Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az anyaság, a...

Miért van az anyaság, a házasság meg eleve a párkapcsolat így beállítva?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasni, meg hallani is, hogy "szeretne még élni" mielőtt elkötelezi magát, vagy gyereket vállal vagy akármi. Nincs bajom azokkal akik nem akarnak stabil kapcsolatot, vagy gyereket, netalán házasságot, félreértés ne essék, de miért jön minden ki a kiélés dologgal? Nekem eddig csak hosszú kapcsolataim voltak és sosem éreztem magam úgy, hogy ez nem lenne élet. Vagy nem tudom, hogy fogalmazzam meg :(


Én kapcsolatban is élek, nem csak ha váltogatom a partnereket. Szerintem ez nem függ össze :/


A másik dolog, az a mondásszerűség, hogy szerelmet bárhol talál az ember de barátot nem... Szerintem ez is hülyeség. Szerelmet és barátot is lehet találni. Engem például barát is "dobott", pasi is dobott, szerintem ez a mondás hülyeség. Vélemény?


Más is így látja? Vagy tényleg csak akkor él az ember, ha mindent kipróbál amit az élet elé rak?


21/L


2012. máj. 20. 13:26
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
65%

Manapság ez a trendi :)

Mi anno azt hiszem, simán nem korlátoztuk a szüleink. Volt olyan, hogy pl. beteg volt a nagymamám, anyukám ápolta 6 hétig. Az iskolába betelefonált, hogy ez van és minket is visz, és ennyi.


Szerintem régen rossz, ha valaki úgy éli meg, hogy a kapscolat, házasság bármiben is akadályozza. Az ilyen minek házasodik egyáltalán?

2012. máj. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

Az első 15 évesen kezdődött, 4 évig tartott, aztán volt egy csúnya 2 hónapos, (de kitörölném) és most több mint egy éve együtt vagyok a barátommal. Hiába szóltál le, hogy "osztom az észt" csak azért se pontozlak le. De megkérnélek, hogy a többi véleménynyilvánítót ne pontozgasd, mert szánalmas.


Persze minden vélemény érdekel, de a leosztás nem. :)

2012. máj. 20. 13:38
 13/42 anonim ***** válasza:
70%

Nem mindenkinek adatik meg boldog és jó kapcsolatban élni úgy, hogy amellett ki tudja magát élni.

Nyilván ez már személyes probléma, hogy valaki nem képes egy ilyen kapcsolatot magamögött hagyni, de sokan vannak akiket a párja belefolyt az életbe. Nyilván az ilyen rossz tapasztalatok (nem feltétlen saját, lehet az baráté is) vonják azt maguk után, hogy sokan félnek magukat elkötelezni.

2012. máj. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
83%
Minden párkapcsolatban alkalmazkodni kell, és ez az amit visszafogó erőként élnek meg egyesek. Van, akinek való ez az állapot, van, akinek nem.
2012. máj. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem mindenkinek van jó kapcsolata, szurkolok a fél világnak persze :D, de maradjunk azoknál, akik mondjuk 25-30 évesek és ilyeneket mondanak. Amúgy a kérdésem egy másik kérdés ihlette, amiben (elég udvarias volt a kérdező) de kicsúszott a száján egy hasonló mondat. :)
2012. máj. 20. 13:40
 16/42 anonim ***** válasza:
65%

Család mellett nem úgy él az átlag ember, mint egy "szingli". Nem lehet a gyereket otthon hagyni, ha hajnalig bulizna, nem jöhet-mehet kedve szerint.

Nincsenek egyéjszakás kalandok, flörtölések, nem váltogatja a partnert. (Mondom: az átlag ember, a nem normálist a család sem tart vissza.)

Előre kell tervezni, felelősséggel tartozol a családért: pénzügyileg, életvitel szempontjából, mindenképp.


Ma nem ez a "trendi".

Hanem az, ha minimálbéres leányka három hétig koplal, hogy megvehessen egy márkás cipőt, amit sehová se tud felvenni.

Ha egész éjjel bulizik, három naponta, de legalább szombat-vasárnap.

Ma a szabados szexuális élet "jár", és "ciki" 20 évig ugyanazzal ágyba bújni.

Trendi elverni az összes pénzt egy hétvége alatt, és a hónap hátralévő részében vajaskenyéren tengődni.

Élj a mának!


Akinek ez az élet, az vagy addig hajtja magát, amíg kiég (kiéli magát), vagy soha nem lesz boldog "gúzsbakötve".


Anyu és apu nem teheti azt, amit akar. Nem mehet oda és akkor, amikor és ahová szeretne. Nem arra költ, amire szeretne, hanem amire kell. Anyunak és apunak a gyerek(ek) a fontos(ak), a párja, és nem saját maga. Anyu és apu tudni akarja, mi lesz 15 év múlva, nem hogy azt se tudja pontosan, mit csinál holnapután.


Van, akinek ez teher.

Van, akinek ez a legfontosabb az életében: egymáshoz tartozni, egymásért dolgozni, egymás kedvében járni. Adni, és közben tudod, hogy kapni fogsz.


Ezt a látásmódot sajnos erősen befolyásolja, hogy ki mit lát, pl. a médiából.

Amíg a fogyasztói, sőt túlfogyasztó társadalom alapja az anyagi javakat hajkurászó, a fizetését az utolsó fillérig elverő egyedülálló, aki nem tartozik felelősséggel senkiért, addig ez lesz trendi.

2012. máj. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
95%

És miért gondolod, hogy velük van a baj? Nem gondoltál arra, hogy mivel 15 éves korod óta kapcsolatban élsz, ezért nem látod úgy a világot, mint mások? Hogy te nem tudod kapcsolat nélkül elképzelni az életet?


Miért kell értetlenkedni? Más nem akarja úgy élni az életét, ahogy te. Ezen túl kell magad tenni.

2012. máj. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
80%
Azért mert ő 15 éves kora óta kapcsolatban ér, semmit nem jelent. Nekem 20 éves koromig nem volt fél évnél hosszabb kapcsolatom. Mégis ugyanúgy gondolkodok.
2012. máj. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%
Második oldal, és már itt a "trend, divat, média" hozzászólás. Egyre hamarabb jutunk el idáig.
2012. máj. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
Nem értetlenkedek, és nem voltam mindig kapcsolatban. Volt egy év szünetem, és semmivel sem éltem többet akkor. Sőt bulikon csalódott voltam mindig, mert a tényleg csodaszép barátnőimre tapadtak a fiúk, én meg a kis átlagosságommal nem kellettem (szórakozóhelyen) senkinek. De nem is érdekel, mert én tartom magam olyan egyéniségnek, hogy ha megismernek igazán megszeretnek az emberek. Amúgy nagyon udvariasan írtam le a véleményem, és azt is megírtam, hogy nincs bajom a szinglikkel. Nagyon szépen megkérlek kedves eddig utolsó, hogy te is ugyanígy állj hozzám.
2012. máj. 20. 13:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!