Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ellopjam a kulcsokat? Hogy...

Ellopjam a kulcsokat? Hogy győzzem le a félelmemet?

Figyelt kérdés

Szombaton volt a ballagásunk és ma találkoztam pár régi osztálytársammal és az ő haverjaikkal(bmx-esek és kimentem a skate parkba,mert megkértek,hogy csináljak képeket róluk,mert azok,akik szokták őket fotózni,most a sulijukkal vannak Párizsban és rajtuk kívül csak én tudok normális képet csinálni).

Beszélgettünk és az egyikük kitalálta,hogy ő elakar menni Horvátországba velünk.Lebeszéltük róla,de az egyik srác tudja,hogy anyának van egy nyaralója a Balaton partján és kitalálta,hogy menjünk el oda jövő héten egy kicsit pihenni,mert oda mi anyával már úgysem járunk és elég nagy ház.

Addig győzködtek,hogy vegyem el a ház kulcsait,amíg bele nem mentem.

Tökre rágerjedtek a témára,16-an mennénk,10-en kocsival,a többiek meg vonattal.Jövő héten amúgy is apunál lennék(a szüleim elváltak kiskoromban),olyankor anyával csak telefonon beszélek,ő nem beszél apával,apa háza előtt kitesz a kocsiból és ennyi.A bőrönd sem lenne feltűnő,mert 1 hétre sok ruha kell.


Olyan régen szeretnék ehhez a "klikkhez" tartozni és ott van az a fiú is,akit régóta szeretek nagyon és ő is jönne.És most rengeteg időt velük tölthetnék,a mai nap is tökjól sikerült,jófejek voltak velem.

De félek,hogy lebukunk és akkor bajban leszek.Az ő szüleik lazák,de anya borzasztó tud lenni néha.


A többiek viszont már tervezik,hogy miket csinálunk majd és nem akarom elrontani a kedvüket és én is nagyon szeretnék velük menni,mert annyit még sosem nevettem,mint amennyit ma velük.


Jönne 2 srác,akik egyetemisták,ők vezetnének,a többiek pedig 15-16-17 évesek.


2012. jún. 18. 15:57
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnád felhőtlenül jól érezni magad végig azon izgulva, hogy vajon lebuksz e vagy sem és, hogy mekkora botrány lesz, ha anyudnál ez kiderül.


Hidd el, hogy nincs az a fiú és társaság, akikért megéri hazudni és elveszíteni édesanyád bizalmát jó hosszú időre. Ne azzal akarj egy társasághoz tartozni, hogy közben átvered a szüleidet... arról nem is beszélve, hogy szép kis társaság lehet, ha arra bíztatnak, hogy lopj és hazudj. Biztos nem csak kihasználnak? Hisz a ház a te anyukádé, nekik meg valszínű így kényelmes, mert így nem kell a szállásért fizetniük.


Apropó költségek: szerinted anyudnak nem tűnne fel egy megemelkedett villany/víz/gáz számla, ami arra a hétre érkezne 16 ember fogyasztása után?


Én azt mondom te tudod, de gondold végig. 34N

2012. jún. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

De kétlem,hogy anya megengedné a dolgot...Ha meg beszélnék neki róla a dologról,akkor utána gyanakodna.

Anya meg nem sok helyre enged,a mamámék 1 órára laknak tőlünk busszal és ma elakartam menni hozzájuk,de nem engedett el,mert "messze laknak",majd hétvégén ő elvisz hozzájuk...Szóval ha egy 1 órás buszos úttól is félt,akkor egy 1 hetes balatoni nyaralástól kikészülne szerintem.

2012. jún. 18. 16:14
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

Ebből tényleg nem lesz semmi jó. Ha ezt megteszed, akkor a szüleid egy jó darabig nem fognak benned megbízni, tegyük hozzá jogosan, és utána sehova sem fognak elengedni, még 7végén sem, mivel így átcseszted őket.

Ez az egyik. A másik: Ne azzal akarj bevágódni másoknál, h saját kapcsolatod teszed tönkre a szüleiddel. Annyit nem ér. Arról nem is beszélve, h ők csak kihasználni akarnak téged. Nem azért mennének a nyaralóba, mert annyira díjaznak téged, hanem mert ingyen lenne, meg mekkora buli.. aztán ha rosszul alakul vmi? Balesetet szenved vki a nagy buli közepette? Akkor mi lesz? Mindenki lelépne egyből, te meg ottmaradnál egyedül,és vihetnéd el a balhét egyedül.

Szal szépen mondd meg nekik h nem lopsz semmiféle kulcsot, és nem lesz buli. Ha meg tetszik az egyik pasi, akkor hívd el vhova, ne pedig 16 ember között akard megismerni, úgy h közben az jár a fejedben h mikor buksz le, mennyit hazudtál a családodnak és mennyit veszíthetsz ezzel...

