Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennétek ilyen helyzetben a...

Elmennétek ilyen helyzetben a párotok nélkül nyaralni?

Figyelt kérdés

Van egy üdülési jogunk, már kis taknyos korom óta minden évben ott nyaralunk a családdal. Tavaly nem mentem el mert nem álltunk úgy anyagilag. Idén anyukám meghívott engem és a páromat is hogy menjünk le, ők állják az egészet. Örömömben majdnem elsírtam magam amikor megtudtam. Összesen 8an mennénk le (a mostoha apám részéről jönne a két fia is és az egyikük párja). De kiderült hogy mostoha apám nem jön le mert dolgoznia kell. Ezért nagymamám jönne helyette. Viszont a párom nagyon vonakodik mert azt mondja neki az a nyaralás ha nem lehet együtt nagyimmal. Ez az egyik indok, a másik hogy ő úgy szeret nyaralni hogy költekezhet. Na már most nem igazán állunk úgy anyagilag hogy össze-vissza költekezzünk. De nem kell főznünk magunkra, félpanziós az ellátás, szóval étteremben ennénk minden nap. Természetesen azért egy kis fagyi meg ilyesmi beleférne. Ha itthon maradnánk, többet költenénk, már csak a kajára is. Plusz, úgy van az apartman hogy egy 4 és egy 2 személyes. Nagyim felajánlotta hogy miénk legyen a 2 személyes. De így sem. Nekem viszont borzasztó sokat jelent ez a nyaralás, tudom hogy nagyon sokáig nem lesz lehetőségünk elmenni sehova egy darabig. Arról ne is beszéljünk hogy még én voltam az önző mert szerettem volna ha eljönne.


Szerencsére most már csak elméleti a kérdés, de kíváncsi vagyok ki hogy döntene ebben a helyzetben.


2012. jún. 23. 11:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

a család az első! nem tudom mióta vagytok együtt, de ha ilyen kardinális kérdésekben nem egyeztek, akkor lehet, h már nem sokáig.

nekem az taszító, ha valaki a semmiből akar költekezni.


azóta vallom a család a legfontosabb-elvet, mióta a nagyszüleim meghaltak, és rádöbbentem, hogy sokkal több időt tölthettem volna velük, én hülye meg az aktuális pasimmal foglalkoztam.


menj el, a párod pedig pukkadjon meg, ha nem tud örülni annak, hogy a családod ilyen rendes, hogy még őt is meghívják...


ha a párom ilyen nyíltan elutasítaná a családom bármely tagját, akkor erősen elgondolkodnék a kapcsolatunkon.

nekem sem a szívem csücske az anyósjelölt, ennek ellenére sokszor járunk vele együtt kirándulni, mert neki nincs párja, de szeretne néha kikapcsolódni, járkálni. elvisszük, mert evidens, hogy a vőlegényemnek fontos az édesanyja, és szeretné, ha ő is jól érezné magát.

2012. jún. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

A pasi hülye.

Mennék nélküle, simán, nekem se sűrűn adódik nyaralási lehetőség.

2012. jún. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Én elmennék.

Persze megbeszélném vele előtte, hogy mit szól hozzá, de biztos, hogy elmennék nélküle is.

2012. jún. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
ha ilyen fontos lenne,mint neked,mennék..Amúgy én nem rajongok a családi nyaralásokért,szóval nekem nem lenne akkora élmény nélküle...De,ha rajtam látná a férjem,h ennyire mennék,akkor nyelne egyet és jönne velem(ez meg milyen kifogás,hha a nagyi ott van nem tudja jól érezni magát?van valami konfliktusuk?vagy szimplán mert idős?)
2012. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nekem olyan érzésem van a kérdésed alapján, hogy a Párod nincs igazán veled. Nem tudom mióta vagytok együtt...ha nem régóta akkor talán érthető, hogy feszélyezi kicsit a helyzet. Ha régebb óta (1év+) akkor ki akarja húzni magát...pedig egyszer a Te családod valamennyire az övé is lesz...érdekes...remélem nincs nagyobb gond.

Hogy én mit tennék?

Természetesen elmennék, először próbálnám a Páromat is meggyőzni, ha nem sikerülne az rosszul esne.


Szerintem a Párod nem értékeli ezt a gesztust.


23N

2012. jún. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Mi is így megyünk férjemmel és kisfiunkkal, hogy nem tudjuk kifizetni, mondtuk a családnak hogy mi idén nem megyünk. Nagymamám felajánlotta, hogy kifizeti nekünk. A férjem is örült, meghatódott és megköszönte. Ez a normális.

Ha valakinek fontosabb a büszkesége, mint a boldogsága, hogy a párja boldog, hogy együtt nyaral a család, az maradjon meg kettesben a drága kis büszkeségével.....megérdemli hogy otthon kushadjon a 35 fokban, amíg te nyaralsz és a családoddal vagy :)

2012. jún. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
párom nélkül nem mennék el, de nagyon mélyen elgondolkodnék a kapcsolatunkról...:-S
2012. jún. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat! :) 2 éve vagyunk együtt egyébként. Vannak konfliktusai a nagyimmal, teljesen jogosan. Ezt megtudom érteni, de nem kell éjjel-nappal együtt lenniük, külön szálláson lennénk. Tegnapig elméleti volt a kérdés, mert ma telefonon azt mondta hogy na, jó, akkor menjünk nyaralni. Szóval szerencsére észhez tért. Eddig is baromira húzta a száját, de az én kedvemért eljött volna. Viszont amikor kiderült hogy nagyim jön, akkor borult ki a bili. De még így is eljön, igaz, nagy huza-vona kellett hozzá.
2012. jún. 23. 14:06
 19/21 anonim ***** válasza:

Azért az sem mindegy, hogy mi baja a nagyikával.

Pl én se mennék olyannal nyaralni, akivel minden nap órákat veszekszem. Ilyenért nem lehetne önzőnek nevezni...

2012. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Így már érthetőbb, de örülök, hogy beadta a derekát. Kellemes, nyugodt nyaralást nektek!
2012. jún. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!