Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volna-e értelme megprobálni...

Volna-e értelme megprobálni újrkezdeni egy elromlott házasságot?

Figyelt kérdés
Válófélbe vagyok a feleségemmel és az első tárgyalás után felmerült a lehetőség, hogy talán együtt maradhatunk válás után is, ha az elvárásait telyesítem. Ha haza adom a minden fizetésem és ő oszthatja be a pénzt akkor nevelhetem vele a gyerekeimet és talán még kialakulhat valami köztünk.Ebbe bele is mennék, de már megtörtént köztünk az ingóság elosztása amiből hozzám tartozott egy robogó amit közbe értékesítettem. Azt mondta, csak akkor maradunk eggyütt, ha azt a pénzt is haza hozom. Ő már nem akar felém elszámolni mert a 14 év alat elege lett belölle. Én nem elszámoltattam hanem az ő fizetésére is szükség volt mindig. A 14-év alatt csak minimálbért hozott haza minden hónapba, én meg annak a 7 szeresét. Mit kellene tennem? A robogó ára 110-e ft ami engem illet. A feleségem szerint szemét vagyok mert nekem többet ér a pénz mint, hogy lássam felnőni a gyerekeimet. Ti mit tennétek?
2009. jún. 29. 22:17
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Hát ha a pénzen ennyit vitáztok ne kezdjétek újra szerintem! Ha meg te ilyen jól keresel és tiszeteled még annyira az együtt eltöltött idő miatt, max utalsz majd neki havonta ha elfogadja, míg helyreáll anyagilag. Mert ugye minimálbérből gyereket nevelelni gáz, bár igaz ha te olyan jól keresel akkor egész jó gyerektartást fog kapni.

Én is úgy gondolom, hogy neked is lehet valami negatív dolgod amit itt nem írtál le.

És azzal hencegni hogy mert te hétszer annyit kerestél mint ő, őrülni kell neki. De nem felróni a feleségednek. Sőt igazából nem is értem miért kellett akkor neki dolgozni ha te ilyen jól kerestél.

De jó tegyük fel szeretett volna dolgozni, hogy ne otthon legyen. De akkor meg miért kell bántani érte, örülj neki, hogy még ha neki nem is sikerült olyan sokat, de annak ellenére hogy te olyan jól kerestél mégis elment és dolgozott hogy ő is hozzájáruljon a családi költségvetéshez.

De ugye itt megint bejön a képbe, hogy sok minden függ attól is hogy milyen igényes volt az életszínvonalatok, mennyire voltatok igényeke, túl igényesek. Mennyire osztottátok meg ezt a közös pénzt, te mennyire hagytad közös pénznek a te keresetedet. stb. stb.

A másik. Nem lehet hogy te csak annyit adtál haza amennyi épp elég, a többit meg szórakozásra, te egyedüli szórakozásodra stb-re költötted? És nem neki is, meg főleg a gyerekeknek!?

Mikor először olvastam a kérdésedet a feleségedet gondoltam zsarnoknak, hiszen megszokta a magasabb életszínvonalat melletted és fél most hogy ezt elveszíti, de aztán ahogy többször olvasom és ahogy írok, egyre inkább az az érzésem, hogy te mindig felvágtál a sok kereseteddel, amit nem is biztos hogy a családodnak adtál teljesen, hanem csak annyit amit te gondoltál belőle. Nemtudom! Ezt ti tudjátok!

De azt tartom, hogy ne kezdjétek újra! Nincs értelme! Mert vagy a feleséged, vagy te sérülsz a hülye pénz miatt és ezáltal a gyerekek is vagy így vagy úgy!

Segítsd az asszonyt, a gyerekeket! De ne kezdjétek újra mert ebből csak vita lesz. Nagyon nagy a pénzkülönbség! Inkább keress olyat aki szintén ennyit keres aztán ott egyenlőek lesztek! Te számodra értve!

A gyermekeidet majd elviszed havonta, vagy amikor kell ruhát venni, ők kiválasztják, te kifizeted nekik így ruhára nem lesz gond. Láthatást úgy is fogsz kapni, meg ha nagyobbak és rendszeresen keresed őket, akkor fogják érezni hogy foglalkozol velük szereted őket, habát nem élsz velük. De soha de soha ne kérkedj a pénzeddel, fizetéseddel, vagy hogy mert te milyen drága nadrágot tudtál venni nekik, mert te megteheted. A gyerekek ebből csak rossz dolgot tanulnának, a másik hogy megalánád ezzel az anyjukat, amit nem érdemel meg, mert megszülte őket és gondozta őket és veled pedig hosszú éveket lehúzott együtt. Ahogy Joshi Barat szokta mondani, legyetek szülők, néha üljetek le beszéljétek meg mi van a gyerekkel, lelki dolgokkal is, meg anyagi, ruha, tanszer dolgokkal is, mit kéne nagyon megvenni és ki mit vegyen, de ettől nem kell a magán kapcsolatot fenntartani, viszont nem kell ellenségnek lenni és ellenségessé tenni az egyik szülőt a másik szülővel szemben a gyerek szemébe. Neki mindkét szülő egyforma, persze ahogy nől sajnos sok gyerek is az anyagiakon méri le hogy ki mennyire szereti, de pont ezért kell megtanítani arra hogy ne így tegye, hanem az érzéseket is nézze, a gondoskodást, a szeretetet.

