Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az, hogy a szülők...

Normális az, hogy a szülők nem akarnak adni a 24 éves gyereküknek kölcsönt az életkezdéshez?

Figyelt kérdés

A szülőknek van kb. 10 millió forint vagyona. Költözni már nem akarnak, nagy beruházás max egy a konyha felújítása és ennyi.

A gyerekük állást kap külföldön, albérletbe kell költöznie, aminek a kauciója majdnem 1000 euró. A gyerekük kér tőlük kölcsön a kaucióra (mivel az alap bérleti díjat ki tudja fizetni, mert idáig dolgozott) és megígéri, hogy minden hónapban ad vissza valamennyit, míg le nem törleszti azt a 800 eurót.

Viszont... a szülők, főleg, az apa nem akar adni neki, merthogy "miért nem spórolt, mivel már 1 éve dolgozik". Az tény, hogy a 24 éves gyereküknek nincs egy fitying megtakarítása sem, mivel minden hónapban teljesen felélte a fizetését (ami első 4 hónapban kb. 70.000 Ft volt, utolsó 8 hónapban 100.000). Az is tény, hogy ennyiből simán rakhatott volna félre, mivel a szüleinél lakott és rezsibe és kajaköltségbe sem adott bele, vagyis csúnyán dézsmálta a pénzt.

Az apa arra hivatkozik, hogy miért nem tett félre, miért nem tanult meg takarékoskodni, ergó oldja meg ahogy tudja.

Kérdés, hogy szerintetek ez így rendjén van vagy azért illene adni a szülőknek pénzt a kaucióra, elvégre csak kölcsönbe adják és a saját gyereküknek...


2012. jún. 29. 17:59
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
52%
Miért lenne kamu? Ez csak gyereknevelés.
2012. jún. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
66%
Én adnék, keresett egy kis pénzt, persze, hogy kicsit költekezett. Nem akkora összeg, hogy elússzon egy ilyen lehetőség. Kint egyébként is kénytelen a talpára állni.
2012. jún. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
48%

Én kb 9 éve költöztem el otthonról, először albérletbe az ex barátommal, később már a jelenlegi párommal élek együtt saját lakásban. Meg kell tanulni spórolni, én sosem kértem kölcsön senkitől, mindig próbáltam magam megteremteni amire szükségem volt, van, lesz. Pedig segítettek volna szüleim is.

Én azon az elven vagyok hogy mostmár én támogatom a szüleimet, bármiben is. Mert kereső ember vagyok.


Én sem adnék szülőként főleg nem annyit kölcsön, lényegtelen hogy vissza fizeti vagy sem. Biztos tudna félretenni a keresetéből ha akarna, amíg ez az érzés nem indul el addig fölösleges vele még beszélni is erről.

2012. jún. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
59%

Adnék. Ha megtehetik, és tényleg szükség van rá, szemétség nem adni!


Talán nem akarják megteremteni annak a feltételét, hogy a lányuk külföldre menjen, de félnek így kimondani. Pl. érzik, hogy ott jobban boldogulna, de hiányozna nekik. Vagyis nem akarják ebben a döntésében segíteni. Ez csak egy elmélet.

2012. jún. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 Dottorre ***** válasza:
59%

Én adnék!

Nem így kell precedenst mutatni a gyereknek. A szülő azért szülő, hogy támogassa a gyereket. Ha most elszúrja, legalább mondhatják, hogy ők már egyszer adtak. Azért egy külföldi munka nem egy olyan dolog , aminél tanítanám a gyerekem. Így is épp elég lesz az első hónapot kibekkelni, azért külföldön az élet sokkal drágább. És nem gondolom, hogy a gyerek így tanul majd meg spórolni, hogy magára hagyják külföldön. Ha velem ilyet csináltak volna a szüleim, elhúztam volna, és többet nem is hallanak felőlem. Pedig mi sem kaptunk meg mindent, amit csak akartunk. A húgom pedig évekig dolgozott külföldön, és eleinte mindig támogatva volt, később meg is hálálta!... Szerintem ez így van rendjén!

2012. jún. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
32%
Kamu? Legszivesebben megadnám a lehetőséget a találkozásra, hogy nézd meg a családom, és elmesélem, mennyire nem kamu. Ezzel kicsit úgy érzem, a kislányom létezését vonod kétségbe, és a legnehezebb éveimet.
2012. jún. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
59%
A válaszokra értettem, h kamu, ez a felmentem 100 forinttal pestre aztán egyszerre dolgoztam 5 helyen meg 2 diplomát meg 3 nyelvvizsgát szereztem úgy h mellette gyereket neveltem meg önkéntes voltam meg bla bla bla.
2012. jún. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
26%
Miért lehetne kamu, 150 ezer forintból kibérelni egy szobát, elvégezni egy iskolát, és közben dolgozni? Közben férjhezmentem, és családot alapítottam. Mindent magamnak/magunknak fizettünk, és a gyerekünket is úgy neveljük, hogy majd ha dolgozik ne szórja a pénzét, hanem ügyesen tegyen el magának.
2012. jún. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
39%

A válaszokra értettem, h kamu, ez a felmentem 100 forinttal pestre aztán egyszerre dolgoztam 5 helyen meg 2 diplomát meg 3 nyelvvizsgát szereztem úgy h mellette gyereket neveltem meg önkéntes voltam meg bla bla bla.

Ez a jó öreg mondjuk nagyot nóta.

Közben meg érettségi sincs a kezében.

Akinek van esze simán ad pénzt, mert egy külföldi munkát nem illik visszautasítani, persze a sok észkombájn jön a hülyeséggel, h nem, mert maradjon itthon és dolgozzon minimálért aztán rájön félre és majd egy év múlva menjen ki feltéve ha meg lesz lehetőség.....

No comment

2012. jún. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
36%

Természetesen adnák, a gyerekem, az a feladom, hogy segítsem, amíg élek. És ha elherdálta a pénzét? Megdolgoztt érte, akkor arra költötte, amire jónak látta, persze, hogy nem tudott úgy spórolni. Ki tud az elején? Az első 4 évnyi fizetésemet csak ruhákra meg bulizásra költöttem semmi másra, pedig én is tehettem volna félre sokat. Amikor kellett, akkor segítettek a szüleim.

Én is így fogok tenni a gyerekemmel.

2012. jún. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!