Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjemnek az is baj, ha...

A férjemnek az is baj, ha pénzem van, az is ha nincs. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

mindig ellenem van, ha pl fizuemelést akarok kérni, vagy munkahelyet akarok váltani, hogy többet keressek.

amikor meg pl most, a megtakarításomat akartam megemelni (lakásra gyűjtünk) határozottan lehülyézett, 100 érvet sorolt miért ne emeljem a végén azt is kihozta belőle, hogy szüntessem meg.

de amikor meg nem volt állásom, ill. nem volt bejelentett állásom, folyamatosan a kapcs. végével zsarolt, hogy velem nem lehet alapozni.


megmondtam neki ezt, hogy ha van pénzem, az a baja, hogy nem értünk egyet,meg nem működik a kapcsolat, ha nincs meg az a baja, hogy ő mindenképp azt nézi, hogy hogy nem működik, és hogy lehet ez, amikor egy a csónak.


erre annyit mond, hogy csak fújom a magamét, csináljak, amit akarok.


hogy lehet valaki ilyen? hogy lehetetlenné teszi a másikat??? mit tegyek?


2012. jún. 16. 20:32
1 2 3
 11/30 Shaddark ***** válasza:

Az igazi az ha a párod segít és bíztat amikor belefogsz valamibe.

Szerintem menjetek párterápiára, tudom ez hű de rosszul hangzik meg ilyenek de végül is ezért van.

El kellene tudni fogadni jobban egymást, ezek az érzések a kapcsolatban (ellenem van, gátol nem segít) előbb utóbb szakításhoz vezetnek majd.

Vagy egy nagyon rossz minőségű élethez, ami még rosszabb.

2012. jún. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

"Ha szerintetek sem működik a kapcsolat, akkor miért kérdés, hogy mit tegyél?"

csak szerinte nem működik. szerintem semmi akadálya nincs egy boldog házasságnak.

és ezt a mondatot mindig akkor használja, amikor szólok pl. hogy ne hülyézzen le. vagy bármiben épp magamat védem. akkor jön ez a mondat, de már unom, hogy ezt nézi, nem azt, hogyan lendüljünk előrébb.

mondtam is neki, aki szeret megoldásokat keres, aki nem, az nézi a végét.


a párterápiába nem igen bízom, tekintve hogy eléggé manipulatív a párom és elfogult lehet egy harmadik személy, tekintve, hogy eddig minden kívülállót ő győzött meg a sját igazáról ellenemben, akkor is, ha nem volt igaza.

pl a megtakarítás elleni érvei: hamarabb veszünk lakást, mint ahogy a szerződés lejár, így nincs a megtakarításra szükség, gyűjthető a párna alatt. milyen reálisan hangzik ugye????

2012. jún. 16. 21:45
 13/30 A kérdező kommentje:

*ezt a mondatot: " ez nem működik"

ezt érzelmi zsarolásként használja, mert ugye minden működhet mindenhol, csak akarni kell.

2012. jún. 16. 21:47
 14/30 Shaddark ***** válasza:

"eléggé manipulatív a párom és elfogult lehet egy harmadik személy"

Ez nem így működik. Egyrészt SEMMIT sem számít az ő véleménye mert a problémákat nektek kell megoldani.

Ti fogtok beszélgetni csak nem úgy ahogy otthon, muszály lesz meghallgatni a másikat.

Másrészt azok szakemberek akik sokat tapasztaltak már, senki meg nem vezeti őket szerintem.

Amúgy meg nem attól leszel boldog hogy ki mit gondol rólad, ez mit sem számít az életben. Minél inkább érdekel annál boldogtalanabb leszel.

2012. jún. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Shaddark ***** válasza:
muszáj :)
2012. jún. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg nem attól leszel boldog hogy ki mit gondol rólad,"

én nem ezt akartam kifejezni, hogy én ezt hinném.

én csak attól tartok, hogy ő lesz igazolva. mert azzal megint semmi nincs megoldva. attól még le fog "hülyézni". sőt, így már oka is lenne rá.

nekem necces ez a párterápiás téma.

2012. jún. 16. 22:11
 17/30 Shaddark ***** válasza:

A saját párját lehülyézni senkinek sem lehet oka, ha mégis van akkor sem szabad.

Azért vagytok egy pár hogy együtt oldjátok meg a gondjaitokat, ha te hülye vagy ő is az és fordítva...