2012. jún. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

Jól gyanítom, hogy te a 15 éves kategória vagy?

Ha igen, várj még 2-3 évet az önálló nyaralással és hidd el, hogy anyukád nem véletlenül félt és óv és szigorú. Tudom, hogy ezt nehéz ennyi idősen elhinni, de az azért gyanús lehet, hogy mindenki le akar beszélni arról, hogy ekkora ostobaságot elkövess.

2012. jún. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha most ballagtál, akkor még a 15-öt is alulról közelíted.

Gondold végig!

1. Lehet, hogy ki van adva a nyaraló egész nyárra.

2. Lehet, hogy csak pont erre a hétvégére ígérte oda valakinek édesanyád.

3. Lehet, hogy kihasználná, hogy nem vagy otthon és ő szeretne lemenni oda, az is lehet, hogy nem egyedül.

4. Egy tizenhat fős buli elképzelhetetlen károk nélkül.

5. Piálni fogtok, ha a rendőröket kihívják a szomszédok, az egyetemista srácok szívják meg a legjobban!

6. Soha többet nem fogod megkapni ezek után a kulcsot (jövőre sem, meg azután sem)!

Ezek között van olyan, amivel csak te fázol rá, és vannak, amivel mások is!

Gondold végig! Próbáld meg elkérni a kulcsot, persze maximum 4-6 embert vallj be. A többiekkel összefuthattatok a parton is.

Ha nem kapod meg, akkor hazudj valami hihetőt a társaságnak, praktikusan azt, hogy egész nyárra ki van adva a nyaraló!

2012. jún. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem csodalom h anyud nem engedne meg a dolgot. Egyreszt egy ilyen jo kis party megannyi veszellyel is jar te rad nezve meg anyud nyaralojara is nezve.

En tuti nem mennek bele ha a lanyom ilyet kerne, sot nagyon pipa lennek ra ha az engedelyem nelkul megtortenne ez a party es hazudna a lanyom nekem.

Sose feledd nam attol leszel 'cool' ha ilyet teszel meg egy klikkhez tartozol. Idovel kinovod es majd rajossz. Attol leszel tok jo, ha majd az eleteben megalloda helyed es sikeres leszel.

2012. jún. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
azt lefelejtettem h az ilyen 'cool' sracok csak egy ejszakas kalandot akarnak, es ezekre a naiv kislanyok mint te baromi jo alanyok. Ha az a srac aki tetszik neked komolyan akarna vmit toled, akkor megkereste volna az alkalmat h kozelitsen feled, es nem csak igy a party fenyeben...
2012. jún. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

pontosan egyet értek a többiekkel...

na de, amit még nem írtak.


Ha esetleg a szomszédok bejelentik, akkor még anyukádat meg is büntetik (ha nincs üdültetési joga), hogy illegálisan kiadta a nyaralót, de nem adózik meg nem fizet utána. És akkor a fene nem magyarázza meg, hogy ő nem kapott azért pénzt, hogy ott legyetek. Ebben az esetben anyukád helyében tuti, hogy ki is fizettetném a büntetést a haverjaiddal meg a szüleikkel...


szóval, nagyon vigyázz, mi ketten mentünk el a saját nyaralónkba, de mivel ritkán járunk oda, a szomszédok jelentették, személyivel kellett igazolnom, hogy az én nevemen van a ház, és nem illegálisan adták ki

2012. jún. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
35%

16,56os vagyok


azt még hozzáteszem, hogy ha nem tudjátok bebizonyítani, hogy anyud nem pénzért adta ki, elveszik az erkölcsi bizonyítványát, ami ha esetleg szükséges a munkájához, akkor kirúgják, és mivel max a szalag mellett nem kérik, (még a tescoban is kell!!!) nem fog találni munkát, csak minimálbérrel, kb. 60E-ért, adhatjátok el a nyaralót is...


ezt akkor gondold át még1x...

2012. jún. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

19.

Ekkora baromságot. Nem kiadja a házat és elhiheted senki nem fizeti ezt az adót. Lent van nyaralónk még soha nem fizettem senki után és emiatt kötve hiszem, hogy bárkit is megbüntetnének, maximum pénzbÍrság. Kérdező, gondolj bele ha véletlenül anyukád megtudja és hidd el a szomszédok felhÍvják, minket is értesÍtenek minden csipp csupp ügyről, még gyanúsabb ha még szólsz is nekik, mekkora buli lesz, hogy ott égett be mindenki előtt. Hazazavarja a brigádot neked utána tök kellemetlen lesz.

2012. jún. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!