Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek nincs hitele és nem is...

Akinek nincs hitele és nem is albérletben él miből és hogyan lett pénze saját lakásra?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, h nincs hitelük, saját lakásban laknak. Fiatalok. Hogyan? Honnan? Ennyi mindenkinek alá toltak a szüleik egy lakást? Vagy honnan lesz lakásuk az embereknek? Mert ha jól keresel, és spórolsz, félreteszel havi 100.000-t az egy évben még mindig csak 1.200.000,- És valljuk be, ezt nem sokan tehetik meg. Honnan lesznek milliók egy saját lakásra???

2012. jún. 30. 00:08
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
56%
# 1/20 Igaz én 19 vagyok, de nálunk is ez a nagyszülős örökséges dolog a terv.
2012. jún. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
73%

Olyan áron jutottam saját lakáshoz, amilyen áron nem kéne. Édesapám meghalt, és el sem köszönhettem tőle. Odaadnám a házat, a fél életem, hogy még egyszer beszélhessek vele.

21n

2012. jún. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
69%
Én 22 évesen mentem külföldre dolgozni, és 28 voltam amikor a párommal vettünk egy lakást. Egyedül mentem, és ott találkoztam a párommal. (szintén magyar) Szerintem megérte ez a pár év külföldön, de ott is nagyon spóroltunk, soha nem költekeztünk és még anyukámat is tudtam segíteni. Amúgy a lakásunk nagyon pici, de a sajátunk, hitel nélkül és nagyvárosban van.
2012. jún. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
55%

1. Kimentek külföldre pár évet dolgozni

2. Örököltek

3. Nagyon jó a fizetésük, sokat tettek félre

4. Nyertek a lottón


Mást nem nagyon tudok elképzelni.

2012. jún. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
42%
Mi külön fogunk a gyerekünknek/gyerekeinknek gyűjteni, így lesz saját lakásuk. Ne éljék át azt, aminek mi még csak az elején tartunk.
2012. jún. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
42%
Esélyünk sincs a férjemmel lakásra, de próbálkozunk. 40 ezer megy lakástakarékba. Mivel láttuk, hogy nem lesz pénz normális lakásra, kicsit meghosszabbítjuk. Elvileg 5 év múlva lesz egy kis luk, amiben tengődhetünk. Igaz, nem leszünk már fiatalok: én 30 körüli, ő 35 körüli lesz.
2012. jún. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akik eddig válaszoltak. Semmi rosszindulat nem volt, csak kíváncsi vagyok. 30-as pár vagyunk amúgy, és nem tudtuk fizetni a CHF hitelt, eladtuk a házat, családnak tartozom, most 0-n vagyunk, albérletbe megyünk. Azt tervezzük, h idős korunkra összegyűjtünk pénzt egy saját kis házra, Fundamentát és kp-s - páncélszekrényes USD-ben tartott pénzt tervezünk, de hosszú évek mire ez sikerül, közben szülni is szeretnék.
2012. jún. 30. 10:26
 28/57 anonim ***** válasza:
55%
Nekem mikor megszülettem, nagyszüleim nyitottak egy bankszámlát és életbiztosítást kötöttek 18 évre aminek én voltam a kedvezményezettje, így 18 évesen volt tőkém, ahhoz gyűjtöttem míg tanultam 20 éves koromig, majd utána munkából is és így tartok most ott ahol tartok a párommal együtt, plusz a ház amiben felnőttem is nagyszüleim után az enyém lesz szóval tény, hogy jól jártam azzal, hogy nem csak megszültek hanem gondoltak a jövőmre is a családban, ha mindez nem lett volna nem tudom hol tartanék, valószínű ugyanitt csak otthon lakva.
2012. jún. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
53%

13as vagyok. bocsássatok meg, amiért felhúztam magam.

