Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fizetéskor kidobja, hónap...

Fizetéskor kidobja, hónap végén sír érte. Adnátok?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban nekiálltam csirkét vágni. 20 állat vesztette életét a jó ügy érdekében. Anyósomnak vittem ötöt, megtisztítva, szétbontva, feliratozva (fagyasztóba is szántam).

Az albérlőjétől, aki a férjem barátja, tudtam meg, hogy úgy ahogy van, kidobta, mondván, hogy büdös. A srác kiszedte a kukából, visszarakta hűtőtáskába, és elhozta nekünk, hogy ne mondjuk el anyósnak, hogy így csinált, de óriási pazarlásnak látta. Én szépen lefagyasztottam.

10.e még egy kicsit odébb van, anyósom hívott minket a hétvégén, hogy tudunk-e valamit vinni, mert üres a hűtője és a tárcája is.

Komolyan elgondolkodtam, hogy szépen bemutatok, de azzal az albérlőt is kakiba keverném. A férjem rám bízta a döntést, csak az álláspontját fejtette ki: ő csak azt vinné, ami egyszer már a kukában landolt.


2012. jún. 4. 13:25
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

Megjöttek az állatvédők?

Elmondanám, hogy boldog életet éltek, nagyüzemi társaikkal ellentétben (nekik is ez lett volna a sorsuk).

Úgy kaptam ezt a húszat, hogy a nagyim ott dolgozik, és több mint száz csirkét akartak megsemmisíteni (elgázosítják és elégetik) mivel a telep legnagyobb átvevője lelépett. A nagyim és a munkatársai pedig hazavihették őket.

Mikor megkaptam ezt a húszat, alig volt tolluk, kicsik voltak, büdösek, és ha tudtak volna sikítani, biztos azt tették volna, egy giliszta láttán.

Kölcsön kellett kérnem egy-két tyúkot a szomszédtól, hogy lássák mit kell csinálniuk a fűvel, a karmukkal.

Ők tenyészállatok. Azért tartjuk, hogy megegyük őket. De nem mindegy hogy hogyan tartjuk.

Te, kedves "állatvédő", szerinted a rántott karajt leamputálták a disznóról? Most biztos boldogan röfög három lábon.

2012. jún. 5. 11:50
 32/44 anonim ***** válasza:
100%
"Csókolom mama,ezt az 5 csirkét ki tetszet dobni,de szerencse,hogy én elraktam és most megfőzheti. :) Ja és máskor nem adunk csirkét"
2012. jún. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%
mit tettél végül?:D Kíváncsi vagyok:)
2012. jún. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

Igaz már nem látszik az ominózus hsz, de kérdező az ilyen ős vegákkal ne is törődj, rágcsálja csak a zöldségeit, bezzeg, ha a répa sikítani tudna... éhen halnának.

Amúgy amikor megtehetjük mi is falusi "házi" csirkét szoktunk venni vagy kettőt, aztán fagyasztva elvan.

2012. jún. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%
Azok vagdalóznak ilyenekkel, akiknel fogalma nincs a kettő közötti különbségről. Nem csak tartásban, de ízben is totálisan más egy igazi házi csirke, amikor te eteted, nem tápon "nő fel". Nem kell ezekkel foglalkozni. Nekem nincs szívem elvágni egy állat nyakát sem, akit én neveltem ez tény, ezért nincsenek haszon állataim, baromfijaim, semmim, viszont abszolút egyetértek abba, hogy az otthoni csirke totál más, jobb, finomabb, egészségesebb, mint a bolti!
2012. jún. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor kicsi voltam volt itthon tyúkunk, nyulunk, kecskénk. Ugyan vágni sose én vágtam őket, de hamar megtanultam h ne hagyjam túlzottan a szivemhez nőni a haszonállatokat. Azt mondom hha külön élnék és lenne tyúkom, ha valaki megmutatná, elvágnám a nyakát. Persze elsőre biztos rossz csinálni, de ha olcsóbban kijövök akkor annyit megér h azt megszokom
2012. jún. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
2012. jún. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

Felhívtam, hogy mit kérne. Mikor a csirkére kérdeztem, rávágta, hogy elromlott a fagyasztója.

Átcímkéztem két husit és elvittem neki.

2012. jún. 6. 18:56
 39/44 anonim ***** válasza:
100%
Mondtam én h úgy is kimagyarázza. De én nem is vinnék neki többet önszántamból az tuti
2012. jún. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfogyott kérdezd meg tőle hogy ízlett a kukás csirke, többet nem fog kérni semmit se:D
2012. jún. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!