Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit reagálnál, ha így jönne...

Mit reagálnál, ha így jönne haza a 21 éves lányod?

Figyelt kérdés

Lányom 5 éve van párjával, aki 24/F, most fejezte be az egyetemet. Három éve együtt élnek albérletben, a rezsit és a költségeket mi, illetve a fiú szülei fizetjük közösen.


Tegnap este azzal állított haza a lányom a párjával, hogy bár fogamzásgátlót szedett, mégis teherbe esett. Megtartják a babár, sőt titokban összeházasodtak, 2 barátjuk volt a tanú. Szeretnék felnevelni a babát, a fiú dolgozni fog, a lányom pedig egy évet halaszt, aztán befejezi az egyetemet.


Azt sem tudtam, mit reagáljak erre. Szó nélkül elmentem otthonról, annyit mondtam, hogy sietnem kell. Éjszakai műszakos vagyok, így ez kapóra jött. Most az édesanyámhoz mentem, neki még nem szóltam a dolgokról. Ki kell találnom, mit reagáljak erre, addig nem megyek haza. Ti mit tennétek?


2012. jún. 13. 13:27
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
76%

nálunk anyós teljesen kivolt attól h a pici fiacskáhja felnőtt. nem akartunk cirkuszt,így mi is titokban házasodtunk. anyukám velünk örült,mert nm ez számít. azért tettek így mert ők akartak dönteni,és nem akartak semmilyen beleszólást. a reakciódból látszik,nem véletlenül tartották titokban.


nem mondom h örülj,mert ezt neked kellene érezni. anyós a mai apig nem örül. sem nekem,sem a 3 unokájának,pedig mi 5ft-al sem szorultunk rájuk. ez csak felfogás kérdése: valaki vagy csládcentrikus,és boldog egy ilyen helyzetben, vagy anyagias,és önző és akkor kiakad,pedig ez már nem a te életed. ha pedig eddig is segítetted nem látom most miért ne tennéd. esetleg segíthetnél a fiúnak munkát keresni. ha lesz munka,már nem kell majd a pénzetek ez biztos. a család a legfontosabb az életben és a feltétel nélküli szeretet. ebbe nem fér bele h ha jól viselkedsz-vagyis ahogy sztem jó-akkor szeretlek,ha nem akkor nem

2012. jún. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 A kérdező kommentje:
Utolsó: diákmunkán voltak nyáron mindketten, de nem engedtük soha, hogy ezt a pénzt az albérletre költsék. Ezeket a kisebb összegeket, valamint az ösztöndíjukat mind félretették, így van alapjuk a kezdéshez, lesz pénzük a babára. Az évek alatt sok pénzt tettek félre a közös jövőjükre.
2012. jún. 13. 13:59
 23/50 anonim ***** válasza:
90%
akkor végképp nem értem,mi a kérdésed???
2012. jún. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
81%

5 éves kapcsolat után természetes a gyerekvállalás. A titokban kötött házasságnak valószínűleg megvoltak a maga okai. Ezeket beszéljétek meg velük. Egyetemisták esetében gyakori, hogy a szülők fizetik az albérletet. Ti a fiú (most már vejed) szüleivel közösen fizettétek. Ebben nincs semmi kivetnivaló. Nyilván azért laknak albérletben, mert nem abban a városban tanulnak, ahol a szülők élnek.

Mindenképpen gondoljatok arra, hogy a születendő gyermek a ti unokátok. Örüljetek neki és szeressétek. Ha eddig vállaltátok a taníttatás költségeit, az utolsó pillanatban már nem hátráljatok meg, főleg, ha a vejeteknek már van lehetősége arra, hogy keressen. Azonkívül a vejeteknek is vannak szülei, a születendő babának ők is a nagyszülei. Mielőtt végképp felháborodtok és kiborítjátok egymást, velük is beszéljétek meg a kérdést. Az unoka fényt, ragyogást, boldogságot hoz a nagyszülők életébe még akkor is, ha ők még nem akartak nagyszülők lenni.

2012. jún. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
59%
Akkor minden rendben,nem értem miért jelent problémát a baba érkezése.
2012. jún. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
84%
Na, ezért mondom én mindig, hogy nem az utolsó pillanatban kell az ilyesmiről elbeszélgetni a gyerekkel.Már akkor érdemes felhozni a házasság, kapcsolatok, gyermekszülés témáját, amikor még eszébe sem jut a gyerkőcnek családot alapítani.Elmondani a dologról a véleményünket, de biztosítani a gyereket, hogy az ő álláspontja döntése ugyan olyan fontos.Akkor a gyereknek nem lesz annyi kétsége, tudni fogja, hányadán áll velünk.Nem fog titokban házasodni, ne adj Isten, fáskamrában gyereket szülni, mert attól tart, vajon mit fognak mondani a szülei..
2012. jún. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
68%
Én 19 évesen lettem terhes, a párom akkor 22 volt.Én akkor már külön laktam albérletben,saját pénzből, a párom is elkezdett dolgozni.Azóta lett még egy babánk, saját lakásunk.imádjuk egymást, persze a szülők mindent megvesznek a gyerekeknek(játékot,sok gyümölcsöt,néha ruhát), teljesen ellátjuk magunkat, és a családunkat.Már nem azért, de sok 30-40 évesnél jobb anyának tartom magam. Viszont biztos rosszul esne, ha a lányom nem hívna meg az esküvőjére, de nem hiszem,hogy zokon venném.Amit az esküvőjére, a kéretlen rokonok etetésére fizetnél (valószínüleg több 10 ezret, vagy milliót), most a kisunokádra költheted. EGY gyerek NEM rontja el az ember életét!!!
2012. jún. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
73%

Én is 21 éves lány vagyok, egyetemista, csak én dolgozom is mellette a párommal együtt, hogy együtt tudjunk élni. Ugyan én is fog.gátlót szedek, de bizony előfordulhat, hogy mégis teherbeesek. Mélyen elszomorítana, ha a saját anyám emiatt megutálna és rossz szemmel nézne rám.


Azt mondjuk én sem értem, hogy miért kellett septiben összeházasodni...


Meg most mégis mit vársz? Vetesse el a gyereket? Vagy mik az elképzeléseid? Megvonod az anyagi támogatást? Na bumm, apuka fizetéséből plusz apuka szüleinek támogatásával majd csak ellesznek egy darabig.


Szegény lányt nagyon sajnálom, hogy az anyja pont akkor nem áll mellé, mikor a legnagyobb szüksége van rá.

"Áruló az, aki ott vesz búcsút, ahol az út sötétté válik."

2012. jún. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
72%
Örüljetek a babának, jobbat nem tehettek.
2012. jún. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
72%

ma 13:57 Akkor te miért nem mentél el diákmelóra?Bebizonyíthattad volna a szüleidnek, hogy te is tudsz magadról gondoskodni.Még ha meg is adtak neked mindent, félretetted volna azt a pénzt.Mindegy, nem vagyunk egyformák.


Kérdező!A lányodnak most arra van szüksége, hogy mellette légy.Beszélj át vele mindent. Nem rossz ember ő, s nem tett semmi rosszat.Látszik, hogy szereted őt, csak váratlanul ért a hír. Szerintem te már úgy is tudod a választ.:)

2012. jún. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!