szeretném eloszlatni a kételyeket: amikor arról van szó, hogy saját lakásom van, soha nem hagyom ki a beszélgetésből, hogy a nagyszüleimnek köszönhetem, akiket a világon a legjobban tisztelek, és elmondhatatlanul hálás vagyok nekik, hogy ezt biztosították nekem. láttam, h mennyit dolgoztak ezért, és nem úgy állítom be magam, hogy én vagyok a faxa gyerek, amiért 25 évesen hitelmentes lakásom van.

igen, egyke vagyok, így jött ki a dolog, apám hamar lelépett, soha nem adott egy ft-ot sem, nem nézett rám.


nekem is csak 1 gyerekem lesz.


nekem igazából az fáj, amikor a jól kereső szülők mindennel nagyzolnak, vesznek maguknak egy hatalmas házat, a gyerekeiknek meg azt mondják, hogy mehettek, mi majd itt élünk a 200nm-en még akkor is, ha már elég lenne egy kis lakás. ti meg szépen gebedjetek meg a munkában, vegyetek fel többmilliós hitelt, és lesz nektek is lakásotok.


mi is megtehettük volna, hogy nagy lábon élünk, de a családom inkább előre nézett, és nem vakította el őket a pillanatnyi jólét. amit elkölthettek volna drága autóra, luxusnyaralásra, azt a lakásomba fektették.


kicsit kusza lett, sorry. remélem érthető.

2012. jún. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
25%

Hát igen... én nagyszülők örökségére nem számítok. Sokan vagyunk unokák, nem is várnám el, illetve kicsit gáznak érezném magam, ha mindent én kapnék, míg a többi unoka semmit. Ha pedig annyi felé osztódik az örökség, amennyi felé osztani kell, akkor jó ha 1-200 ezer forintot lát belőle mindenki, azzal meg valljuk be egyikünk sem sokra megy, egy kis segítségnek jó. Szóval én inkább örülök annak, amíg élnek a nagymamáim (papák már elhunytak sajnos) és igyekszem a lehető legtöbb időt velük tölteni, nem pedig a pénzüket számolgatni.

Ketten vagyunk testvérek, a szüleim így is alig bírják anyagilag a nagymamám házának fenntartását (otthonban van) és még emellett a sajátunkat is. Álmodni sem álmodhatok arról, hogy valaha is tudnak majd támogatni mindkettőnket egy lakással. Nem is várnám el. Nálunk a családban más jellegű segítség a módi. Nyilván pl az, hogy életbiztosítás kedvezményezettjei mi vagyunk, az valahol természetes. Nekem is van, azt anyu kapja, ha valami történik velem, ki más?

Anyuék is úgy tudtak házat venni, hogy nagyszüleim adtak rá össze több mint 2 millió forintot, így viszont nekik tartoztak, nem a banknak. Kicsit lazább, ha megszorultak volna anyagilag sem jön a behajtó hirtelen lerángatni rólad az utolsó gatyádat is! Valószínűleg egy részét mi is így tudjuk majd kifizetni a párommal, másrészről, nekem van egy nagyobb összegű megtakarításom, az ösztöndíjaimat (köztársasági is) mindig eltettem szinte 100%-ban, ez hol csak havi 20 ezret jelentett, hol 64-et. Indulónak ez is valami legalább, aztán a többi majd lesz ahogy lesz!

Azért nem tudom... Nagyon szar volt olvasni azt, hogy hányan számítanak az örökségre. Ha lehet én inkább a nagyszüleimet választanám, ők maradjanak életben, nem kell az örökség! Gondolni sem tudnék arra, hogy de jó mennyi pénzt kapok majd ha meghalnak... Kicsit morbid!

Összeadogatva, ha nekünk is sikerülne 2 millió körül kölcsönkérni a családtól, akkor talán nem kellene hitelt felvennünk és a saját lakásunkban élnénk. A lényegen nem változtat, mert valakinek így is úgy is tartozunk, de inkább tartozok a nagymamámnak, mint egy banknak aki azt lesi mikor tud lehúzni a wc-n.

2012. jún. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!