Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek nincs hitele és nem is...

Akinek nincs hitele és nem is albérletben él miből és hogyan lett pénze saját lakásra?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, h nincs hitelük, saját lakásban laknak. Fiatalok. Hogyan? Honnan? Ennyi mindenkinek alá toltak a szüleik egy lakást? Vagy honnan lesz lakásuk az embereknek? Mert ha jól keresel, és spórolsz, félreteszel havi 100.000-t az egy évben még mindig csak 1.200.000,- És valljuk be, ezt nem sokan tehetik meg. Honnan lesznek milliók egy saját lakásra???

2012. jún. 30. 00:08
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
28%
Vagyis a 9.-nek ment.
2012. jún. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
28%

Mi eltartási szerződéssel szereztük már rég, de van életjáradékos is, azt hiszem annál nem kell odaköltözni az öregekhez.

Esetleg még olyan is van, hogy a nagy lakást elcserélik két kisebbre.

2012. jún. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
59%

ez a popóm alá tolták dolog mélységesen lenéző és irigy duma.

igen, odatolták. de szted miből? nem lopták, hanem dolgoztak érte egy életen át.

komolyan, csak 1 hónapig csináljátok azt, amit a nagyszüleim 50 éven keresztül, utána nem hiszem, hogy néhány rosszmájúnak ilyen nagy maradna a szája.


és kövezettek meg, pont emiatt tudok majd én is a gyerekem popója alá odatolni egy lakást, mert nem a saját 100ezres törlesztőmet nyögöm, hanem neki teszek félre.

ez most hol bűn és megvetendő dolog?


ha időben kezded a takarékoskodást, és nem a gyerek 18 éves korában döbbensz rá, hogy hoppá, kéne neki valamivel segíteni, akkor még neki is lehet lakása.


bármily meglepő, sok ismerősöm kapott lakást a szüleitől.

normális ember ilyenkor inkább örül, és nem a szemét forgatja irigyen.


annyit még hozzátennék, hogy a nagyszüleim elég szegény sorból kerültek ki, nekik nem toltak semmit a fenekük alá, mindenükért maguknak kellett megdolgozni.


vagy én vagyok a köcsög, mert nem mondtam azt anno, h köszi nagyi, köszi papi, ne vegyetek nekem lakást, tök szívesen adósodnék el egy laza 30 évre, és éhezném össze a törlesztőt? :D

2012. jún. 30. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
75%

A legtöbben nem irigykedésből húzzák a szájukat. Inkább azért, mert (ahogyan ez a Te írásodból is "kihallatszott", kedves utolsó) azok, akiknek (elég csúnya kifejezéssel élve) a "popójuk alá toltak egy lakást", baromi büszkék tudnak ám lenni rá, és ezt hangoztatják is. Még talán ezzel sem lenne baj, csak a legtöbben átesnek a ló túloldalára és "más tollával ékeskednek".


Avagy rövidebben: Nem az a baj, hogy XY alá toltak bármit. A baj az, hogy XY baromi nagyra van vele, pedig ő maga az égegyadta világon semmit nem tett le érte az asztalra (azon kívül, hogy jó helyre született). Esetedben a nagyszüleidet maximálisan tisztelem, DE ettől te nem leszel nagyobb ember (maximum kisebb, hogy "kikéred magadnak". Senki nem szólt egy szót sem azokról, akik képesek voltak ezt megadni a gyermekeiknek, csak a gyerekekről. Arról nem is beszélve, hogy a kérdés érdeklődő volt, nem mocskolódó.)

2012. jún. 30. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 Evilkiller válasza:
91%

Tetszik ez a "segítsünk a gyerekeknek álláspont!

Hiszen...

Ha a nagyszülő segített a szülőknek, a szülők pedig most segítenek a gyereküknek, akkor mindenki boldog, és a szülő sem lesz nagypofájú, mert alátolták a házat, mert ő is ugyanezt teszi majd a gyerekével!

A mai világban fiatalként nagyon nehéz lakáshoz jutni, házról már ne is beszéljünk, ha nem segít senki!

Nekem a nagyszüleim cseszték el!

Nem hogy nem segítettek a szüleimnek, de amíg ott laktak náluk, mindkettőjüknek le kellett adniuk a fizetésük 100%-át!

Kénytelenek voltak hitelből elköltözni!

Ez 25 éve történt, és még mindig annyi hitelük van, hogy szerencsém van, ha nem fogok örökölni belőle!

Ezek után én gondolni sem merek arra, hogy a szüleim bármennyivel is besegítsenek az én költözésembe, mert nem tudnának!

Nekem is magamnak kellesz megoldani, és hacsak a leendő párom nem született jobb helyre, ugyanúgy hitelből fogok elköltözni, mint szüleim!

És akár hiszitek, akár nem, a legjobban az zavar ebben, hogy kétlem, hogy én félre tudok majd tenni a gyerekeimnek!

2012. jún. 30. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
70%
A fiamnak úgy lett lakása, hogy az apámék eladták a családi házukat, és beköltöztek egy panelbe. Annak a különbségéből vettek a fiamnak egy 2 szobás panel lakást. 18 éves volt akkor.
2012. jún. 30. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
70%
Nagyszülőktől örököltem, 43 évesen..
2012. jún. 30. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
89%
Fiatalok vagyunk, saját lakással, gyerekkel, hitel nélkül. Nagyon sokat anyummal éltünk, így férjem rengeteget tudott félretenni (jól keres) és volt már megtakarítása. Én havonta 20ezret fizettem a fundamentába, plusz volt/van megtakarításom. Annyink összegyűlt, hogy nem magunknak, hanem anyumnak vettünk egy kisebb lakást, amibe m eg most lakunk az lesz a miénk és azt felújítjuk. (nem gyógyszerekkel és drogokkal kereskedünk :D :D)
2012. jún. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
86%

13-as válaszoló!


Csak annyit kérdeznék, hogy egyke gyerek vagy? és ha nem akkor mindenki kapott lakást?


Én nem is álmodhatok ilyenről...4 tesóm van, ha futna egy házra az csak egy és igazságtalan is lenne random valakinek adni....de még pénzt se fogunk kapni... nem még házat....


marad a diákhitel az egyetemre is....

18/L

2012. jún. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
83%
én egy nagyvárosban éltem,egyik munkatársam szolt hogy a faluba ahol lakik olcsó az albérlet,és valóban a városhoz képest negyede volt,mikor kiköltöztem mondták melyik ház eladó,hihetetlenül olcsón elég jó környezetben megbeszéltük a tulajal és HAVI 30 000 -ftal fizettük,azóta a mienk,anyi hogy a városi életet fel kellett adni eleinte kicsit szar volt de megérte enyiért albélet se futotta volna ott és még mindig albérletbe lennénk (fizetnénk a másét)
2012. jún. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!