Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az, hogy a szülők...

Normális az, hogy a szülők nem akarnak adni a 24 éves gyereküknek kölcsönt az életkezdéshez?

Figyelt kérdés

A szülőknek van kb. 10 millió forint vagyona. Költözni már nem akarnak, nagy beruházás max egy a konyha felújítása és ennyi.

A gyerekük állást kap külföldön, albérletbe kell költöznie, aminek a kauciója majdnem 1000 euró. A gyerekük kér tőlük kölcsön a kaucióra (mivel az alap bérleti díjat ki tudja fizetni, mert idáig dolgozott) és megígéri, hogy minden hónapban ad vissza valamennyit, míg le nem törleszti azt a 800 eurót.

Viszont... a szülők, főleg, az apa nem akar adni neki, merthogy "miért nem spórolt, mivel már 1 éve dolgozik". Az tény, hogy a 24 éves gyereküknek nincs egy fitying megtakarítása sem, mivel minden hónapban teljesen felélte a fizetését (ami első 4 hónapban kb. 70.000 Ft volt, utolsó 8 hónapban 100.000). Az is tény, hogy ennyiből simán rakhatott volna félre, mivel a szüleinél lakott és rezsibe és kajaköltségbe sem adott bele, vagyis csúnyán dézsmálta a pénzt.

Az apa arra hivatkozik, hogy miért nem tett félre, miért nem tanult meg takarékoskodni, ergó oldja meg ahogy tudja.

Kérdés, hogy szerintetek ez így rendjén van vagy azért illene adni a szülőknek pénzt a kaucióra, elvégre csak kölcsönbe adják és a saját gyereküknek...


2012. jún. 29. 17:59
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
36%
Attól félnek, hogy eddig sem tudtál takarékoskodni, akkor ezután sem fogsz tudni.
2012. jún. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

nem rólam van szó, hanem, a nővéremről, akit féltek ... :)

és én is attól félek, hogy továbbra sem fog tudni takarékoskodni... hiába a magasabb fizu.

2012. jún. 29. 18:04
 3/35 anonim ***** válasza:
12%
Igen helyessen cselekednek.
2012. jún. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
18%

Teljesen jogos a szülő reakciója. 8 hónap alatt havi 40-50 et bőven félre tudott volna tenni, és nem kéne kölcsönkérni.

Kint sem fog vigyázni a pénzére, hanem elkölti, én sem adnék.

2012. jún. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem is jól teszik. A testvéred dolgozzon még egy évet, és spóroljon annyit össze, hogy egy év múlva ki tudjon menni külföldre dolgozni. Legalább megtanul spórolni, aztán nem kell kintről gyorsan hazatelefonálni, hogy "hopp, ebben a hónapban mégsem maradt az albérletre pénzem, anyu-apu gyorsan dobjatok meg egy újabb összeggel".
2012. jún. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
16%

Én 25 vagyok, szóval korabeli a nővéreddel.

Szülőként azt mondom (fél éves lányom van, szóval tényleg szülő vagyok) hogy nem adnék. Így sosem tanulja meg, hogy boldoguljon.

Gyerekként azt mondom, nem fogadnám el akkor sem, ha adnának. Velem megtörtént. Az egyetemet is egyedül álltam, igaz, fárasztó volt, de egyedül akartam menni valamire az életben, és nem bántam meg.

Mondjuk engem meg tudtak tanítani spórolni, tanulékony voltam ez ügyben.

Azért is lehetek már anyuka, mert teremtettem rávalót.

Neki is meg kell tanulnia, hogy magának kell kikeresni azt, amiből élni fog.

Ha neki csak a mélyvíz segít, akkor dobják bele.

2012. jún. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
6%
Csatlakozom az elöttem szólóhoz, a 25 éves anyukához. Én is 25 vagyok, 3 éves gyerkőccel, és nem fogadtam volna el, bár nekem nem is attak volna, 18 évesen kimentem az ajtón, 150 ezer forinttal, fel Pestre, dolgozni és tanulni. Hamar megtanultam a spórolást, és nem adnék a gyereknek, spórolja össze magának, és menjen, ne nekem kelljen 2 hónap múlva megint segíteni, mert elbulizta az összes pénzét.
2012. jún. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

bevallom, azt gondoltam, hogy azt írjátok majd a szülőnek támogatni kell a gyereküket, főleg ha van is miből.

De most, hogy belegondolok abszolút igazatok van. Próbáltuk rábeszélni őt, hogy nyisson megtakarítást, amibe automatikusan belekerül a fizujából valamekkora összeg, de csak vagdalózott, hogy szüksége van arra a pénzre...

pedig nem értem miért, mert tényleg nem a megélhetésre vágta el az összes fizetését hanem úgymond luxus cikkekre és szórakozásra.

sajnos már elvállalta a munkát és az itthoni munkahelyén is felmondott, úgyhogy mindenképp ki kell költöznie. próbálok beszélni a fejével, hogy az ottani fizetéséből tényleg tegyen félre... ebből a szempontból abszolút különbözőek vagyunk, mert én még az ösztöndíjamat is igyekeztem összegyűjteni, és próbáltam mindig mindent önerőből megszerezni, a szüleim anyagi támogatása nélkül, de ő teljesen más...

2012. jún. 29. 18:21
 9/35 anonim ***** válasza:
73%

Én adnék neki,1000 euró nem a világ vége.

A válaszokon pedig jót nevettem, annyira látszik, h egy nagy kamu az összes, nem is ebben a kategóriáha lennénk ha nem így lenne.

2012. jún. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
62%
A saját gyerekének mindenki adna.Az,hogy 100 ezerből nem spórolt össze 1000 eurót,nem bűn, nem pénzszórás.Adnék,
2012. jún. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!