Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az exfeleség viselked...

Normális az exfeleség viselkedése?

Figyelt kérdés

Párom exfelesége még a házasságuk alatt nem volt érdeklődő egyáltalán, a saját dolgain kívül semmi nem érdekelte. Érdekes módon, most így a válás után 1 évvel érdeklődik, telefonálgat, hogy vagy, mi volt a fogászaton... stb. Én meg csak nézek, hogy egyáltalán honnan tud a fogászatról (a fogászat itt csak egy példa)??? Van egy közös gyerekük, aki miatt meg kell beszélniük dolgokat, de ha egyszer elváltak, akkor a mindennapjaink nem tartoznak rá véleményem szerint.

Ha a páromtól megkérdezem, hogy ez most mi is volt, akkor az a válasza, hogy az ex biztos most így érzi jól magát és ne vigyek bele többet.

Márpedig beleviszek, mert naponta ne írjon az ex a páromnak 5-6 sms-t, és ne hívja naponta 2-3x, plusz még a gyerek is hívja este, akkor is csacsognak.

Emellett az ex majdnem minden napra kitalál valami "szerelni valót, vagy később érkezik haza, amikor a párom a gyerekre vigyáz." Lehet, hogy rémeket látok, de szerintem ráutazott arra hogy állandó feszültséget keltsen kettőnk között, hátha így szét tudja cseszni a kapcsolatunkat.

Ha a páromnak jelzem, hogy most kicsit sok az exből, akkor pár napra ritkulnak ezek, de aztán megint kezdődik.

Arra gondoltam, hogy egy nagy közös beszélgetést kéne összehozni, ahol mind a hárman jelen vagyunk. Hogy pattintsam le? Már ott tartok, hogy ha ez így megy tovább, szakítok a párommal.



2012. máj. 23. 19:29
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Mi a vélemény arról, hogy a párom is hunyó? Ma tudtam meg, hogy színházba megy az exfeleséggel...

Azt hiszem, kidobom.

2012. jún. 6. 15:12
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, itt felesleges barmit is tenned. A szinhaz nem az a kategoria, amit kozosen kellene csinalniuk. Huhh, nagyon gaz, nagyon sajnalom.
2012. jún. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Mi a helyzet veled?

Én is tipródom az ex miatt rendszeresen, így érdekelne, mit léptél, és hogyan alakultak a dolgaid...

2012. jún. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Gondolkodom, mit tegyek. Fogalmam sincs. Azt mondja, hogy a gyereknek volt előadása, csak nem a suliban, hanem színházban. Nem értem, miért nem szólt előbb, vagy egyáltalán miért nem szólt. Ma ismét kértem, hogy takarítsa ki az életünkből a volt feleségét, vegye tudomásul és tartsa tiszteletben, hogy mi vagyunk egy pár, és nem ők. Ha ezt nem tudja megérteni és ekkora nagy egyetértés van közöttük, akkor fejezzük be és menjen vissza. Persze ez nem tetszett neki, most megsértődött.
2012. jún. 7. 13:15
 15/18 anonim ***** válasza:

Asszem, a parodon most sok mulik. Nem hiszem, hogy neki kell megsertödnie, mert nem hetköznapi a helyzet, neki is tapintatosabbnak kellene lennie, es nem mindig ugrani, ha valamire megkeri az ex. Akarmi is az. Es a szinhazhoz neked is ugyanolyan jogod lett volna elmenni, mint a parod elettarsa, stb, de legalabbis tudnod kellett volna rola, vagy meg kellett volna veled beszelnie.

A gyerek nem lehet mindenre indok. Gondolom, anno a parod miatt valtak el, a ferfiak ilyenkor begözölnek, es roppant nagy büntudatukban mindent megtesznek, hogy "jovategyek" azt amit elkövettek. Az exek meg rohadtul kihasznaljak ezt... Eleg f*s jatek.

En is benne vagyok egy szituban, es nagyon rosszul türöm, mert gyakorlatilag tehetetlen vagyok. Nem szolhatok bele semmibe, mert akkor en leszek az önzö, vagy a fögonosz mostoha, aki apat ki akarja sajatitani. Nalunk minden az ex hangulatatol függ, a gyerekek hangulata, a parom kapcsolata a gyerekekkel, es lassan a kapcsolatunk a parommal is. Sokkal többet fizet, mint elvarhato, gyakorlatilag pluszban a nönek is fizet, hogy reszmunkaidöben dolgozhasson (heti 16 ora), megsincs idö a gyerekekre, meg fözesre, meg tanulasra, csak arra, hogyan fejje meg megjobban a paromat, illetve hogyan biztositsa be, hogy a gyerekek meg veletlenül se akarjanak nalunk lenni. En sokszor ezt ki birom kapcsolni, de neha elgurul a pöttyös, pl. az elöbb is.

2012. jún. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Jézusom! Ez azért borzalmas! Miért kell ezt csinálni? Exek...
2012. jún. 7. 21:59
 17/18 anonim válasza:
Nálam ugyan ez a helyzet, ha valaki olvassa még a kérdést így 2020-ban.
2020. febr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 SepsiMelinda válasza:
Igen. Olvasom 2020ban. És nálam is ez a helyzet. Beleragadtak a múltba, és nem tudnak vagy nem is akarnak onnan kimászni. Borzasztó ez amúgy.
2020. ápr. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!