Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ellopjam a kulcsokat? Hogy...

Ellopjam a kulcsokat? Hogy győzzem le a félelmemet?

Figyelt kérdés

Szombaton volt a ballagásunk és ma találkoztam pár régi osztálytársammal és az ő haverjaikkal(bmx-esek és kimentem a skate parkba,mert megkértek,hogy csináljak képeket róluk,mert azok,akik szokták őket fotózni,most a sulijukkal vannak Párizsban és rajtuk kívül csak én tudok normális képet csinálni).

Beszélgettünk és az egyikük kitalálta,hogy ő elakar menni Horvátországba velünk.Lebeszéltük róla,de az egyik srác tudja,hogy anyának van egy nyaralója a Balaton partján és kitalálta,hogy menjünk el oda jövő héten egy kicsit pihenni,mert oda mi anyával már úgysem járunk és elég nagy ház.

Addig győzködtek,hogy vegyem el a ház kulcsait,amíg bele nem mentem.

Tökre rágerjedtek a témára,16-an mennénk,10-en kocsival,a többiek meg vonattal.Jövő héten amúgy is apunál lennék(a szüleim elváltak kiskoromban),olyankor anyával csak telefonon beszélek,ő nem beszél apával,apa háza előtt kitesz a kocsiból és ennyi.A bőrönd sem lenne feltűnő,mert 1 hétre sok ruha kell.


Olyan régen szeretnék ehhez a "klikkhez" tartozni és ott van az a fiú is,akit régóta szeretek nagyon és ő is jönne.És most rengeteg időt velük tölthetnék,a mai nap is tökjól sikerült,jófejek voltak velem.

De félek,hogy lebukunk és akkor bajban leszek.Az ő szüleik lazák,de anya borzasztó tud lenni néha.


A többiek viszont már tervezik,hogy miket csinálunk majd és nem akarom elrontani a kedvüket és én is nagyon szeretnék velük menni,mert annyit még sosem nevettem,mint amennyit ma velük.


Jönne 2 srác,akik egyetemisták,ők vezetnének,a többiek pedig 15-16-17 évesek.


2012. jún. 18. 15:57
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, te naív buta kislány! Te hollywoody vígjátékokon nevelkedet teremtés... :D


Tudod bármit csinálsz annak nyoma van. Szemét díj, vízhasználati díj, áramdíj, szennyvízelvezetési díj, készenlti díj... stb.


A nyaralók, ha nem használják, akkor be kell jelenteni az önkormányzatnál, hogy nem kértek kukát így nem kell szemétdíjat fizetni. Értelem szerűen nincs víz és áram sem. Namost ha ti elkezditek használni a kukát akkor nem hagyhatjátok a házba ,mert anyukád legközelebb odamegy észreveszi ,ki nem tehetitek a ház elé mert megy a bírság és a nyomozás szándékos környezet elleni károkozás ellen, plusz ÁNTSZ is vizsgálódik, hogy nem-e fertőz a hulladék és nem okozott-e környezetbeli kárt.

Az áramot, ha nem zárták el ,akkor anyád fogja kapni a számlát a vízről nem is beszélve. Továbbá szintén bírságot adhatnak ki, mert nem jelentették be előzetesen, hogy használni fogják a redszert.


Édes a naiviításod, de sajnos az életet nem az amerikai olcsó vígjáték gyártók írták. Ítt kőkemény feltételek vannak, bejelentési kötelezettségek, felelőség vállalás.


A rossz hír az ,hogy a fentiek közül neked egyik sincs.


Én nem leszólni akarlak, mert ilyen zsenge korba még én is természetesnek vettem ,hogy elviszik a szemetet, kapunk vizet a csapból és van áramunk...


A másik: az embertől két dolgot nem vehetnek el: a tudását és a becsületét. Ha neked egy rakás "menő" gyerek megér annyit, hogy a becsületed bemocskold értük, akkor hajrá... de azt te többé nem tudod helyre hozni.


