Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A vőlegényem és köztem az...

A vőlegényem és köztem az alábbi párbeszédről van vélemény? Most szakítunk.

Figyelt kérdés

ezt írja: "mindenkinek úgy néz ki a bnője,ahogy a pasija akarja."

erre én: "mindenki szereti a bnőjét ha az szőke, ha barna, ha kopasz akkor is, mert őt szereti, nem a haját. te mit szólnál, ha leborotválod, és azért kidobnának?"

erre ő: "szeretni csak akkor lehet valakit, ha az ember szemének kedvére való ha ránéz. senkinek nem mindegy"


1. külön vagyunk már,csak ezért nem szóban hangzanak el dolgok.

2. előzmény: megtiltott sok mindent, nem hordhatok szoknyát,nem festhetem a hajam, stb stb - így most befestettem.

3. nekem legjobban az tűnt fel, hogy "bnő" szót használ, nem a "párját, szerelmét, stb" ez fáj a legjobban


senkivel semmit nem tudok megbeszélni, teljesen egyedül vagyok, csak innen várhatok bármit sajnos most.


2012. jún. 3. 09:18
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
93%

Olyan mellbevágó ezeket a hozzászólásokat olvasni. Néha elgondolkodom, milyen személyiségtorzuláson esett át, aki így látja a világot.


Ha egy pasinak nem tetszik a festett haj, akkor nem keres olyan nőt. Oké. (Bár ez egy elég idióta preferencia, ettől tekintsünk el.) De ha együtt él valakivel mondjuk 10 éve, és az elkezdi festeni a haját, akkor már nem jön be neki? Akkor hirtelen elvész a szerelem? Akkor a párja már nem csak egy festett hajú nő, hanem a szerelme.


Ez kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy nem tetszenek a szemüveges pasik (újabb idióta preferencia), beleszeretek valakibe, és pár évre rá romlani kezd a szeme. Akkor elhagyom, mert szemüveges lesz? Ő nem egy szemüveges pasi, hanem a Béla/Jóska/Pista, akit szeretek!


Kérdező, a legjobb dolgot tetted, amit csak lehet. Keress egy igazi, nagybetűs FÉRFIT, ne egy ilyen hisztis rinyagépet.

2012. jún. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
67%

31. válaszoló!

A hajfestés és a szemüvegesség teljesen két különböző kategória.

Ha valaki ellenzi a hajfestést, az azt jelenti, hogy jobban szereti a természetes szépséget, nem mesterségesen megváltoztatva.

A szemüvegesség pedig egy egészségügyi dolog, amiről nem tehet az ember.

Egyébként el sem tudod kébzelni, hogy mennyire belenyúltál a dolgokba a példáddal.:DDD

Ja, biztos rájöttél már, de az én válaszomra reagáltál.

A példádhoz csak annyit:

Mikor megismerkedtünk a férjemmel, sokáig eszembe sem jutott a hajfestés. Néhány év múlva futólag gondoltam rá. Ellenezte.

...és itt jön a példád, ami jelen esetben igen muris...

Mikor megismerkedtünk a férjemmel, nem volt tökéletes a látásom, de nem akadályozott semmiben. Ma már annyira rosszul látok, hogy egyedül szinte közlekedni sem tudok az utcán. Ennek ellenére szeret, velem van, már rég rosszul láttam mikor feleségül vett.

De a hajfestést még mindig ellenzi:)


Tehát még mindig egy kategóriának tartod a külső megváltoztatását, és a betegség/természet által történő külső változásokat? Értem itt az öregedéssel járó változásokat.

2012. jún. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Valóban nem árt, ha az ember ránéz a párjára, akkor a szemének kedvére valót lát. De ez közel nem egyenlő azzal, hogy bármit is meg lehet tiltani a másiknak. Ahogy szerintem azt sem jelenti, hogy ha befesti a haját valaki, akkor a párja lelép és már nem is szereti.

Egyébként mi a kérdés lényege? Hogy jó-e hogy megszabadultál tőle? Határozottan.

2012. jún. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vesztettél semmit ezzel a nyomorékkal.Írd meg neki,hogy kapja be,észérvekkel úgysem mész semmire sem soha:D
2012. jún. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Természetesen a kettő nem ugyanaz, mint megjegyeztem, mindkettő idióta dolog, de igenis vannak olyan emberek, akik hátrányban részesítenek egy szemüveges embert, és nem azért, mert orvosi problémájuk van, hanem mert nekik nem jön be a szemüveg.


Ráadásul itt a másik: nem tudom, hogy csak én vagyok ilyen emberekkel körülvéve, de rólam a legtöbb ember nem tudja megmondani, hogy festett a hajam. A festett nem egyenlő a művel.


De szerinted a férjed/párod elhagyna, ha befestenéd a hajad?

2012. jún. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
'legutóbb azt írtam neki, hogy látom igazából, soha nem szeretett. hát rám hagyja, higyjek, amit akarok...' Ez ugyanolyan kökemény játszma (és gyerekes) mint amit az exed csinál..
2012. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

35. válaszoló!

Persze, hogy nem hagyna el, ha befesteném a hajam.:)

Félreértés van szerintem. Semmit sem tilt a férjem, egyszerűen csak ellenzi a hajfestést. Én pedig ahogy írtam, nem csak magamnak, de neki is tetszeni akarok még így bő tíz év után is, tehát marad az eredeti szín.:)


Egyébként továbbra sem értem, hogy miért olyan negatív dolog, ha odafigyelek arra, hogy mi tetszik a férjemnek, hogy hogyan tetszek neki, hogy annyira le lett értékelve amit írtam.

A lepontozás ellenére is azt mondom még mindig, hogy szerintem nagyon jó dolog, mikor odafigyelünk a másikra, nem csak magunkra. Mert egy kérés már rabszolgasorsnak van kikiáltva manapság.

Ugyanis úgy kezdtem a válaszomat, hogy tiltani sem jó, de teljesen figyelmen kívül hagyni a másik véleményét sem.

2012. jún. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 Bence_ ***** válasza:

Pár kapcsolatban hogy lehet tiltani? Párom a párom nem magán tulajdon. ÁÁÁÁ.

Ha szeretsz valakit akkor az kb a wc ajtóval is szép.

Pont a szeretet miatt látsz majd valakit 10 év után is szépnek. Ha nem szereted fél év után már unalmas lesz.

2012. jún. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

A "kedvéért" kifejezésben benne van az, hogy te magad nem akarod ezt megtenni. Tehát ha valakinek a kedvéért nem fested a hajad, nem hordasz szoknyát, az nekem azt jelenti, hogy te igazából egy festett hajú, szoknyás lány lennél, de valakinek a kedvéért erről lemondasz. A személyiséged részéről.


Viszont ha valaki amúgy sem akar hajat festeni, szoknyát hordani, akkor azt a saját maga kedvéért nem teszi, az nem áldozat.

2012. jún. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!