Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek nincs hitele és nem is...

Akinek nincs hitele és nem is albérletben él miből és hogyan lett pénze saját lakásra?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, h nincs hitelük, saját lakásban laknak. Fiatalok. Hogyan? Honnan? Ennyi mindenkinek alá toltak a szüleik egy lakást? Vagy honnan lesz lakásuk az embereknek? Mert ha jól keresel, és spórolsz, félreteszel havi 100.000-t az egy évben még mindig csak 1.200.000,- És valljuk be, ezt nem sokan tehetik meg. Honnan lesznek milliók egy saját lakásra???

2012. jún. 30. 00:08
1 2 3 4 5 6
 41/57 A kérdező kommentje:

Nincs túl magas fizuja, kb 200e netto, mint nekem...

Idézni nem tudtam, mert telóról vagyok, de ez volt a lényeg. Hát kedves válaszoló megsúgom, h akármit is csinálsz, akármit is tanultál, akárhány éves is vagy, a 200e nettó egy curvajó pénz. Sokan a 100e Ft-ot nem keresik meg havonta. Tisztes családapák.

És mivel lehet. egymilla felett keresni? Politikus vagy? Irigykedem? Igen. Mert miért kell a társadalom egyik felének jólétben, szegénységet nem ismerve felnőni, a másik felének meg nyomorogni, hason csúszni, megalázkodni??? És nagyon sokszor egyáltalán nem az a baj, h vki talnult vagy sem. Ma már semmit nem jelent egy diploma.

2012. júl. 1. 22:24
 42/57 anonim ***** válasza:
Bankban vagyok, jó pozícióban. A férjem építési vállalkozó, és több kisebb vállalkozása is van.
2012. júl. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
Én írtam , hogy a 200e nem magas fizetés. Ja persze ha valaki otthon lakik a szüleivel és nincs kiadása, annak sok. De én fizettem belőle a lakáshitelt (50e), rezsit (25e), telefont+internetet (10e),bérletet (10e), diákhitelt mert a szüleim nem tudták fizetni a főiskolát (27e). Lehet számolni. Na és akkor még nem ettem egy falatot se. Tényleg marha sok!!!
2012. júl. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy igen, természetesen szerintem is baromi igazságtalan, hogy egyesek pl egy focista aki valljuk be csak rúgja a labdát, megkeres milliókat is akár havonta, más meg aki a gyárban gürizik, éppen a minimálbért viszi haza, vagy pl húgom aki ápolónő, a lelkiismeretes fajtából, ő is 90-100 e körül keresett, én meg a banki melómmal volt hogy 500 ezret jutalékokkal együtt. De ettől még továbbra se sok a 200 e fizu. Amire azt mondom, hogy sok (jó fizetés), az olyan 300 e felett van. De ez már nagyon nem ide tartozik.

Ui. aki tényleg megdolgozik a pénzért, pl orvos vagy hasonló komoly munkát végez, vagy vállalkozó és éjt nappallá téve gürizik szabadság nélkül, attól nem sajnálom egyáltalán.

2012. júl. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:

Sehonnan:-(Marad az albéret,majd ha Anyám meghal(félreértés ne essen nem erre várok) lesz lakásom kb 60 éves koromra.Hurrá!Anyámnak is tavaly 58 éves korára lett(meghalt a Nagyim megyütt lakunk 3-an).

Akiknek lett az imsretségi körömből azoknak mind a szülők vették,vagy kihaltak a Nagyszülők(akik különl laktak nem úgy mint esetemben).

Amúgy 30 éves vagyok tanár,a párom is az,esélyünk sincs az albi + reizsit örülnka ha kiköhögjük...

2012. júl. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
0%
A lakáshitel felvállalt dolog, nem kötelező, attól mert valaki fizeti a 200 ezres fizetéséből azt amit ő felvett az saját gond, attól még 200 lehet sok fizetés mivel a normál állapotban nincs hitel.
2012. júl. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
0%
Adott 200 ezer forint. 120 ezret költesz, marad 80, abból mondjuk 20 az egyéb költség marad 60..gyönyörű ha egymagad megeszel 60 ezret 1 hónapban.....mi 5-en eszünk 160 ezerből....
2012. júl. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
100%
Miért szerinted csak enni kell??? Tisztálkodószerek, mosóport stb nem kell? Néha elmenni valahova, hogy ne csak vegetáljon az ember?
2012. júl. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
0%
20 e ott van az egyéb költségre de lehet az 30 is...és így is marad 50 a kajára.
2012. júl. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
Én, aki írtam, hogy takarékoskodunk, lettem a legjobban lepontozva. Ez nem tetszett? Vagy az, hogy abból a pénzből, ami lesz, csak egy 30-40 nm-es lakásra futja majd, és ebben a lakásban fog élni az egy szem gyerekünk, már ha lesz, mert nagyon idősek leszünk, mire megszülethet?
2012. júl. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!