Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volna-e értelme megprobálni...

Volna-e értelme megprobálni újrkezdeni egy elromlott házasságot?

Figyelt kérdés
Válófélbe vagyok a feleségemmel és az első tárgyalás után felmerült a lehetőség, hogy talán együtt maradhatunk válás után is, ha az elvárásait telyesítem. Ha haza adom a minden fizetésem és ő oszthatja be a pénzt akkor nevelhetem vele a gyerekeimet és talán még kialakulhat valami köztünk.Ebbe bele is mennék, de már megtörtént köztünk az ingóság elosztása amiből hozzám tartozott egy robogó amit közbe értékesítettem. Azt mondta, csak akkor maradunk eggyütt, ha azt a pénzt is haza hozom. Ő már nem akar felém elszámolni mert a 14 év alat elege lett belölle. Én nem elszámoltattam hanem az ő fizetésére is szükség volt mindig. A 14-év alatt csak minimálbért hozott haza minden hónapba, én meg annak a 7 szeresét. Mit kellene tennem? A robogó ára 110-e ft ami engem illet. A feleségem szerint szemét vagyok mert nekem többet ér a pénz mint, hogy lássam felnőni a gyerekeimet. Ti mit tennétek?
2009. jún. 29. 22:17
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Kicsit önző a nejed... Egyébként ha neki is van félretett pénze, amihez mint mondja semmi közöd, akkor Neked miért ne lehetne félretett pénzed? Egyébként a pénzt közösen kell beosztani, megbeszélni mi az amire költeni kell. Én ugyan nő vagyok, nem tudom a férfiak hogy vannak ezzel, de biztos hogy nem érezném jól magamat terror alatt, úgy hogy a másik félnek minden megengedett, ami nekem pedig nem. Csak olyat szabad kérni a másiktól, amit magunk is hasonlóképpen tennénk. Nem szabad rátelepedni senkire sem. Nagyon büntiben vagy most:))
2009. jún. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Szerintem ne kezd újra. Nem furcsa, hogy akkor kezdődtek a viták, amikor a fizud a felére csökkent? Addig minden tökéletes volt neki. Az exed kicsit nagyon a pénzre hajt. Ne hagyd, hogy bolondot csináljon belőled.

Amúgy a mi házasságunkban nem én (nő) osztom be a pénzt, hanem mindig közösen megbeszélünk mindent. Ez csak kifogás a részéről.

2009. jún. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
Milyen egyszerűen hangzik ez a probléma az egyik féltől... azért én szívesen meghallgatnám a másikat is. Kicsit furcsa, hogy Te semmit nem tettél, _csak_nem adtad haza a fizetésedet, és ezért válni akar a feleséged...
2009. jún. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Most már 17 éve vagyunk együtt. Lényegében jólétben éltünk. Valószinü ha nagyon rossz dolgok történtek volna akkor nem tartott volna eddig. Nem a hibáit keresem és nem is érdekelnek. Csak új emberként szeretnék élni vagy vele vagy nélküle, de a nem a gyerekeim nélkül.
2009. jún. 30. 11:27
 25/29 anonim ***** válasza:
Sztem ne kezd vele újra. Ha neki a házasságotok csak annyi, hogy a pénz miatt képes válni, ott már érzelmek nincsenek. Ne hagyd magad zsarolni és hogy a gyerekekkel takarózzon. Nekem ez nagyon átlátszó, h csak a pénz kell neki. Főleg ha vmi működött 14évig, és most meg mindent magának akar... Nehogy az legyen, h odadod neki a robogó árát, meg a fizudat, aztán mégis válnii akarjon... Én a helyedbe nem mennék bele. Ennek a házasságnak lőttek, ha már ennyire a pénzen múlik a dolog. Amúgy meg ha neki van félretett pénze, amikhez semmi közöd, akkor neked is lehet, és ahhoz meg neki nincs köze. Ne hagyd magad hülyének nézni!!!
2009. jún. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlót éltem át én is. (15 év után.)


Úgy éreztem, mindent megtettem és még többet is hajlandó lettem volna. Nekem nem volt rá lehetőségem. Ma már látom, hogy ez így volt jó. Akkor persze nem így gondoltam, Tőled sem várom el ezt.


Csak azon gondolkozz el, milyen lenne ez az "együttlét"? Minden nap gyötrődni fogsz? Felköpsz és alá állsz? És a gyerekeid ezt lássák? Ilyennek lássák az apjukat? Akit az anyjuk megaláz és kihasznál? Ezt a "szülői mintát" lássák, és ezt vigyék tovább? Hogy aki szeret minket (mert Te vakon szereted a nejed, az látszik), azt ki kell használni, nem pedig viszont kell szeretni? Én ilyen útravalót nem adnék a gyerekeimnek.


Ha lenne rá valódi lehetőség, akkor megpróbálnám a folytatást. Amit Te leírtál az nem megy. Menjetek el együtt családterápiára, mediátorhoz. (Lehetőleg szakértőhöz, akár pszichológus végzettségűhez, mert én arra tippelek innen a ködös távolból, hogy már arra van szükség.) Talán össze bírtok hozni egy tartható megállapodást. Akár együttélés, akár különélés lesz a vége. Ha nem, akkor is elmondhatod, hogy Te megpróbáltad. De olyanba ne menj bele, amiről már most tudod, hogy megbánnád! Legalább valami esélyt adj magadnak a sikerre!


Minden jót! Tényleg együtt érzek Veled.

2009. jún. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Félrelépésnél gondolhattad , hogy a gyerekeid szívják majd meg. Egyrészt a félrelépés, kiderül mindig, még akkor is ha a társ játsza a tudatlant, másrészt meg hazugsággal jár, ami nem nagyon fér bele kapcsolatba. Magyarán a farkadat követni, akkor és ott fontosabbnak tűnt, mint a gyerekeid sorsa.

Kinek mi a fontosabb.

2009. jún. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, Te vagyonmegosztással kapcsolatban már tettél itt fel kérdést, ugye? (A motorról ugrott be) De vissza a témához. Szerintem azért szab a feleséged "irreális" feltételeket, mert bukott a hapsi, aki miatt válni akart, tulajdonképpen egy fizetésből megélni nem tud majd, vergődik, nem tudja mit csináljon, hogy azért jól jöjjön ki a szituból. Egy percig se hidd, hogy miattad teszi, mert Veled akar élni.
2009. júl. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Szerintem tökre összeilletek, egyikőtök se nézi a másik lényét.
2009. júl. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!