Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Első kapcsolatból házasság?

Első kapcsolatból házasság?

Figyelt kérdés
Párocskámmal az elsők vagyunk egymásnak, fiatalon elköteleződtünk. A barátnőim azt mondták, hogy kíváncsi leszek később, amikor már késő lesz. Nagyon ragaszkodó, és hűséges vagyok, de ebben a kíváncsiságban tényleg van valami. Előfordul, hogy másról fantáziálok, meg hogy megtetszik valaki az utcán, aztán elkalandoznak a gondolataim, hogy mi lenne, ha másképp alakult volna az életem, és most mással lennék. Irigy vagyok a barátnőimre, akik már sok férfivel voltak, hogy milyen tapasztaltak, meg olyan jó érzés lehet ezt számom tartani (ne értsetek félre, így kívülről tényleg olyan jó belegondolni, hogy így sorba teszik, hogy ki hogy csókolt, stb...) Valahogy ez hiányzik, mert teljesen kimaradt nálam, még csak nem is randiztam mással. De közbe meg érzem, hogy nekem csak ő kell, szeretem őt, és olyan szép, hogy ő az egyetlen férfi az életemben. Beszéltem vele erről, és azt mondta, ő nem érti, hogy mi lehet abban a jó, ha sorba teszi az ember a partnereit... Szóval nem értett meg, és most lelkiismeret-furdalásom van, hogy "én ilyenekre vágyom". Nyugtassatok meg, hogy ez normális (ha az egyáltalán), vagy ha van valami tapasztalat ezzel kapcsolatban, azt is szívesen várom!:)
2012. jún. 1. 09:43
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim válasza:
66%
miért mondja mindenki azt h azt akarja hogy átmenjenek rajta 100-an???? szerintem az normális ha egy nő szeretné megtapasztalni hogy más férfiaknak is tetszik, meg átérezni ujra a pillangókat a hasában vagy készülni az első randira stb. ennyi év után, meg föleg ugy h elsö kapcsolat normális szerintem. egyébként ne nagyon engedj ennek a csábításnak szerintem hogyha minden jol müködik köztetek mert nem akarod elvesziteni ugye? én már majdnem elveszitettem ezek miatt 2x is.... szerintem probáld meg ezeket belevinni a kapcsolatodba ami hiányzik. találjatok ki akármit ami felfokozza a lángot köztetek, hoditson meg ujra, te büvöld el vmivel, menjetek el vacsizni vagy bárhova de külön érkezzetek. találjatok ki egy játékot h 3x elmentek randizni és csak a 3. után szeretkezhettek vagy bármit. amihez mindkettötöknek van kedve. aztán majd elmondhatod a barátnöidnek h a "papa" bizony olyan férfi akiröl ök csak álmodhatnak ;) aki nem csak egy éjszakára jó hozzá hanem reggel veled ébred nem ugy mint az ö fiuik. csak ne hagyd el őt a kísértés miatt (hogyha TÉNYLEG boldog vagy vele). tudom milyen ez a kisördög mert itt van velem is, de ez csak egy felszines testi vágy vagy h a hiuságunkat legyezgessük de nincs köze a valodi érzelmekhez.
2012. jún. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:
Igen, utolsó fogalmazta meg leginkább, ami "hiányzik". A hiúságom legyezgetése:D
2012. jún. 1. 11:56
 43/52 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a párja mellett is megtapasztalhatja azt az ember (akár férfi akár nő), hogy tetszik-e másoknak. Ehhez nem kell felrúgni egy kapcsolatot. Aki többre tartja az izgalmat, a "pillangókat", az menjen aztán hajszolja ezeket. Nekem fontosabb az, hogy egy olyan férfi van mellettem, akire az életemet is rábíznám. Nekem ez okoz örömöt, ettől érzem magam nőnek, nem attól, hogy valaki csapja nekem a szelet.
2012. jún. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim válasza:
eleget dicsérget vagy eleget mondja hogy milyen szép/szexi/elbűvölö stb vagy? lehet nem bókol eleget nem?
2012. jún. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
100%
Én irigylem azokat akik rögtön, elsőre megtalálják az igazit, az egyetlent a "nagy ŐT". Hiszek benne, hogy mindenkinek van valahol egy másik fele. De nehéz megtalálni, van akinek sosem sikerül. Igazi szerelem csak egy van az életben. A többi csak időpocsékolás, csak ezt akkor és ott nem tudjuk. Na mindegy, lényeg, hogy ha úgy érzed Te megtaláltad, nem érdemes kalandozgatni. Lehet, hogy csak a barátnők befolyásolnak, ne hallgass rájuk, mert nagy árat fizethetsz.
2012. jún. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
90%

Elnézést nem olvastam végig minden hozzászólást ezért lehet írták már DE


elárulom, ha a 100adik pasid lenne, akkor is fantáziálni fogsz néha másról. Akaratlanul is eszedbe fog jutni egy jó pasi láttán mindenféle gondolat. A gondolatok miatt nem kell és nem is szabad bűntudatot érezni, mert nem lehet őket sokszor tudatosan irányítani, csak úgy jönnek. Amíg nem cselekszel, addig ne foglalkozz ilyenekkel.