Kérlek a gyerekek érdekében tartsátok be ezt! Amit nagyon nehéz, mert az ember nagyon gyarló, de muszáj!!!

Az újrakezdés pedig szerintem nem jó ötlet! De nektek kell tudni!!!

2009. jún. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de nekem homály picit a történeted...

Azt írod, hogy a feeséged végig minimálbért keresett, te pedig a hétszeresét, mégis elvetted tőle az összes pénzét, mert "szükség volt rá". Nos, te viszont nem adtad haza az összes fizetésed: akkor ezek szerint arra nem volt "szükség"?

Látatlanban nem mondanék semmit, mert félrevezető lenne, de ha ez a felállás, akkor úgy gondolom, jogos a feleséged panasza. Igen szemét dolognak tartom, ha valaki visszeél azzal, hogy ő többet keres, és ezért alulértékeli élete párját. Bocsáss meg, de 14 év alatt nekem is bőven elegem lett volna belőled ilyen körülmények között...

Egyébként mire költötted azt a pénzt, amit nem adták haza, és amire "nem volt szükség"? Csak nem a saját szórakozásaidra? Ezzel szemben a feleségednek egy fillérje sem volt, amit magára költhetett volna... Remélem, elgondolkodsz kicsit, és nem feszegeted tovább, hogy a nejed a gyerekkel "zsarol". Úgy gondolom, hogy itt te vagy a hunyó, és a nejed nem véletlenül tart anyagiasnak. Bocs, ezt gondolom.

