Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit reagálnál, ha így jönne...

Mit reagálnál, ha így jönne haza a 21 éves lányod?

Figyelt kérdés

Lányom 5 éve van párjával, aki 24/F, most fejezte be az egyetemet. Három éve együtt élnek albérletben, a rezsit és a költségeket mi, illetve a fiú szülei fizetjük közösen.


Tegnap este azzal állított haza a lányom a párjával, hogy bár fogamzásgátlót szedett, mégis teherbe esett. Megtartják a babár, sőt titokban összeházasodtak, 2 barátjuk volt a tanú. Szeretnék felnevelni a babát, a fiú dolgozni fog, a lányom pedig egy évet halaszt, aztán befejezi az egyetemet.


Azt sem tudtam, mit reagáljak erre. Szó nélkül elmentem otthonról, annyit mondtam, hogy sietnem kell. Éjszakai műszakos vagyok, így ez kapóra jött. Most az édesanyámhoz mentem, neki még nem szóltam a dolgokról. Ki kell találnom, mit reagáljak erre, addig nem megyek haza. Ti mit tennétek?


2012. jún. 13. 13:27
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
40%

Már eleve az gáz,hogy ti fizettétek az albérletet..Mégis milyen alapon?Miért?


Na aztán a többi már ennek a felelőtlenségnek a következménye.

2012. jún. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Mivel mindketten nagyon nehéz szakra járnak, jártak egyetemre, ezért nem volt idejük dolgozni mellette. Kollégiumba nem vették fel őket, ezért mentek albérletbe.
2012. jún. 13. 13:32
 3/50 anonim ***** válasza:
67%
nem értem a kiakadást? szertik egymást,régóta együtt vannak,felelősen gondolkodtak h összeházasodnak és a fiú elmegy dolgozni. ha megtehetitek továbbra is támogassátok őket. szerintem nagyon érett a lányod,én büszke lennék rá a helyedben
2012. jún. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
78%
Én az esküvőre mentem volna el mint büszke örömapa.
2012. jún. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
84%
támogasd, nem tehetsz mást, ők már meghozták ezt a döntést. így lesz. a kérdés, hogy ellene mész vagy inkább támogatod (nem feltétlenül anyagilag). ha ellenzed, jó eséllyel meg fogod bánni, mert az a bébi meg fog születni, a te unokád lesz és lelkifurdalásod lesz, amiért eleinte ellenségesen álltál a dologhoz. viszont cserébe váljanak ők is felelős felnőtté, tényleg dolgozzon a fiú és lássák el a babát amennyire lehet önerőből, hiszen ők már egy önálló család, ennek mindenképp tudatosulnia kell bennük is. ez nem azt jelenti, hogy ne segítsétek őket anyagilag, de azért várjátok el, h ne kizárólag tőletek függjenek, mint eddig.
2012. jún. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
29%

A fiú melozott egyetem mellet esetleg a lányod?miért ti fizetetek mindent?


Kiakadnék nagyon.Az hogy a fiú melozni fog az egy dolog,de mikor?van már állása?Mi a magyarázat arra hogy nem voltatok jelen az esküvön?


Hálátlan egy lányod van az tuti.

2012. jún. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
22%
Oké, hogy nehéz egyetem "ésatöbbi", DE! aki gyereket akar vállalni, annak magának kell biztosítania a gyermekének a hátteret. Ha megszüli a gyereket, akkor a költségeit megint csak Ti fogjátok állni? Egyébként a titkos esküvő is hatalmas érettségre vall, ne haragudj de ha az én lányom lenne ilyen ( aki mellesleg szintén egyetemista, jogra jár, és mellette dolgozik és 18 éves kora óta nem akar tőlem elfogadni pénzt, hogy besegítsek az albérletbe) ezt csinálná, közölném vele, hogy magadra vess! Nyilván minden szülő támogatja azért a gyermekét, de én biztosan nem fogadnám ezt poker arccal.
2012. jún. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
39%
Felnőttek, joguk van dönteni. Viszont innentől kezdve akkor tényleg álljanak saját lábra - szerintem. Nem fizetnék nekik ezentúl (eddig sem tettem volna...). Ez az én véleményem.
2012. jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nincs semmi gond. NEm felelötlenül esett teherbe - mivel védekeztek, nem futó kapcsolatból lett terhes, elég régen együtt vannak. Az, hogy összeházasodtak, csak pozitiv, ebböl is látszik, hogy komolyan gondolják.

Az meg, hogy nem csaptak felhajtást, lakodalmat: ha nincs pénzük, akkor csak dicsérni lehet, hogy nem dobnak ki ilyesmire feleslegesen kisebb vagyont.

Nem igazán értem, mi a gondod, szerintem inkább büszke lehetsz rájuk.

(nekem is hasonló korú gyerekeim vannak, de én nem látok semmi felháborítót ebben)

2012. jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
27%
Én nem reagálnék semmit, mert nem engedném hogy a lányom külön költözzön egy olyan felelőtlen sráccal aki így elszarja az életét. Nem fizetném az albérletüket, és nem úgy nevelném hogy titokban össze akarjon házasodni gyerek fejjel, hiszen mint a példa is mutatja semmi felelősségérzete sincs.
2012. jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!