Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az, hogy a szülők...

Normális az, hogy a szülők nem akarnak adni a 24 éves gyereküknek kölcsönt az életkezdéshez?

Figyelt kérdés

A szülőknek van kb. 10 millió forint vagyona. Költözni már nem akarnak, nagy beruházás max egy a konyha felújítása és ennyi.

A gyerekük állást kap külföldön, albérletbe kell költöznie, aminek a kauciója majdnem 1000 euró. A gyerekük kér tőlük kölcsön a kaucióra (mivel az alap bérleti díjat ki tudja fizetni, mert idáig dolgozott) és megígéri, hogy minden hónapban ad vissza valamennyit, míg le nem törleszti azt a 800 eurót.

Viszont... a szülők, főleg, az apa nem akar adni neki, merthogy "miért nem spórolt, mivel már 1 éve dolgozik". Az tény, hogy a 24 éves gyereküknek nincs egy fitying megtakarítása sem, mivel minden hónapban teljesen felélte a fizetését (ami első 4 hónapban kb. 70.000 Ft volt, utolsó 8 hónapban 100.000). Az is tény, hogy ennyiből simán rakhatott volna félre, mivel a szüleinél lakott és rezsibe és kajaköltségbe sem adott bele, vagyis csúnyán dézsmálta a pénzt.

Az apa arra hivatkozik, hogy miért nem tett félre, miért nem tanult meg takarékoskodni, ergó oldja meg ahogy tudja.

Kérdés, hogy szerintetek ez így rendjén van vagy azért illene adni a szülőknek pénzt a kaucióra, elvégre csak kölcsönbe adják és a saját gyereküknek...


2012. jún. 29. 17:59
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
tegnap írtam választ erre a kérdésre, hogy én adnék, és miért. pláne, ha van miből, nem a szülőknek kell a lányuk jövője miatt szűkösebben élni a következő hónapokban (bár kaucióra akkor is adnék, csak hitelt ne vegyen fel!). nem kellene lepontozni, mert te másképpen cselekednél, a kérdező szerintem minél több véleményre kíváncsi.
2012. jún. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Nekem a bátyám ilyen,mint a nővéred,már a leírásod alapján.

Elkezdett dolgozni,de pénze sosem volt,majd szintén jött egy külföldi munkalehetőség.A szüleink elváltak,így ő elpanaszkodna apánknak és anyánknak is,hogy neki mennyi pénz kéne,ahhoz hogy megkezdhesse a melót(+egy kocsira is szüksége lenne).Nos,anyánk adott neki,kapott egy kocsit,és pár hónapra való pénzt.Azzal a feltétellel,hogy majd ahogy tudja törleszti.Ki is ment,majd szépen 3 hét!!! múlva apámnak kellett őt hazahozni,egy vonatállomásról,mert semmije sem volt.Otthagyta a melót,pénzt elverte és hazajött..Még egyszer eljátszott valami hasonlót,akkor apánktól kapott,szintén nem kis összeget.Perszehogy ezt is elcseszte.Szüleink csak jót akartak neki,segíteni akarták az elindulásban,de pont ezzel ártottak.Máig sem dolgozik és semmije nincs.Ha pénzhez jut elfüvezi meg elkurv.zza.

Szóval,én csak is akkor adnék a gyerekemnek,ha látom,hogy megfelelően bánik a pénzzel és teljesen megbízható.Sőt,ha egyáltalán nem lenne anyagi gondom,szerintem vissza sem kérném tőle,vagy eltenném neki,jól jönne az még a későbbiekben.

2012. jún. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

ha a nővéred egy évvel ezelőtt már tudta volna, hogy lesz ez a lehetőség, biztosan összeszedi rá. De nem tudta.

Első fizuból én is megvennék magamnak olyan dolgokat, amiket rég szeretnék már.

Miért is ne adnék??? A gyerekem, nekem meg ott csücsül a pénzem a bankban. Írtad, van egy kis megtakarítása. Azt gondolom azóta szedte össze, hogy jött ez a lehetőség.


Nem láthatta előre, hogy ez lesz.


Lehet, hogy egy év múlva te fogsz a nővéred segítségére szorulni, mert kimennél dolgozni, de kell az ismertség... vagy teszem azt terhes leszel (amire ugye most ugyan úgy nem gondolsz, mint nővéred egy évvel ezelőtt a kinti munkára), és szüleid elfordulnak tőled. Akkor ki fog segíteni??? Neked nem esne rosszul???


Igaz nem teljesen illik a példa, de remélem érted, mire célzok.

2012. júl. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ és tanácsot, ahogy sejtettem elég vegyesek lesznek.

Most úgy áll a helyzet, hogy sikerült találnia egy olcsóbb albérletet, ahol "csak" 600 euró a kaució, de erre már jobban hajlik apu, hogy odaadja. meg maga az alap bérleti díj is olcsóbb 100 euróval.

igazából nagyon remélem, hogy a nővérem feje végre benő ottkint. egyedül lesz, nem lesz ott anyu, aki főz és mos rá, mindent magának kell fizetnie és elintéznie és szerintem ez a helyzet majd beláttatja vele, hogy muszáj megtanulnia a pénzzel bánni. igaz, hogy nem megy messzire (bécsbe) és csak 2 órás út, tehát gyakran haza tud jönni, de sokat kell majd melóznia, úgyhogy max havonta jár majd haza. kíváncsi vagyok hogyan fog boldogulni.

valószínűleg kap majd pénzt a kaucióra, hiszen apuék is tudják, hogyha nem adnak, akkor gyakorlatilag elcseszik a jövőjét, mert a mostani munkahelyén már felmondott.

megtakarítása mint írtam nincs, viszont az ehavi bérét és a jövő havit teljes egészében félreteszi majd, úgyhogy legalább egy lépést megtett pozitív irányba :)

2012. júl. 1. 11:11
 35/35 anonim ***** válasza:

attól függ, hogy a szülő megtanította-e sórolni a gyereket, ha igen, akkor joggal elvárhatja, ettől függetlenül ha lenne, én adnék a szülő helyében.


viszont albérletig nyugodtan ki lehet venni egy szobát, feleannyiért, egyhavi kaucióval... és akkor bérelni lakást, ha belefér, fizu után (azért a munkában próbaidő is van, hülyeség próbaidő alatt pl szerződést aláírni lakásra).

2012. júl. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!