Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell időpontot kérnem,...

Miért kell időpontot kérnem, ha látni akarom a saját kis unokámat? Nagyon megalázó, hogy be kell jelentkeznem a saját fiamhoz meg a feleségéhez, hogy lássam a picúrt.

Figyelt kérdés
Az én időmben, 80-as években szültem, elképzelhetetlen volt, hogy ne bólogassak mindenre, amit az anyósomék mondtak, vagy akartak. 3 házra lakunk egymástól, és én úgy akartam, hogy akkor megyek át hozzájuk, amikor csak akarok, és azt csinálok az unokámmal amit akarok. Ehelyett megkértek, hogy szóljak mielőtt megyek, hogy nekik is jó-e a látogatás!? Így inkább nem is megyek hozzájuk. Nagyon fáj, hogy nem láthatom az unokámat! A fiam is, meg az unokám anyja is szívtelen, gonosz, szeretni nem tudó emberek!
2009. júl. 9. 10:36
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mind a két oldalról van tapasztalatom: a 70-es és 80-as években szültem - igy valószinüleg a te korosztályodba tartozom. Annak idején anyósom - sajnos már nem él, de nagyon szerettem - csak akkor jött hozzánk, ha elötte rákérdezett, hogy van-e idönk. Annak ellenére, hogy több gyereknevelési kérdésben más véleményen voltunk, a mi gyerekeinkkel ugy bánt, ahogy mi tartottuk jónak. Ha nálunk volt, akkor én voltam a "fönök", az a háziasszony, aki eldönti, hogy mi hogy legyen, ha én mentem át hozzá (szintén bejelentve), akkor ö mondta meg, hogy mit hogy csináljunk.

Most egy ideje én is anyós vagyok, de a gyerekek már többször mondták, hogy szivesebben látnak engem, mint a másik anyukát, mert én hagyok nekik magánéletet, és nem kell nekik ellenem harcolni azért, hogy öket önálló családnak tekintsem.

Jobb lenne, ha te is inkább visszafognád magad, mert igy soha nem leszel örömmel fogadva és jogosan.

2009. júl. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 A kérdező kommentje:

Akkor a menyem szülei se "normálisak"? Őket ugyanúgy sérti, hogy be kell jelentkezniük, és nem mehetnek bármikor?! Ők is csak 1-2 havonta látják az unokát.

Semmi sem történt azóta. Ők nem hívnak, én sem, és nem is megyek át hozzájuk.

Nem láthatom és nem foghatom meg az unokámat.

2009. júl. 23. 10:34
 63/63 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ügyes!

Nem is fog változni semmi, ha hiába teszi fel a kérdést (nem is érdeklik a válaszok) és hiába írják meg ezren, hogy mi a teendője (nem fogadja meg őket). Itt mindenki hülye, rosszat akar, satöbbi. Az ország különböző pontjain élő 1000 ember...

Hát, akkor üljön otthon, és sajnálkozzon, hogy nem is látja az unokáját. Az biztos sokkal jobb, mint felemelni a telefont.

Egy dologban biztos lehet, őrájuk hiába vár, nem fogják hívni!

2009. aug. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!