Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem állandóan cseszege...

A feleségem állandóan cseszeget, igaza van?

Figyelt kérdés

Szoktam inni, esténként munka után 3 sört, vagy üveg bort, hetente, kéthetente egyszer elmegyek a haverokkal kocsmázni.

Nem bántom, ha ittam, bár néha kötözködök.

De esténként amikor előveszem az üveget már nem szól hozzám és durcizik. Máskor meg cseszeget, hogy ne vegyek alkoholt, mert már alkesz vagyok.

De most vagyok fiatal, nincs gyerekünk, és egyébkéntis az egész napos munka után nekem ez jár.


Megígértem neki, hogy egy év múlva, mikor gyereket akarunk leteszem, de nem hisz nekem, ez is fáj, hogy nem bízik bennem.


Múltkor meg azt vágta a fejemhez, hogy felejtsem el a gyereket, mert ő egy alkoholistának nem fog szülni. Többször el is akart már hagyni.


2012. jún. 22. 15:54
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
94%

Végül:

"Jól leosztottatok, de mi a helyzet az elfogadással.

Ha szeret nem kéne elfogadnia olyannak amilyen vagyok? "

Ha szereted, akkor meghozhatod érte ezt a kis áldozatot. Ha szereted, elfogadhatod, hogy neki ez nem elfogadható, stb, stb. A hangsúly azon van, hogy valamennyit te is tudsz engedni (bizonyára), és ő is. Ne legyél antialkesz egyből, próbálj visszább venni. :)

2012. jún. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
82%
Sajnállak, ha neked erre van igényed 1-1 hosszú nap után, ez az ami kikapcsol, jólesik, és ez az, ami szerinted jár neked. Az szintén sajnálatos, hogy azt hiszed, ezt kell tenned, csak mert fiatal vagy. Baromi szánalmas. És igen, ez már alkoholizmus. Nem a mennyiség, hanem a rendszeresség az, amitől azzá válsz. Te kétség kívül az vagy. A feleséged helyében már rég elváltam volna (bár eleve nem jöttem volna össze veled). Az, pedig hogy még gyereket szüljek neked, egyenesen nevetséges.
2012. jún. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
87%

Az elfogadással kapcsolatban pedig:

Ha a feleséged pl vásárlásmániás lenne, és elverné az összes pénzeteket, sőt, még hitelekbe is belemenne, nos, te mit tennél? Szeretned kellene, hiszen az is ő, és mos rád, főz rád, kényeztet egyébként.

Vagy: kicsit nimfomán lévén hetente más pasival bújna ágyba, mert erre van igénye és szerinte ez jár neki. Ez is ő, nyilvánvaló, hogy te ezt elfogadnád, gondolom.


Én mindig elképedek, amikor szembesülnöm kell azzal, hogy mennyire primitív emberek is léteznek.

2012. jún. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
70%
Igaza van a feleségednek. Nem részletezem, úgyse értenéd meg.
2012. jún. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
32%
Ne támadjátok a kérdezőt, szerintem ezt a felesége már maga elmondta neki. A lényeg, hogy legalábbis megpróbálja belátni, átérezni, miért rossz a másiknak ez. És kis lépésekben változtasson (ha nagy lépésre "még" nincs ereje). Egy kapcsolatot nem lehet támadásokkal rendbehozni, neki kell odáig eljutnia, hogy változtatni akarjon- és ez csak a másik megértésén keresztül lehetséges.
2012. jún. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
66%

Persze hogy igaza van a feleségednek.

A többiek már leírták, hogy miért.

2012. jún. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
55%
kérdező, és te mit szólnál hozzá, ha ez fordított esetben menne? Hogy ő, házimunka- és/vagy munka után ugyan ezt tenné?? Az, hogy fiatal vagy, még nem jogosít fel az ivászatra. Van más módja is a munka utáni kikapcsolódásnak.
2012. jún. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
80%

Aki napi szinten iszik-akár egy sört is- Az alkoholista.