Magyarban a pszichológia nem megszokott, pedig hasznos tudományág. Nem véletlen vélik el minden 2. pár :(

Beszélgess sokat, mást nem tudok akkor tanácsolni. Beszéltesd őt is, kérdezd meg a terveiről, álmairól, mit szeretne még elérni az életben, mire vágyik. Hátha másként áll a dologhoz ha muszály gondolkoznia is rajtuk, most csak amolyan tagadó állalpotban lehet mindennel kapcsolatban amit javasolsz neki. Könnyű is úgy hogy megoldást nem, csak kritikát kell mondania.

2012. jún. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

köszönöm, igazán segítőkésznek tűnsz :)

általában amiket mond, jelenleg tényleg tagadó állapotot tükröznek, a tárgya mindig, az, hogy engem szabályozzon, hogy nekem megmondja mit hogyan kell, és ha úgy lesz, akkor meg homlokegyenest az ellenkezőjét....

ha nem rólam, hanem magáról, céljairól beszél, az meg arról szól, hogy mindent feltételekhez köt, amiben én szerepelek.

pl akkor lesz gyerekünk, ha én jól keresek, meg van ennyi meg annyi, ami persze tőlem függ, belekalkulálva azt is, ha nem vesznek vissza szülés után. ezután jön az, hogy ne kérjek fizetés emelést...

amikben én nem szerepelek, az az új kocsi. ezt nem köti feltételekhez, de amikor elmondta, már előre megvédte, hogy ebbe bele se szólhassak.

2012. jún. 16. 23:04
 19/30 Shaddark ***** válasza:

Szerintem nem próbálok neked segíteni többet mert egyre kevésbé értem mi vonz egy nőt egy olyan férhizoz aki mellett az élet egyenes út a boldogtalanságba.

A párod eléggé önimádónak tűnik nekem, ismertem ilyet pl. a volt sógorom is pont ilyen volt. Az összes szomszédja hű de rendes embernek hitte pedig egy kis adolf volt otthon, aki ráadásul felelősséget se volt képes vállalni.

"és ha úgy lesz, akkor meg homlokegyenest az ellenkezőjét...."

Eztért kellene mindent megbeszélni, a közös döntéseken nincs mit vaitatkozni már, együtt örültök neki ha jó döntés volt, együtt vigasztalódtok ha rossz.

"mindent feltételekhez köt"

Ez terror, én 2 percig se bírnék ilyenben élni - lehet hogy most máshogy érzed de te se fogod sokáig elviselni ezt.

"akkor lesz gyerekünk, ha én jól keresek"

Erre meg nem is tudom mit írjak, a gyerekhez SZERETET kell nem pénz. Ha jól keresel is gyesre fogsz menni ha megjön, akkor meg? Ez csak kifogás sztem.

"bele se szólhassak."

:) Ez a kapcsolat nekem inkább tűnik valami üzleti akárminek mint párkapcsolatnak, ne haragudj de ilyen minőségű életet a hippik közt vagy az apácazárdában is élhetsz.

Én nem hiszam hogy a párod készen áll már egy komoly kapcsolatra.

Hány éves amúgy? Meddig élt az édesanyjával? Olyannak tűnik mint aki még nem érti mi a lényege az életnek.

Szerintem az a fajta akit boldogabbá tesz az új kocsi amivel dicsekedhet mint a párja meg a gyereke majd.

Biztosan vele szeretnéd leélni az életed?

És biztosan ilyen életet szeretnél?

2012. jún. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

"egyre kevésbé értem mi vonz egy nőt egy olyan férhizoz aki mellett az élet egyenes út a boldogtalanságba. "

hát igen. nehezebb tisztán/józanul látni annak, aki benne él.

"a közös döntéseken nincs mit vaitatkozni már,"

ezt csak ő nem tudja sajnos. képes felülírni bármit.

"mindent feltételekhez köt"

"Ez terror,..." ő ezt realitásnak nevezi. a gyereknek szeretetből nem lesz étel a szájában erre csak ezt mondaná.

"Hány éves amúgy? Meddig élt az édesanyjával? "

35 éves,addig élt a szüleivel, míg tanult (ill. az é.anyjával, mert azok elváltak)


nehéz elhinni, hogy kártyavárat építettem majd' egy évtizeden át :(

2012. jún. 16. 23:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!