Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukámat zavarja, hogy a...

Apukámat zavarja, hogy a párom 2 hónapja itt alszik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már 2 hónapja minden nap itt alszik, apukám szerint élősködik rajtunk a párom. Ami persze nem igaz, mert munka után otthon lefürdik és eszik, itt nálunk csak alszik.

Ritka, hogy együtt vacsorázunk itt nálunk, akkor is én csinálok neki vacsorát (pizza, melegszendvics stb.) vagy amit apu főzött ebédre azt esszük. Nem vagyunk gazdagok de nem vág minket földhöz ha néha itt eszik. Én még nem is ismerem a szüleit, lehet hogy apukámat ez zavarja.

Mit mondjak neki, hogy ne legyen ilyen ellenséges? Nem tölt itt sok időt, reggel 6kor elmegy, este 8-9 felé jön csak fel hozzám. Egyáltalán nem érzem, hogy kihasználna minket, sőt a kívülállóknak inkább úgy tűnhet hogy én használom ki őt. 2 naponta megyünk el valahova, elvisz vacsorázni, beülünk valahova inni (én üdítőt, ő sört).

Idegesít hogy apukám néha-néha elejt egy ilyen megjegyzést hogy mi tartjuk el a páromat (a párom többet keres mint anyukám és apukám nyugdíja együtt!).


2009. júl. 7. 20:50
1 2 3 4 5
 11/44 anonim válasza:
85%

Az én barátnőim nálunkléte akkor zavarta édesanyámat, ha azok napokig itt voltak, nem csináltak semmit, és szinte nem is találkoztak, mert a lakás a szobámig terjedt. Anyám elvárja, hogy a párom házias legyen, hozzáteszem, jogosan! :-)

Itt ugye forditott a helyzet, de lehet, hogy ott is valami ilyesmi a dolog nyitja...

2009. júl. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%
Apukádnak igaza van, elvégre ő nem szerelmes a fiúdba. Gyakorlailag veletek él a fiúd, hiába nem látják el a szüleid kajával, zavaró lehet a jelenléte. Kicsit gondold át Apukád szemszögéből is a szitut, rá fogsz jönni, hogy jogos a felháborodása.
2009. júl. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
94%

az is eléggé gáz, hogy te 18 évesen eddig nem csináltál semmit a háztatrtásban és szerintem most is csak azért mert ott a pasid.


nem akarod megismerbni a párod szüleit??? :O akkor nagy gondok lehetnek. mitől félsz? vagy talán úgy gondolod, hogy ez mégsem az igazi? akkor meg miért vagy vele együtt?

2009. júl. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem üljetek le és édesapádal beszéljétek meg ezt a dolgot!Amugy nem értem hogy miért nem ismered még a szüleit hisz már 2 honapja ismeritek egymást!
2009. júl. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%
figyi ha ennyi lovéja van a párodnak,miért nem költöztök külön? Ne haragudj ,de szerintem teljesen érthető,hogy apukádat már zavarja.
2009. júl. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim válasza:
21%
Örülj neki, hogy ilyen jófej barátod van, ne törődj az apukáddal
2009. júl. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
94%

Hát lehet, hogy én sem nézném jó szemmel, ha egy két és fél hónapos kapcsolatból két hónapja ott tanyázna a fiú.

Nem is ismerik még igazán és valószínűleg ez a hírtelen jött állandó ott alvás sem fényezi a párod személyét.

Tök mindegy, hogy a párod többet keres vagy, hogy Téged hova visz, a szüleid szemében ez semmit nem fog számítani.

2009. júl. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
93%

Hát, lehet, nem fog tetszeni a válaszom egyeseknek, de két és fél hónap együttjárás után én sem örülnék neki, hogy minden nap nálunk alszik a srác. Rendben van, hogy dolgozik, meg hogy így csak napi egy órát tudnátok együtt lenni, de az a helyzet, hogy ez még mindig a szüleid lakása, így ők döntik el, ki mikor hol alszik. Ha te nem állsz készen arra, hogy megismerd a srác szüleit, akkor miért várod el, hogy a saját szüleid napi szinten elviseljenek a házukban egy félig idegent?

Lehet, hogy nem ott fürdik, és csak néha eszik ott, de az anyagi vonzatnál sokkal fontosabb az, hogy "kerülgetni" kell az illetőt. Egyelőre még nagy a szerelem, két hónap nem túl sok idő, de ez a nagy lángolás is alább fog hagyni. Addig pedig tekintettel lehetnél kicsit a szüleidre, és ha már annyira együt akarsz lenni a sráccal, talán megegyezhetnétek, hogy egyik nap náluk vagytok, másik nap nálatok, vagy heti bontásban, stb. Így talán mindenkinek megfelelne, amíg nem költöztök össze.

2009. júl. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
79%
(elöttem hozzászolo) azért nem minden ember egyforma azért is irtam üljön le és beszélgesen el a szüleivel
2009. júl. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
91%

Bocs, nem olvastam el a válaszokat, de van hozzáfűznivalóm.

Szerintem nem az zavarja szüleidet,hogy ott alszik, hanem az, hogy nem tudják, hogy kiféle-miféle.

Engem is zavarna, mert volt egy barátom, aki azt mondta, hogy-itt-meg-itt lakik, és nálam aludt, folyton, aztán kiderült, hogy valójában hajléktalan, csak a batátai tűrték meg és a tesója. És bejárt egy barát-tesó-barátnő szállást, mire azt mondtam, hogy egyszer hadd aludjak én nála, mutasson be a tesójának, meg minddenkinek, és jött a válasz, hogy "túl sokan vagyunk". És akkor kidertült, hogy össze-vissza hazudozott. Csak nálam volt otthon. Szerintem ha a családod megbizonyosodna róla, hogy tényleg tartozik valahova, és tényleg csak azért van nálatok, mert ez kényelmesebb nektek (de amúgy bármikor szívesen látna a családja vendégségben) akkor nem uszítanának ellene. Biztos, hogy mindent tudsz kedvesedről?

2009. júl. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!