2009. jún. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Gondolom nem véletlenül döntöttetek a válás mellett. Kicsit nekem olyan, mintha a feleséged most döbbent volna rá, hogy hoppá anyagilag rosszul fog járni. Esetleg nem adtad haza a pénzt? Felhántorgatni viszont nem szabad, hogy ki mennyit adott haza. Zsarolni gyerekkel szintén nem szép dolog. A válás után pedig senki nem jöhet feltételekkel, hiszen a válás alatt megegyeztek mind a vagyonról, mind pedig a láthatásról, illetve a gyerektartásról. Vagy nem váltok el és akkor megbeszélitek az anyagiakat, vagy pedig ha elváltok,akkor már nem szabhat feltételeket a feleséged, és a válás után is jogod van a gyerekeid nevelésében résztvenni, azt nem tilthatja meg. Azt gondold át, hogy érzelmileg van e még annyi benned, hogy teljesíted a feltételeit és együtt maradtok. Ha ez már nem működik, akkor nincs értelme és előbb utóbb ismét a bíróság előtt lennétek.
2009. jún. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Sajnos minden kérdésre hosszú lenne válaszolni. A gyerekeinkre nagyon odafigyelünk, főleg amióta válunk. Mindent próbálunk megadni nekik amit lehet. Vendéglátóba dolgozok, ő pedig könyvelőként egy kis cégnél. Nem volt szükség hogy másik munkahelyet keressen mert mindig kijöttünk a pénzünkből, de szükség volt az övére is mert mindig vettünk valamit hitelre és nem lehetett vele 5 ezer ft megspórolni egy hónapba sem. Attól függetlenül minden sikerült amit elterveztünk, szerintem jó életünk volt. A 14 év alatt volt 3 félrelépésem, amin már nem tudok változtatni sajnos és most jöttem rá hogy mekkora barom voltam. Az utolsó 2 éve volt, de utána még jól éltünk egy évig, tavaly szeptemberig. Ott volt egy munkahelyi kudarcom és a fizetésem felét kezdtem el keresni amiből már nem tudtunk úgy kijönni, ezáltal nem csak anyagi hanem minden más probléma felvetődött és mindennek én lettem az oka. Januárba volt egy pasi akibe szerintem a feleségem belehitt és azóta válni akar. Már nincs meg a fickó neki, de a válást már végig akarja csinálni de együtt maradhatunk, ha a feltételeit tejesítem. Meg is tennék mindent, hogy együtt maradjon a család, de lehet hogy sokat kellene nyelnem. Szerintem sokat tettem a családomért. De lehet, hogy én sem voltam igazán boldog talán azért volt a férelépés ami már a múlt és nagyon sajnálom. Lehet, hogy neki is volt, csak nem derült ki. De nem is ez az igazi gond, hanem hogy érdemes e tovább megalázkodnom a gyerekeimért. Mostanra már próbálja ellenem hangolni őket és az annyánál altatja, hogy minél kevesebb időt töltsek velük. Nagyon kifordult magából, de az igazság az, hogy még mindig érzek iránta és tudja , hogy bármit megtehet velem. Sajnos minden kérdésre hosszú lenne válaszolni. A gyerekeinkre nagyon odafigyelünk, főleg amióta válunk. Mindent probálunk megadni nekeik amit lehet. Vendéglátóba dolgozok, ő pedig könyveleőként egy kis cégnél.Nem volt szükség hogy másik munkahelyet keressen mert mindig kijöttünk a pénzunkből, de szükség volt az ővére is mert mindig vettünk valamit hitelre és nem lehetett vele 5 ezer ft megsporólni egy hónapba sem. Attól függetlenűl minden sikerűlt amit elterveztünk, szerintem jó életünk volt. A 14 év alat volt 3 félrelépésem, amin már nem tudok változtatni sajnos és most jöttem rá hogy mekkora barom voltam. Az utólsó 2 éve volt, de utánna még jól éltünk egy évig, tavaly szeptemberig. Ott volt egy munkahelyi kudarcom és a fizatésem felét kezdtem el keresni amiből már nem tudtunk úgy kijönni, ezáltal nem csak anyagi hanem minden más probléma felvetődött és mindennek én lettem az oka. Januárba volt egy pasi akibe szerintem a feleségem belehitt és azóta válni akar. Már nincs meg a fickó neki, de a válást már végig akarja csinálni de eggyütt maradhatunk,ha a feltételeit telyesítem.
2009. jún. 30. 09:55
 15/29 A kérdező kommentje:
. Meg is tennék mindent, hogy együtt maradjon a család, de lehet hogy sokat kellene nyelnem. Szerintem sokat tettem a családomért. De lehet, hogy én sem voltam igazán boldog talán azért volt a férelépés ami már a múlt és nagyon sajnálom. Lehet, hogy neki is volt, csak nem derült ki. De nem is ez az igazi gond, hanem hogy érdemes e tovább megalázkodnom a gyerekeimért. Mostanra már próbálja ellenem hangolni őket és az annyánál altatja, hogy minél kevesebb időt töltsek velük. Nagyon kifordult magából, de az igazság az, hogy még mindig érzek iránta és tudja , hogy bármit megtehet velem.
2009. jún. 30. 09:56
 16/29 anonim ***** válasza:
Ha valaki félrelép, annak oka van. Egy jó házasságban, ahol minden rendben van, ott tuti nincs félrelépés. Lehet az anyagi okok miatt esetleg nem figyeltetek eléggé egymásra, a viták megmérgezték a kapcsolatot. A feleséged is félrelépett, úgyhogy semmit nem vethet a szemedre. Gyerekeket apa ellen hangolni, érzelmileg zsarolni undorító dolog.Lehet kulturáltan válni, úgy hogy a gyerek, gyerekek ebből minél kevesebbet érezzenek meg. Ha úgy döntesz, hogy mégis maradsz a család mellett, akkor viszont Te is szabd meg a magad feltételeit, hiszen az együttélés két ember története. Ha nagyon eldurvulnak a viták, akkor nincs értelme folytatni, mert inkább külön, mint egy olyan házasságban, ahol igazából egyik fél sem érzi jól már magát. Viszont a láthatásért, a közös nevelésért harcolj, élj a jog adta lehetőségekkel és soha ne alázkodj meg senki kedvéért.
2009. jún. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Minden fizetésem hazavittem amit közösen osztottunk be, soha nem voltunk kulön kasszán nem is vágtam a fejéhez, hogy kevesebbet keres. Ilyen jellegü vitánk nem volt!! Ő dobta fel a lehetőséget, hogy együtt maradhatunk amin elgondolkoztam, hogy vane még értelme.
2009. jún. 30. 10:13
 18/29 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólásomhoz még annyit hozzátennék, hogy kicsit úgy tűnik, mintha a nejed sokkal többet remélt a másik férfitól, mint ami lett és ezért most kapkod, mert két szék között a földre eshet. Azt nem értem, vagy válni akar és váljon el, de ha együtt akar maradni, akkor meg mi a fenének akar válni? Szerintem halvány fogalma sincs, hogy valójában mit akar, lehet némi jónácsot esetleg kap a szüleitől is....
2009. jún. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
A fizumat oda is adnám neki, hogy ő intézzen mindent, de nekem nem lehet félretett 110-e ft-tom. Az ő bankszámláján is van 100-150 ezer ft amit nem tenne bele a közösbe és megmondta, hogy ahhoz semmi közöm, de nem is érdekel. Csak furcsa mert lényegébe 14-évig az én fizumból éltünk és 3* költöztünk jobbnál jobb saját lakásba és most kertes házba lakunk.
2009. jún. 30. 10:27
 20/29 A kérdező kommentje:
Azt mondta. Ezt a feltételt azért szabta mert minden házasságba a nő osztja be a pénzt.
2009. jún. 30. 10:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!