

#19.

Nekem nem fáj, hogy olyan a spanod, amilyen. Kicsit szánom, hogy így elbánt vele a természet, de - ha már ezt a szót használtad - pont annyira leszarom a nemi orientációját, mintha mondjuk púpos lenne. Mindaddig (!), amig a púpos nem mutogatja vigyorogva az utcán a púpját, és nem követeli, hogy szeressem őt a púpja miatt. Mert onnantól irritál, de cudarul.

Divatbuzgók pedig igenis léteznek, és az előbb említett szerencsétlennel ellentétben ők ezt választották, mert trendinek tartják. Ők - finoman fogalmazva - sem a szimpátiámat, sem az együttérzésemet nem élvezik. Magamat ismételve úgy tekintek rájuk, mint azokra, akik kecskével hálnak.

2012. máj. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!