Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy anyám nem akar...

Normális, hogy anyám nem akar elengedni egy helyi 'fesztiválra'? 18l

Figyelt kérdés
Hétvégén lesz, 18:30-02:00-ig. Lenne felnőtt ismerősöm is, aki ott fog dolgozni. Nem szoktam inni (csak alkoholmentes sört), és taxival jönnék haza. Tudok vigyázni magamra.

2012. jún. 20. 18:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én 22 éves koromig laktam anyuéknál. 18 évesen még tanultam, tehát teljesen tőlük függtem. Nekem ez alap volt, hogy ha valahova elmegyek elkéretőzök, azért amikor elkezdtem dolgozni, ez változott, meg amikor már vőlegényem volt, akkor tényleg, elmentem majd jövök volt, de akkor is tudták, hogy kb. hol vagyok és kb. meddig. Sőt, most 29 évesen is tudja anyum, ha valahova meszebb megyün, de csak azért, mert sokat beszélünk telefonon és elmondunk egymásnak mindent. :)
2012. jún. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Engem 18 évesen már elengedett, és ez több mint 10 éve volt. Szerintem nem egy extrém kérés ez. (Feltéve, ha a jegyre + taxira nem tőle kérsz pénzt, hanem saját forrásból fedezed.)
2012. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ingyen kaptam volna a jegyeket, de lemondtam róla...
2012. jún. 21. 12:53
 14/14 anonim ***** válasza:

Nézd Kérdező, meddig akarsz még inkább lemondani, és konfliktus-kerülni? Ezen a konfliktuson szinte mindenkinek át kell esnie a szülői házzal, hozzátartozik a felnőtté válás természetes folyamatához, hogy megértetjük másokkal is - igen, első sorban a szüleinkkel - hogy felnőttünk, a kapcsolat jellegének meg kell változnia. (nem annak, hogy jó-e a kapcsolat, csak a jellegének)

Egy felnőtt nem engedélyt kér, hanem megbeszél, tájékoztat. Ha írnám a "mondatok amiket soha nem akarok hallani" listát, köztük lenne az, hogy valaki azt mondja 18 év felett, hogy "elmehetek-e?" - mert nem tudnám, hogy most én vagyok despota, vagy a másik önállótlan, de egyik lehetőség sem öröm. Az "azt hiszem, elmegyek - mit szólsz hozzá?" az már úgy rendben van, mert jelzem, hogy én döntök, de jelzem, hogy a döntésemhez fontos a másik véleménye is.

2012. jún. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!