Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit reagálnál, ha így jönne...

Mit reagálnál, ha így jönne haza a 21 éves lányod?

Figyelt kérdés

Lányom 5 éve van párjával, aki 24/F, most fejezte be az egyetemet. Három éve együtt élnek albérletben, a rezsit és a költségeket mi, illetve a fiú szülei fizetjük közösen.


Tegnap este azzal állított haza a lányom a párjával, hogy bár fogamzásgátlót szedett, mégis teherbe esett. Megtartják a babár, sőt titokban összeházasodtak, 2 barátjuk volt a tanú. Szeretnék felnevelni a babát, a fiú dolgozni fog, a lányom pedig egy évet halaszt, aztán befejezi az egyetemet.


Azt sem tudtam, mit reagáljak erre. Szó nélkül elmentem otthonról, annyit mondtam, hogy sietnem kell. Éjszakai műszakos vagyok, így ez kapóra jött. Most az édesanyámhoz mentem, neki még nem szóltam a dolgokról. Ki kell találnom, mit reagáljak erre, addig nem megyek haza. Ti mit tennétek?


2012. jún. 13. 13:27
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
0%

ma 14:22



Nem tudsz meghatni :)

2012. jún. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
47%

Kedves anyuka!


Szerintem is örülj inkább a lányodnak és az unokádnak. Nem éri meg flegmázni, mert hosszú évekig ilyen marad a felállás, és nem éri meg kockáztatni, hogy feléd se nézzenek, mert te megsértődtél. Biztosan elkél a segítség a baba érkezése előtt, utána pedig pláne. Kár volna kimaradni ezekből a szép pillanatokból.

A titkos esküvő szerintem nem épp a legjobb megoldás, szerintem nem bíznak meg bennetek. Valószínűleg tisztában vannak vele, hogy felettük már nincs "hatalmatok", nem is tudtátok volna megakadályozni, mivel már nagykorúak. Ezért nem is értem a titkolózást, most így sokkal jobb nekik is, hogy egyszerre zúdítottak rátok egy csomó dolgot? Esküvő, gyerek...? Ahelyett, hogy mindent idejébe csináltak volna, felnőtt emberek ezt megbeszéléses alapon szokták, nem ilyen sunyi módon, kész tények elé állítanak, te meg itt idegeskedsz, mert azt sem tudod a szádon vagy orrodon vegyél e levegőt. Szóval ebből a szempontból elég gyerekesek, de remélem a családalapításhoz idejében felnőnek ! Kitartást és sok boldogságot nektek! :)

2012. jún. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
38%
Hát szia! nem olvastam el a válaszokat, nagyon sok van, úgyhogy én ettől függetlenül írom a véleményem. Én tuti, hogy megmondanám, hogy próbálják egyedül eltartani a gyereket. Miért? én is elköltöztem 20 évesen, de magunkat tartottuk el albérletben, dolgoztunk, sosem kértünk segítséget. A másik, hogy ha már 3 éve ti fizetitek, mi az, hogy titokban házasodik, legalább megtisztelhetett volna azzal, hogy meghív, vagy legalább elmondja. A harmadik, hogy most gyakorlatilag egy gyereket szül a nagyszülőknek. Miből fogják eltartani? Ha elég nagyok ahhoz, hogy házasodjanak, gyereket vállaljanak, nézzék meg, milyen az élet, amikor a saját zsebedből kell megélned. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet segíteni, néha, de ne ti tartsátok már el őket. a pofám leszakad...
2012. jún. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
32%
43-as vagyok. Annyit még hozzátennék, hogy gratulálok a picihez, elsősorban én azon lennék kiakadva, hogy nem hívott meg az esküvőjőre, de ha pénz kellene, akkor szólna. Ez bántana. De a picinek örüljetek :)
2012. jún. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem gratulálj!!Elég komolyan gondolkoznak,ahogy leírtad. Spóroltak a diákmunkával megkeresett pénzzel, összeházasodtak.Látszik,hogy komolyan tervezik egymással az életet.Nem egy 2 hetes kapcsolatba született a baba.

Éreztesd vele,hogy rád számíthat.

2012. jún. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
0%
1000% hogy a terhes lány írta ki a kérdést, túl higgadt és túl részletesen írja le a "lánya" dolgait...
2012. jún. 14. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
56%

Én csak a válaszokra reagálnék.


Az, hogy valakinek a gyermeke betölti a 18-at, még nem jelenti azt, hogy már nem kell támogatni. Főleg, ha a szülő megteheti.

Írta, hogy nem kaptak albérletet, írta, hogy dolgoztak nyáron, de azt a pénzt nem fogadták el. Miért kell mindjárt azzal jönni, hogy mert könnyű nekik anyukáék fizették az albérletet stb.

Van olyan, hogy ezt nem tudják szülők megtenni, és van, hogy igen. Gondolom, hogy megpróbálják felelősségtelejesen kezelni a dolgot, de őket is váratlanul érte, hogy védekezés mellett teherbeesett. Ha azt mondta volna, hogy elvetette a gyereket, akkor meg azért lettek volna megszólva, mert miért nem vállalták, majd lett volna valahogy, meg megöltek egy életet.


Szóval gondolkodjon el mindenki és inkább ne írjatok hülyeségeket.

2012. jún. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
75%
én nem azt írtam, hogy baj, hogy támogatnak. hanem azt, hogy ahhoz képest, hogy a lányt támogatják, titokban házasodnak, és nem tisztelik meg azzal a szülőket, hogy ott legyenek egy jeles eseményen. Szerintem ennyi lenne a minimum. Az meg, hogy mit mond, hogy féltek, hogy lebeszélik őket. Hát, ha én nem akarom, akkor nem vihetnek orvoshoz. Azt is mondtam, hogy örüljön a babának, mert szép dolog, de nem biztos, hogy annak tudnék örülni, hogy a lányom, akinek segítek, úgy vállal be egy gyereket, hogy nem él meg a saját lábán. Nem kell kiforgatni a szavaimat.
2012. jún. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
74%
Én sem értem ezt a fenenagy támadósdit, hogy mi az már, hogy támogatjuk a gyerek albérletét. Bocsika, de ha megtehetem, akkor simán támogatom. Vagy itt mindenkiből az irigység tört elő, mert az ő szülei nem támogatták meg anyagilag? Nekem is fizették. Most meg van rendes munkám, haza is adok. Már rögtön az első válaszoló azon akad ki, hogy a szülők miért fizetik a gyerek költségeit. Már nem azért, de vidéken hol lehet annyit keresni, diákként hogy fent tudja tartani magát? Evés, ivák, ruhák, buli, albérlet, rezsi? Ha diákmunkából ezeket meg lehetne oldani, akkor felesleges is volna tanulni.. Éppen azért fizet a szülő, mert egy diáknak sosem lesz annyi pénze, hogy állja a saját életét. Vagy akkor az a tanulás rovására megy.
2012. jún. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
90%

"Már eleve az gáz,hogy ti fizettétek az albérletet..Mégis milyen alapon?Miért?"

Milyen alapon? Mert a gyereke, akinek nincs jövedelme? Miért? Mert megteheti, van rávalója. Most baromi irigyek lehettek mondhatom..

2012. jún. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!