Arról meg annyit, hogy van aki millió partner után is keresi a millió+1-et, megcsalja a másikat stb, van aki meg nem. Ez mentalitás kérdése nem partnerszámé.

2012. jún. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
69%

Ha több pasid lett volna, akkor is elkap néha a kíváncsiság, az álmodozás, az újra vágyás.

Mi hamarosan házasodunk, 6 éve vagyunk együtt, fiatalon kerültünk össze, de nem hiszek az "éld ki magad" korszakban, stabil, mély érzelmű kapcsolatra vágytam már fiatalon is.

22/L

2012. jún. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:

Szia!


Vőlegényemmel lassan 3 éve leszünk együtt, nekem is, és neki is ez az első komoly kapcsolata, előtte mind kettőnknek voltak pár hónapos kapcsolatai, fél évestől nem voltak többek.

Persze h az utcán meglátok egy "hu de jó pasit" akkor én is elgondolkozok rajta, hogy milyen ember lehet stb... ettől függetlenül párom az a férfi aki mellett akarok este lefeküdni, és reggel felkelni, vele akarok még nagyon sok dolgot megtapasztalni, átélni. Ettől nem érzem magam rossz embernek.

De sosem vágytam arra, hogy újra és újra átéljem a "pillangó-hatást" más emberekkel ha randizni megyek.


Valakinek hiányoznak ezek a dolgok ha az első kapcsolatából lett házasság, vágyik rá, hogy átélje ha bulizni megy új sráccal csókolózzon, több férfival átélje a szeretkezést.

Én úgy gondolom, hogy ha valaki vágyik ezekre a dolgokra akkor előbb utóbb átakarja élni és majd megcsalja a párját.

Persze sokan ezt nem látják be, de láttam már nem 1 kapcsolatot ami így végződött.

Szóval nem mindenkinél válik be az első kapcsolatból lett házasság.

Ja és lehet butaság volt ezt elmondani a párodnak, mert könnyen érezheti azt, hogy nem akarod, hogy ő legyen az egyetlen férfi az életedben.



22/N

2012. jún. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
51%

Én örülök neki, hogy nem történt csoda és nem elsőre találtam meg a páromat. Volt komoly kapcsolatom, szexkapcsolatom, egyéjszakás is, és én ennek mind örülök. Eléggé szenvedélyes vagyok, kalandvágyó, mindig meg akarok tapasztalni dolgokat, és így hogy ezek már megtörténtek, nem rágódok azon a párom mellett, hogy vajon milyen lehet egy igazi kemény vad szex. Ezt valahogy sosem tudtam megvalósítani komoly kapcsolatban. Persze ott is van, hogy kicsit vadabb a dolog, de mégis azért ott van az, hogy életed szerelme fekszik alattad/feletted és ez valahogy megsemmisíti az igazán szenvedélyes szexet.

Emberfüggő az egész. Nekem ez mind fontos volt és mostmár nyugodtan élem a kis életem a szerelmemmel. Nagyon jó vele a szex, nem vágyom másra.

2012. jún. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
Nézd, az a lényeg, hogy te mit érzel. Ha bizonytalan vagy, beszéljétek meg. Az én páromat 8 év után csalta meg az első barátnője, kíváncsiságból. Akkor még nem volt eljegyzés, de párom már tervezte, még a gyűrűket is megvették. Megbeszélték a dolgot és szinte egyből szakítottak. Azóta páromnak én vagyok a negyedik barátnője, már 3 éve vagyunk együtt, de fél, mert én fiatal vagyok (én 25, ő 32). Az exének azóta sem volt tartós kapcsolata, többször megkereste a páromat, hogy kezdjék újra. Ez csak egy történet a sok közül, nagymamámék pl. 17 évesen összeházasodtak és 61 évig voltak házasok, akkor halt meg tatám, szóval van sírig tartó szerelem is, ha képes alkalmazkodni a másik, és nem az az első gondolata, hogy félre kéne lépni vagy el kéne válni. Mondjuk nagyszüleimnek komoly segítség volt a vallásuk is, amibe nehéz időkben kapaszkodhattak. Lehet, hogy te már csak megszokásból vagy a pároddal, nagyon szereted, mint embert, de nem vagy szerelmes, ugyanakkor tiszteled annyira, hogy ne randizgass mással. Ebben az esetben azt javaslom, hogy beszélgess a pároddal a kapcsolatotokról, hogy mit terveztek, hol lesztek 5 év múlva, és ha marad az állóvíz, lehet, hogy jobb lenne most szépen elválni. De az érzéseiddel te vagy tisztában, neked kell tudnod. 25N
2012. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!