Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámnak nem mindegy hogy mit...

Anyámnak nem mindegy hogy mit csinálok a saját pénzemmel?

Figyelt kérdés
Az osztályban mindenkinek van ilyen Xperiája WiFi-vel. Nekem meg csak egy nokiám amin maximum snakezni tudok. Bezzeg mindenki másnak van jó telefonja. A papámtól egyszer kaptam 500 eurót és abból 200-at akartam költeni telefonra. És elkezdi ott nekem magyarázni hogy minek az nekem, meg hogy mik a hátrányai ami nem érdekel. Azt mondta hogy a pénzemet visszakapom amikor vége az iskolának. De azt nem fogja fel hogy nekem akkor kellet a jó telefon amikor iskolába jártam. Most itt van a nyári szünet és még mindig nem adja vissza. Adott 2000Ft-ot a ballagásomra, azt is a saját pénzemből kaptam. Ki akartam még venni 800-at és nem engedi. Pedig azt mondta hogy mikor a nyári szünet eljön visszakapom az egészet. Egy másik haverom bezzeg 10 000-t kapott. Úgy utálom az anyámat.
2012. jún. 16. 16:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
22%
Ez legyen a legnagyobb gondod az életben!Mit kell a sok divatmajmot követni?Jaj most nincs okostelefonod csúcsgrafikájú játékokkal és akkor mi van?Nekem még mindig a régi telefonom van meg amivel csak hívni/sms-t írni lehet mert ez a lényeg számomra,ezért vettem azt a telefont.Ha játszani akarok akkor ott van arra az otthoni gépem.Aki meg nem bírja ki Facebook meg játszás nélkül azt már csak sajnálni tudom.Ez olyan mint a Fila táskás marhaság,csak azért mert mindenki olyan márkát vásárol nem jelenti azt hogy ők a vagányok te meg egy senki vagy mert nincsen Fila táskád
2012. jún. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Gyerek vagy, éretlen vagy, birkatermészet vagy (mész a többi után, nem akarsz egyéniség lenni, különbözni a többiektől) - de ez sem mentség. Arra a mondatra, amivel a kérdések leíró részét zártad, semmilyen mentség nincs ("utálom az anyámat!"). Ideje elszégyellned magad érte.

Nem gondoltál még arra, mire való egy telefon? TELEFONÁLÁSRA. Arra pedig mindegyik alkalmas, a legegyszerűbb típus is. Minden óra, legyen a legsilányabb kínai vagy a legdrágább Rolex,méri, mutatja az időt. Minden telefonnal lehet telefonálni. A dolgoknak HASZNÁLATI ÉRTÉKÜK van, semmi több - jobb, ha ezt megtanulod idejében. Milyen ember akarsz te lenni, mondd? Olyan, akinek az élete, a saját és más emberek értéke attól függ, hogy hány és mennyire "utolsó generációs" kütyüket szerez(het) magának? - és ha valakik akadályozzák ebben, azokat gyűlöli? Próbálj már gondolkodni egy kicsit! Örülj, hogy VAN anyád, a rohadt telefon helyett.

2012. jún. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én tökre átérzem az idegességedet és anyádnak csak annyit üzennék, hogy kezdesz felnőni és saját döntéseket hozni. Ne akadályozzon meg ebben!
2012. jún. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
52%
Ja és az előttem szólónak annyit: Ha nem akar gáznak tűnni egy téglaphone-nal az teljesen megérthető. Igaz, ne attól legyenek barátai, hogy népszerű cuccokat vesz meg minden drága holmit, de azért én nem hagynám, hogy lenézzenek, mert csórónak nézek ki.
2012. jún. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Kedves előző! Értelek én, de kérlek: SOHA ne zavarjon, hogy felszínes, külsőségeket "istenítő", buta emberek "lenézzenek" azért, mert nem igyekszel luxuskütyüket szerezni, és ezáltal nem állsz be a sorukba, nem vagy a tizenkettőből az egyik (akikről tudjuk: egy tucat!), hanem emelt fővel...kiröhögöd őket. A te erődet adja az, hogy tudod, milyen ember vagy - belül. Ez az, ami számít. És hidd el: nem fogsz egyedül maradni. Megtalálod a többi értékes és öntudatos embert: minőségi kapcsolataid lesznek. Ehhez kívánok - szívből - sok sikert.
2012. jún. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kicsit elkanyarodtunk a témától, de a kérdezőnek annyit, hogy tegye amit jónak lát, a saját döntése, lehet hogy rossz döntés, de azt ne az anyja mondja meg, mert így nem tud belőle tanulni + önállósulni.
2012. jún. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azt hittem hogy a pénzt elköltötte, de nem. Megmutatta, 1 eurót sem költött el. Mostmár nem utálom. Mert észrevettem hogy azért vette el tőlem mert nem voltam jó tanuló. Mert a papám azt mondta anyámnak hogy csak akkor költhetem el a pénzt hogyha jól tanulok. De az még mindig bánt hogy amikor kértem hogy vegyek egy telefont akkor ő nem engedte. Én nem akartam mutogatni az osztálytársaimnak hogy nekem jó telefonom van , csak azt nem tudjátok hogy milyen rossz volt hogy mindenkinek az osztályban jó telója volt. Habár engem minenki nagyon szeret az osztályban, de ha telefonról volt szó akkor lenéztek.
2012. jún. 18. 10:42
 18/18 anonim ***** válasza:

Az nagyon elkeserítő, hogy ezek szerint a gyerekek/fiatalok között ma a telefon "menősége" döntő szempont.

Én sem engedném, hogy a gyerekem beszálljon egy ilyen versenybe, már csak azért sem, mert úgy nevelném, hogy nem ez a döntő szempont, és lesz kedves se nem lenézni másokat, se magát nem ez alapján "rangsorolni".

Megáll az ész, hogy egyesek jó dolgukban már azt sem tudják, mit találnak még ki...


Az viszont nagyon dicséretes, hogy utólag belátod, hogy tévedtél valamiben.

Legközelebb ne jelents ki ilyesmit, hogy "utálom az anyámat", hanem próbálj meg utána járni rögtön, hogy mi az oka annak, ha nem enged valamit.

Egy jó pont, hogy beláttad. :)

2012. jún. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!