Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukámat zavarja, hogy a...

Apukámat zavarja, hogy a párom 2 hónapja itt alszik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már 2 hónapja minden nap itt alszik, apukám szerint élősködik rajtunk a párom. Ami persze nem igaz, mert munka után otthon lefürdik és eszik, itt nálunk csak alszik.

Ritka, hogy együtt vacsorázunk itt nálunk, akkor is én csinálok neki vacsorát (pizza, melegszendvics stb.) vagy amit apu főzött ebédre azt esszük. Nem vagyunk gazdagok de nem vág minket földhöz ha néha itt eszik. Én még nem is ismerem a szüleit, lehet hogy apukámat ez zavarja.

Mit mondjak neki, hogy ne legyen ilyen ellenséges? Nem tölt itt sok időt, reggel 6kor elmegy, este 8-9 felé jön csak fel hozzám. Egyáltalán nem érzem, hogy kihasználna minket, sőt a kívülállóknak inkább úgy tűnhet hogy én használom ki őt. 2 naponta megyünk el valahova, elvisz vacsorázni, beülünk valahova inni (én üdítőt, ő sört).

Idegesít hogy apukám néha-néha elejt egy ilyen megjegyzést hogy mi tartjuk el a páromat (a párom többet keres mint anyukám és apukám nyugdíja együtt!).


2009. júl. 7. 20:50
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%

Engem marhára irritál, ha valaki nálunk alszik. Nem azt csinálok a saját házamban, amit én akarok, nem akkor, amikor én akarok. Ezen nem változtat, hogy nem sűrűn szoktam pl. meztelenül rohangálni, de idegesít a tudat, hogy HA AKARNÁM, akkor nem tehetném meg.

Szóval az előzőekben már leírtak mindent, amit tudni lehet.

A párod ne MINDEN éjjel aludjon ott. Csak pl. minden második éjjel. Ehhez kérjetek ENGEDÉLYT a szülőktől, így előre tudják, mikor fog ott aludni.

Párod néha vásároljon be. Tök mindegy, hogy nem engedik, pontosan tudjátok, mi az, ami mindig van otthon nálatok a hűtőben és fogyóeszköz. (hús, vaj, felvágott, kenyér, sör, bor, üdítő...) 1-2 hetente vásásroljatok be a szülőknek, kérdés nélkül. Közöljétek, hogy így érzitek igazságosnak és punktum. A párodat nem fogja földhöz vágni, apát BIZTOSAN leveszi a lábáról.

Ha pizzát rendeltek, akkor ne egy FÉL pizzát adjatok nekik! Könyörgöm! ez olyan, mintha amaradékot löknétek eléjük. Tessék nekik is rendelni egy, de inkább 2 pizzát!

Néha, pl. 2 hetente, amikor a párod délután ráér, csináljatok a szüleiddel közös programot, mozdítsátok ki őket otthonról, úgyis ráérnek, nyugdíjasok. Szánjátok rá a délutánt és ne kettesben menjetek el otthonról. Nem sűrűn, de néha belefér! Valami érdekeset találjatok ki nekik. Te ismered őket, biztos tudod, hová mennének szívesen...

2009. júl. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

60 cm-s pizza felét kapják meg, ami azért elég nagy! Ha ők ugyanolyan pizzát ennének mint mi, nem rendelünk 2-t ha az úgyse fogyna el, ha egy nagyot rendelünk az elfogy.

A szüleim nem szeretnek sehova járni, kimennek a kertbe és ott vannak egész nap. Apukám évek óta szépíti a kertet, mára már olyan lett hogy 6 ember simán kint alhat. Van tv, víz és villany. Kint szoktak főzni.

Most azt találtuk ki, hogy a házassági évfordulójukra párom csinál nekik egy franciaágyat (asztalos a szakmája de nem abban dolgozik!) mert a kutyám szétrágta az ágy egy részét és nem lehet összecsukni.

2009. júl. 8. 10:16
 33/44 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne a párod főzzön, hanem ő vegye meg a hozzávalókat. Kérjél engedélyt arra, hogy ott aludhasson, és ne aludjon ott naponta. Én is voltam 18 éves, akkor jöttem össze a mostani párommal, de még hétvégéken sem aludt mindig nálam.

28/N

2009. júl. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:

Akkor úgy látszik az én szüleim engedékenyebbek.

Az előző párom is kb 3 hét után kezdett itt aludni és egy héten 6x itt aludt. 2 évig voltunk együtt, ő mindig itt evett és fürdött, semmit soha nem vett sőt még a szüleim vették neki a cigit. Miatta nem szóltak hogy itt alszik.

2009. júl. 8. 10:33
 35/44 anonim ***** válasza:
100%
9.57 vagyok. Igen, elég rendesek a szüleid. (én előre rettegek, 3,5 éves a lányom). Próbálok előre felkészülni az ilyen kérdések és válaszok alapján, hogy lehetőleg ne legyek majd hisztérika :-))
2009. júl. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

Nem a szüleimnél laktam, hanem a keresztanyámnál (ott volt az iskola), és ő tényleg engedékeny volt. Azt is megengedte volna, hogy többet aludjon ott. Mi nem akartuk. Először is úgy gondoltuk, hogy két hét után nem fogunk még lefeküdni, másrészt pedig attól, hogy mi együtt vagyunk, még nem kell sülve-főve folyton együtt lenni. Egyikünknek sem lett semmi baja, azóta is együtt vagyunk (10 éve). És most már naponta együtt alszunk. :)


Most, hogy írod, hogy az előző barátod is sokat aludt ott, felmerült bennem, hogy édesapádnak lehet, hogy most lett elege. Eddig nem szóltak, és most telt be a pohár. Ne haragudj, de meg tudom érteni. Én sem volnék elragadtatva attól, ha a 16 éves lányomnál naponta ott alszik a fiúja, aztán két év után szakítanak, szünet, majd alig két hét ismeretség után felhoz egy másikat. Akinek a szüleiről, családjáról, hátteréről semmit sem tudnak. Lehet, hogy én szigorúbb vagyok, de 2-3 hét után biztosan nem engedném az együttalvást.

2009. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
Kieg.: főleg úgy nem, hogy az az együttalvás gyakorlatilag beköltözést jelent.
2009. júl. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy ki fizet, meg ki főz, baromi zavaró ha az ember lakásába beköltözik egy idegen. Kevésbé lenne zavaró, ha csak ott enne, meg ilyenek, mintha megzavarná jelenlétével folyamatosan egy család estéjét.

Engem nagyon zavarna, egy idegen a lakásomban.

2009. júl. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%
Jó hatással van rád a srác, mert házimunkát végzel? fasza... Kicsit furán vagy nevelve.
2009. júl. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hogy én nem sörözök azért írtam le, mielőtt valaki azt hinné hogy én is azok a fiatalok közé tartozom akik eljárnak bulizni meg diszkóba. Nem én helyette takarítok és rendet tartok."


De a pasid sörözik, így szerinted ő azok közé tartozik. Bulizni meg üdítővel is lehet.

Fura a gondolkozás módod.


Amíg a szüleiddel laksz, alkalmazkodnod kell, ha zavarja őket egy idegen ami a legtöbb embert zavarna (kivéve a hippiket) akkor ne vidd hozzátok, ha a pas emiatt ejt, akkor nem is érdekelted soha.

2009. júl. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!