Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit reagálnál, ha így jönne...

Mit reagálnál, ha így jönne haza a 21 éves lányod?

Figyelt kérdés

Lányom 5 éve van párjával, aki 24/F, most fejezte be az egyetemet. Három éve együtt élnek albérletben, a rezsit és a költségeket mi, illetve a fiú szülei fizetjük közösen.


Tegnap este azzal állított haza a lányom a párjával, hogy bár fogamzásgátlót szedett, mégis teherbe esett. Megtartják a babár, sőt titokban összeházasodtak, 2 barátjuk volt a tanú. Szeretnék felnevelni a babát, a fiú dolgozni fog, a lányom pedig egy évet halaszt, aztán befejezi az egyetemet.


Azt sem tudtam, mit reagáljak erre. Szó nélkül elmentem otthonról, annyit mondtam, hogy sietnem kell. Éjszakai műszakos vagyok, így ez kapóra jött. Most az édesanyámhoz mentem, neki még nem szóltam a dolgokról. Ki kell találnom, mit reagáljak erre, addig nem megyek haza. Ti mit tennétek?


2012. jún. 13. 13:27
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
73%
némelyik válaszoló jó nagy bunkó és tuti nincs gyereke
2012. jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
83%

Én a koromnál fogva a lányod helyébe tudom beleképzelni magam,remélem ezzel is tudok segíteni.

Én is együtt élek a barátommal,ő (mivel már dolgozik) és az én szüleim fizetik a költségeket,mivel én még egyetemre járok.Ha teherbe esnék és megtartanám a babát,minden vágyam az lenne,hogy az édesanyám támogasson,velem együtt örüljön,tanácsokkal lásson el a babavárást,gondozást illetően és segítsen,ha szükségem van rá.A lányodnak is nagy döntés lehetett ez az egész,neki sem volt könnyű.Próbáld meg elfogadni a döntésüket és segíteni neki,együtt örülni vele.


22/L

2012. jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem is elég hálátlanok. Engem nagyon dühítene a dolog.

A pofámról égne le a bőr ha a szüleimmel tartanám el magam éveken át és hálából még hazudnék nekik, a hátuk mögött házasodnék...

Arra pedig nem tudom mi a garancia, hogy a fiú dolgozni fog. A mai világban az, hogy diplomás valaki nem jár együtt azzal, hogy munkát is fog kapni. de persze a lányod az államtól nem számíthat sokmindenre így, hogy egy percet se dolgozott még...

De tök jó, hogy így örülnek. Megszokták a pióca életmódot.

2012. jún. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 Dottorre ***** válasza:
80%

Mit tehetnél? Támogatod őket, és jó nagymamája leszel a gyereknek. Mást nem tudsz tenni, mert ők ezt már eldöntötték, és így is épp elég nehéz döntés volt ez nekik, és nehéz időszak is lesz számukra. Egyébként meg 5éve vannak együtt, jól megvannak gondolom, tehát inkább így legyen gyereke, mint megannyi fiatal csajnak, akik egyéjszakás, vagy alig pár hónapos kapcsolatban vállalják ugyanezt, és élnek később egyedüli anyukaként.

25F

2012. jún. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
82%

Érzelmileg mindenképp támogatnám őket, és szükség esetén anyagilag is. Nem szabad úgy felfogni, hogy hazudtak, csak úgy, hogy féltek attól, mit szólsz.


Nem értek egyet azokkal, akik szerint felelőtlenek voltak. Hosszú kapcsolat, védekeztek. Megesik az ilyen. Próbálj velük örülni, most dől el, milyen viszonyod lesz a lányoddal életed hátralévő részében.


A titkos esküvő nekem is rosszul esne, de elgondolkodnék, én tettem-e olyan utalást vagy viselkedtem úgy, hogy ennek szükségét érezzék.

2012. jún. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
27%

Hát először is véleményem szerint nem kellett volna finanszírozni nekik a különköltözést,laktak volna együtt valamelyik szülők házában,de nem így teljesen külön,mégis más nyakán...


Nem tartom érettnek ezt az esküvői döntést,de amúgy azt gondolom támogasd őket,mást nem tehetsz,viszonbt ideje lenne őket felvilágosítani,hogy akkor ideje felnőni,mert nem a nagyszülők fogják pénzelni őket meg az unokát!

2012. jún. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
65%

De jó, hogy erről is csak a költség kérdése jut eszébe egyeseknek!


Nem tudom, hogy erre hogy lehet nem reagálni azonnal?Ki találni mit reagálj?Talán mondd azt, amit érzel.

Miért házasodtak össze titokban?Valami probléma lehet valahol a szülőkben, ha csak sutyiban házasodtak.Furcsa ez...

2012. jún. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
7%
Fizettétek az albérletet, nem volt jobb dolguk, hát csináltak egy gyereket, de sebaj, majd a nagyszülők közösen felnevelik! Grat a gondoskodásért, megérte? Minek összeköltözni ha nincs biztos jövedelem? Most már tuti nem a falat nézték együtt!
2012. jún. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:
Most beszéltem anyósommal, náluk vannak a lányomék. Azt mondták neki, hogy azért házasodtak titokban, mert attól féltek, hogy abortuszra akarnánk őket rábeszélni, mert még fiatalok, nem házasok, stb. Egyébként is terveztek esküvőt 2-3 év múlva.
2012. jún. 13. 13:56
 20/50 anonim ***** válasza:
49%

Hát köszi,hogy lepontoztatok!!!


Én elárulom,hogy olyan családból jöttem,hogy gyakorlatilag mindent a seggem alá toltak mint ennek a lánynak!!!Persze ez akkor nagyon jó volt,aztán mikor kiestem a kis kosárból koppantam nagyot,mert gyakorlatilag életképtelen voltam.Persze talpra lehet állni nyílván és tudom,hogy a szüleim csak a legjobbat akarták,imádom,tisztelem is őket,de én a gyerekemmel biztos nem így fogom.Igenis dolgozzon,nyáron is el lehet menni 2-3 hétre diákmelóra,tanulja meg hogy tenni kell,azért hogy legyen,nem pottyannak ölünkbe csak úgy a dolgok.Sokkal erősebb,életrevalóbb lesz így!!!!

2012. jún. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!