Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek nincs hitele és nem is...

Akinek nincs hitele és nem is albérletben él miből és hogyan lett pénze saját lakásra?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, h nincs hitelük, saját lakásban laknak. Fiatalok. Hogyan? Honnan? Ennyi mindenkinek alá toltak a szüleik egy lakást? Vagy honnan lesz lakásuk az embereknek? Mert ha jól keresel, és spórolsz, félreteszel havi 100.000-t az egy évben még mindig csak 1.200.000,- És valljuk be, ezt nem sokan tehetik meg. Honnan lesznek milliók egy saját lakásra???

2012. jún. 30. 00:08
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim válasza:

Teljesen jogos a kérdésed.

Én 27 éves vagyok, 2 éve dolgozom, jogi diplomám van.


A szüleim alacsony iskolai végzettséggel rendelkeznek (8 általános és szakmunkásképző) A belüket is kidolgozták azért, hogy a SAJÁT lakásukat meg tuják venni, nemhogy nekünk gyerekeknek spóroljanak. Az volt az ő segítségük, hogy lediplomázhattam.


Most itt vagy 135 ezer forint kormánytisztviselői fizetéssel, 2 másik emberrel lakom együtt egy albérletben, mert ennyi pénzből KÉPTELENSÉG hitelt felvenni.


Ráadásul a szüleim vidéken élnek, én Budapesten, így arra sincs esély, hogy a megörökölt lakásból Pesten vegyek magamnak egyet, pláne, hogy van egy bátyám is.


Mondjuk igyekszem spórolni. 2 év alatt összejött 1,2 millió forint. Nulla szülői segítséggel. Rendesen számolom, hogy mire költök, ami sokszor eléggé meg is visel. :(

2012. júl. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
45-ös vagyok.Ismerős sajna.De azért jönnek(persze a szülői segítséggel lakáshoz jutott ismerősök),hogy már 30 vagyok miért nincs gyekek.Hová?!?!Miből?!?!
2012. júl. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:

Azért itt a gyakorikérdéseken sok embert aki szerint minimálbérből meg lehet élni egy albérletben is akár, megnézném hogyan csinálja.

Ha Bp-i viszonyokat nézzük

Albérlet:40ezer(a legolcsóbb)

Rezsi:30e(fűtés+ villany+ víz+ közös kst)és akkor megint olcsó voltam.

Net+mobil:7000(most nem gyertek azzal,hogy nem kell,a mai világban igenis muszály és megint olcsó voltam)

Bérlet:10e

Na ez már 87ezer forint és még nem ettem egy falatot se...Nem vettem ruhát,nem költöttem fogamzásgátlásra,gyógyszerre,intimbetétre,dezodorra,stb és nem szórakoztam(ok ez utóbbit nem muszály). Minderre maradna havi 13e forintom.

Na ezért vagyok még otthon anyámmal a 100 ezres fizummal 28 évesen :-(

Amúgy egy állatorvosi rendelőben vagyok alkalmazott(én is állatorvos vagyok,szóval nem kell a tanunli kellett volna szöveg).

2012. júl. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
45-ös vagyok még mindig!Nem csak a szüleid vidékisége,meg a tesód miatt esélytelen...Mire eltávoznak szegények az élők sorából,addigra már te is 60 körüli leszel(lásd Anyám példáját),szóval addigra bőven lemaradsz a csajádalpításról...
2012. júl. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
53-as teljesen egyetértek!
2012. júl. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
Rengeteg lemondás, hatalmas kitartás és korai előrelátás. Ezenkívül egyedül háztartást vezetni és lakást venni óriási luxus. Nehéz a kérdés, mert valakinek teljesen természetes, hogy a diszkont párizsi a legminőségibb, amit ehet, míg másnál kiveri a biztosítékot az, ha hetente egyszer nem mehet el szórakozni(nem kevés pénzből). Nekem az a tapasztalatom, hogy a későbbiekben azok, akik lemondóak és kitartóak voltak, azoknak az erőfeszítése többszörösen megtérült, aki erre képtelen volt, az pedig egy helyben vergődik(nyilván a nagyon szélsőséges eseteket figyelmen kívül hagyva). Sokan 30 éves koruk előtt szeretnék kiélni az életüket, holott ez az az időszak, amikor az erőfeszítés a későbbiekben a legnagyobb szorzóval térülhet meg(ez lehet tanulás, spórolás, vállalkozás beindítása, akármi).
2013. febr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok: iskolapéldáját adja a véleményemnek az 51. hozzászóló esete. Havi 135 ezer forintot keres(nem éppen fényes fizetés, lássuk be), semmilyen segítségre nem számíthat, három emberrel lakik egy albérletben. Azonban 2 év alatt 1,2 milliót gyűjtött, és ez szép eredmény! Ő lesz az az ember, aki meghúzza magát, de utána élvezheti a gyümölcsét. Lemond ma egy jegeskávéról, de holnap kettőt is ihat(nem fog ugyanis albérletet fizetni). Gyűjt még két évet, esetleg úgy hozza az élet, hogy családot alapít(aki maga is hoz némi tőkét, és persze a fizetését), így kettőjüknek lesz egy erős önrészük, az albérletre szánt pénzből pedig törleszthetnek hitelt.
2013. febr. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!