Ha meg azt mondod le fogsz állni "majd ha jön a gyerek" akkor csinálj egy próbahónapot!Ne igyál egy hónapig és ha megy akkor hihető a dumád ha nem megy akkor csak egy sima alkesz vagy.

2012. júl. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%

Ez off, de ilyenkor becsülje meg sok nő a párját, aki nem iszik, nem szerencsejáték függő, nem cigizik és egyéb. Pénzspórolás és kapcsolatépítő :)


A kérdezőt csak sajnálni tudom. Ilyen idióta kijelentésekkel kezdődik az alkoholizmus. Apám is ilyen kis "munkautánikikapcsolódásként" kezdte, aztán mester szintre emelkedett. Már 30 éve iszik. Régen anyukámat kirakta a mínusz fokba a hóba (kertes házban laktunk még) az egyik 5 hónapos bátyámmal. Mert miért ne. Részegen, természetesen.


Amit én átéltem..huhh, sok volt. Mutogatta nekem és anyámnak a f@rkát; nekilökte anyumat az asztalsarkának, amitől a csípőcsontja megrepedt; úgy beszélt nekem, hogy semmit, de TÉNYLEG semmit nem értettem, csak 1 éves szintű gagyogást; folyton elesett, alig tudott felállni; lekurv@zott engem; anyukámat folyton pofozta, gondolom ettől érezte magát igazi férfinek, hogy egy 50 kg-os nőt rettegésben tart az ő 110 kg-os versenysúlyával szemben. Anyám csak csodálkozik, hogy miért nem készül már ki a mája és "döglik meg".


És ami mindig ugyanaz volt, az az ígérgetés: "most már tényleg nem iszok, olyan rosszul érzem magam másnap."


Szóval igen, én is büszke vagyok, hogy a páromnak nincs ilyen problémája. Nem szereti az alkoholt, mondjuk egy évben vagy 2-3 alkalommal el szoktunk menni az édesanyjáék vidéki házában szalonnát sütni, ott megiszunk egy pohár boroskólát, de ennyi.


Felé se néznék egy olyan embernek, aki sörözget-borozgat, bagó lóg a szájából, mert abból nem jó sül ki persze vannak ismerőseim, akik tudják tartani magukat, de inkább biztosra mentem. Nem akarok alkohol gőzős hamutartót csókolni.


A feleségedet előre sajnálom. Minden zsigeremmel azt kívánom neki, hogy hagyjon téged ott a francba, mert a gyerekekben /már hogy ha lesz olyan hülye, hogy neked szüljön/ egy édesapa, akire felnéznek, mikor józan, de csalódnak, amikor ájuldozva makog és veri az édesanyját...mély sebeket hagy.

Az édesanyákról nem is beszélve, akik sajnos azt hiszik, hogy egy gyereknek az a jó, ha van egy apa és egy anya, de szerintem többet ér az, ha nyugalmasan, egy részeg barom nélkül élik le a mindennapokat veszekedések és egyéb finomságok nélkül. Sajnos édesanyámat folyton fenyegette az a barom, nem tudott volna sehova se menni, így hát még mindig vele él. És képzeld el. Régen vedelhetett, alig érezte meg, de már most egy doboz sörtől (nem túlzok, ennek tanúja voltam) fura a beszéde, csillog a szeme.


Gondolkozz el azon, hogy már most kicsit visszafogod magad a feleséget kedvéért és a leendő gyermekeidért. A többiek írtak jó dolgokat, hogy esetleg egy héten egy sör, haverokkal havonta vagy héthavonta kocsmáztok egyet. Ezzel szerintem nem lehet baj.


Ha tényleg rálépsz a változás útjára, az az igazi. Ha csak bele a világba magyarázol, hogy jajj majd, ha jön a gyerek...annak nincs alapja. Magadat csapod be. Ahogy látom, el is hiszed a hazugságaid.


35/n

2012. júl. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
jav: "az egyik 5 hónapos öcsémmel"
2012. júl. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!