Ez ki fog derülni mindenképp. És anyád valamit nagyon elbaszott veled, mert nem tudod hogy mi az ami fontos az életben. Az értékrended a béka segge alatt van.

2012. jún. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, hogy ezt te már eldöntötted, mert kifogásokat tudsz dögivel felhalmozni. Akkor pedig viseld a következményeit, mert le fogsz bukni. Tudod, az okos más kárán tanul, a buta meg...

El nem tudok képzelni egy olyan bulizást, hogy 1 héten keresztül minden pillanatban azon aggódjak, hogy mikor bukunk le. Apád nyilván beszél anyáddal a következő nála töltött hét dátumáról, ez nem ilyen egyszerű, hogy majd megyek a következő héten. Ketten tartoznak egyetemlegesen felelősséggel irántad, hiszen fiatalkorú vagy még, nyilván nem rajtad keresztül fognak üzengetni. Attól még, hogy nem találkoznak, létezik a kapcsolattartásnak más formája is. A szomszédoknak is fel fog tűnni a ricsaj, a tömeg, biztos, hogy nem úszod meg. De csináld nyugodtan, majd a szobafogság alatt átgondolhatod, hogy jól tetted-e, hogy mind a két szülődet átverted, anyádat megloptad, hazudtál nekik.

2012. jún. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
75%
19es vagyok, és így van, nézz utána!!!!
2012. jún. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%
Pont azt használják ki, hogy a klikkhez akarsz tartozni. Ők ezt tudják, és most már azt is, hogy sokra képes vagy ezért. Az ilyen embert pedig baleknak hívják.
2012. jún. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
Naná hogy erőltetik a témát,ingyen nyaralás 1hétig :)Hazudj nekik valamit,hogy anyád rájött a dologra,vagy ilyesmi,aztán inkább menjetek egy kempingbe,vagy olcsó szállásra,ahol nincs mit szétrombolni.El tudom képzelni hogy egy ilyen brigád egy hét alatt mit tud művelni egy házzal.Ha most lebuknál ezzel,többet az életbe nem engedne anyád oda.
2012. jún. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 Shaddark ***** válasza:
74%

Én azért sajnálom szegényt, nem véletlen nála ez a minta.

Ha a szülei még a gyereknevelési kérdések miatt se állnak szóba egymással akkor képzelem milyen értékrendet láthat nap mint nap.

Valószínűleg az "én központúság mindenáron" a példa amit lát minden nap.

Egy szülő ennyire ne a gyerekek érdekeit nézze csak magával legyen elfoglalva és az ő sérelmeivel...

Szóval azért nem csoda, lehet ha én lennék a heylében ennyi évesen én is így állnék a világhoz.

Még jó, hogy ennyi sok jótanácsot kapott itt, remélem elgondolkodik rajtuk.

Végigolvastam mind és már én se merek elmenni bulizni :)))

2012. jún. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
25%

Igen, azért ilyen. Az énközpontúság, a média és a facebook tehet róla. De főleg az RTL Klub híradója.


Ennyi idősen már lehet saját kis esze is, nem kell birkának lennie.

2012. jún. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim válasza:
76%
és milyen pénzből?
2012. jún. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
78%

Ne ünneprontásnak vedd a válaszokat, kislány, inkább alaposan olvasd át őket, többször is, és felejtsd el ezt a buta ötletet!

A nyaralóval kapcsolatos dolgokat leírták már előttem, csak annyit tennék hozzá: te nyerted meg talán a lottó ötöst, hogy egy hétig tudnál etetni-itatni 16 embert?

5-6 napig nem lehet ám chipsen meg sörön élni...


(és azt már tényleg nem ijesztgetésnek teszem hozzá, hogy ha valamelyikőtökkel történik valami, anyukádat, mint a nyaraló tulajdonosát - hiszen viszed a kulcsot, nem betörtök oda - igen keményen felelősségre vonnák)

2012. jún. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
78%
folyt: mert hagyta, hogy a kiskorú lánya felügyelet nélkül menjen oda bulizni a barátaival
2012. jún. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!