Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukámat zavarja, hogy a...

Apukámat zavarja, hogy a párom 2 hónapja itt alszik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már 2 hónapja minden nap itt alszik, apukám szerint élősködik rajtunk a párom. Ami persze nem igaz, mert munka után otthon lefürdik és eszik, itt nálunk csak alszik.

Ritka, hogy együtt vacsorázunk itt nálunk, akkor is én csinálok neki vacsorát (pizza, melegszendvics stb.) vagy amit apu főzött ebédre azt esszük. Nem vagyunk gazdagok de nem vág minket földhöz ha néha itt eszik. Én még nem is ismerem a szüleit, lehet hogy apukámat ez zavarja.

Mit mondjak neki, hogy ne legyen ilyen ellenséges? Nem tölt itt sok időt, reggel 6kor elmegy, este 8-9 felé jön csak fel hozzám. Egyáltalán nem érzem, hogy kihasználna minket, sőt a kívülállóknak inkább úgy tűnhet hogy én használom ki őt. 2 naponta megyünk el valahova, elvisz vacsorázni, beülünk valahova inni (én üdítőt, ő sört).

Idegesít hogy apukám néha-néha elejt egy ilyen megjegyzést hogy mi tartjuk el a páromat (a párom többet keres mint anyukám és apukám nyugdíja együtt!).


2009. júl. 7. 20:50
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%

gondolom zavarja apukádat, hogy a párod minden este becsönget, illetve itt alszik. Nem, ez nem élősködés, de lehet idegesitő a jelenléte.

Mióta vagy a pároddal? Lehet, hogy apukádat az is idegesiti, hogy nem ismeri őt rendesen, tehát egy idegen alszik a házában, illetve aki csak aludni jön hozzátok, azt nem is fogja rendesen megismerni. Szerintem jöhetne hozzátok a párod délután is, vagy 5-6 körül, esetleg rendelhetnétek pizzát, és persze fizessen a barátod. Vacsorázzon együtt az egész család, és akkor mindjárt más.

2009. júl. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
93%

eléggé érdekes szitú. te miért nem ismered az ő szüleit?


h aáltalában ott kajál, akkor szerintem jogosan érzi apukád azt, hogy élősködik. miért nem hívja meg az egész családot vacsorázni? vagy miért nem vásárol be és főz ő is NEKTEK?

2009. júl. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
99%

Szia!

Az apukád egyáltalán nem ellenséges, én megértem.

Valószinuleg idegesíti, hogy a párod minden nap ott van nálatok és még ott is alszik. Szerintem ezt tényleg meg lehet érteni... Egy úgymond. idegent nem mindenki tud kibírni hónapokon keresztul az otthonában. Mondjuk engem már az is idegesít, ha pár éjszakát egymás után itt alszik valaki, nemhogy szinte velunk élne, infarktot is kapnák.

Azt mondom neked, ne az apukádba keresd a hibát, inkább aludj néha te is a párodnál, a szuleid is igényelnek egy kis privát, családi életet.

2009. júl. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
93%
Hidd el nekem, egyetlen szülőnek sem tetszik, ha a lánya fiúja beoson a családba. Milyen jogon is? Ki ő neked? Hiszen még a szüleit sem ismered. Bizony ez lehet az, amiért édesapádnak nem tetszik a dolog. Én úgy látom, ez a fiú olyan lehetőséggel él, ami még nem járna neki. Én a papa helyében eltanácsonám a házamból. Az együttjárásotokat nem tiltanám meg, de a rendszeres ott-alvást mindenképpen. Ha ez a fiú netán odébbáll, akkor a következő is családtagnak fog jelentkezni? Te sem járathatod le magadat ennyire.
2009. júl. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

20:55!

2 és fél hónapja. Volt már többször is, hogy rendeltünk pizzát és apuék a felét megkapták. Mikor Ausztriába volt hozott apunak sört. Sajnos nem tud előbb jönni mert dolgozik. Ha meg korán végez akkor elvisz valahová.

20:56!

Már a 2. héten be akart nekik mutatni, de én még nem állok erre készen. Nem tudom miért, ez nem megy. Ez eddig minden párkapcsolatomban gond volt. Már szeretett volna főzni de apukám imád főzni, minden nap főz és SENKIT nem enged be a konyhába!

20:57!

Tényleg csak aludni jár ide a párom tehát még azt se lehet mondani hogy hangoskodunk vagy ilyesmi.

2009. júl. 7. 21:02
 6/44 A kérdező kommentje:
Nem oson be, anyukámat nem zavarja az egész dolog. Apukám ilyen csak...
2009. júl. 7. 21:03
 7/44 A kérdező kommentje:
Azért alszik itt hogy többet lehessünk együtt mert amúgy napi 1 órát találkozhatnánk, + a vasárnap.
2009. júl. 7. 21:04
 8/44 A kérdező kommentje:
Amúgy nagykorú vagyok, mióta ezzel a sráccal járok rendszeresen takarítok (naponta többször felsöprök + felmosok és elmosogatok) eddig SEMMILYEN házimunkát nem voltam hajlandó megtenni. És azóta elkezdtem tanulni főzni. Ez a srác jó hatással van rám.
2009. júl. 7. 21:07
 9/44 anonim ***** válasza:
94%

Hát nézd, engem is zavarna, hogy a lányom barátja két hét ismeretség után szinte beköltözik a házamba. Szerintem édesapád úgy gondolja, hogy ezt kicsit elsiettétek, és korainak tartja ezt az "összeköltözést".


Amúgy pedig az jó ötlet, hogy a párod is vásároljon be néha (nemcsak pizzát meg sört, hanem rendes ételeket is, vagy ti csak pizzán éltek?). Kérdezze meg édesapádat, hogy mit vásároljon az ebédhez/vacsorához, és vegye meg a hozzávalókat. Szóval egy kicsit vegyen részt a családod életében, ha már odajár aludni. Mert most úgy néz ki a helyzet, mintha ágyra járna hozzátok. Szerintem nem ártana kicsit ritkítani ezeken az alkalmakon. Elég mondjuk, ha háromnaponta ott alszik, és vasárnap is együtt vagytok. Beszéld meg vele és a szüleiddel, hogy mit szólnának ehhez a változathoz.

28/N

2009. júl. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
92%
Miért mindig ő alszik nálatok? A normális az lenne, hogy ha már nem külön laktok, legalább nagyjából ugyanannyit aludjatok nálatok, mint az ő szüleinél. Joggal zavarja apukádat, hogy az ő szüleihez egyáltalán nem mentek (gondolom, kímélni kell a kényelmüket), és így állandóan az ő nyakukon lóg. Egyáltalán milyen pasi az, aki beköltözik a lány szüleihez? Én még ilyet nem is hallottam. Béreljen magának lakást, aztán vigyen oda, pláne ha többet keres, mint a szüleid együtt. Persze neki így kényelmesebb, lakbér és rezsi nélkül. De férfi az ilyen?
2009. júl. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!