Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell időpontot kérnem,...

Miért kell időpontot kérnem, ha látni akarom a saját kis unokámat? Nagyon megalázó, hogy be kell jelentkeznem a saját fiamhoz meg a feleségéhez, hogy lássam a picúrt.

Figyelt kérdés
Az én időmben, 80-as években szültem, elképzelhetetlen volt, hogy ne bólogassak mindenre, amit az anyósomék mondtak, vagy akartak. 3 házra lakunk egymástól, és én úgy akartam, hogy akkor megyek át hozzájuk, amikor csak akarok, és azt csinálok az unokámmal amit akarok. Ehelyett megkértek, hogy szóljak mielőtt megyek, hogy nekik is jó-e a látogatás!? Így inkább nem is megyek hozzájuk. Nagyon fáj, hogy nem láthatom az unokámat! A fiam is, meg az unokám anyja is szívtelen, gonosz, szeretni nem tudó emberek!
2009. júl. 9. 10:36
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
90%

A 10:56-os válaszoló nagyon reálisan írta le az egész helyzetet, és őróla jutott eszembe: én 22 éves vagyok, gyereket még nem akarok, elég lesz majd 30 év korom körül. De az anyám már évek óta mondogatja, hogy majd ha lesz unokája és nála lesz a gyerek, akkor ő mindent megfog neki engedni, azt is amit nem szabadna, engedni fogja neki hogy törjön-zúzzon a lakásban, elfogja kényeztetni, és arra fogja nevelni hogy nekem mindenben ellent mondjon. Mert én állítólag nagyon rossz gyerek voltam, és azt akarja anyám, hogy én is érezzem azt hogy milyen amikor rossz a gyerek, és ezért ő mindent el is fog követni.


Évek óta mondogatja ezt, holott gyereket még évek múlva tervezek csak. De már most tudom, hogy ha elvégzem a főiskolát, többszáz km-re fogok elcuccolni innen, hogy anya ne tudjon beleszólni az életembe. Láttam mit művelt a bátyámmal amikor elköltözött, és abból nem kérek.


Ezért írtam fentébb, hogy inkább annak örüljön hogy olyan közel laknak magához. Ha nyújták a kisujjukat ne tépje ki tőből az egész karukat!!

2009. júl. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
92%

Én is a nyolcvanas évek végén szültem szültem először. A szüleim és a párom szülei soha nem jöttek át bejelentés nélkül, pedig a szüleim 2 utcával odébb, az anyósomék pedig 10 percre laknak.

És nem igaz, hogy nem láthatod az unokádat, te döntöttél úgy, hogy nem mész hozzájuk. Én az ilyen sértődést szörnyen kicsinyes és infantilis dolognak tartom. A szívtelen és gonosz jelzőre már nem is mondok semmit, ez a "pistike meghúzta a hajamat, most nem beszélek vele" ovodás szinvonal.

Te vagy az aki megfosztja az unokákat a nagyszülőktől nem a fiad és a menyed.

Szállj magadba gondolkozz el és kérj bocsnatot tőlük, hogy képes vagy a saját családodra megsértődni.

2009. júl. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
88%
Ez kamu, vagy tényleg vannak ilyen buta emberek??
2009. júl. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
85%

ma 11:02


akinek olyan a hozzáállása, hogy a pici szülei eleve gonoszok és szívtelenek, olyanra nem biztos hogy rábíznám a gyermekemet.

2009. júl. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
94%

ma 11:03


atyavilág, hogy lehet vki ilyen? mármint anyukádra gondolok.


nagyon sajnálom, remélem boldog életed lesz!!!

2009. júl. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
89%

el kell fogadni, hogy önálló, saját életük van, nem azt a pici fiút kell látni, akit oviba vitt anno. Ugyan csak nagynéni vagyok, de a saját anyámat is leállítottam, amikor a bátyámékhoz akart költözni majdnemhogy.És érdekes, hogy a nagyanyám, aki már 70en is túl van, hiszti nélkül, mindig felhívja a tesómat, hogy mehetne-e picit...

Isten mentsen egy ilyen önző, hárpia anyóstól...

2009. júl. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 A kérdező kommentje:
Ti biztos mind a kortársaik vagytok, és előszeretettel fújtok az anyósotokra. Mindig én vagyok náluk a fekete seggű!
2009. júl. 9. 11:12
 18/63 anonim ***** válasza:
93%
"az emberi butaság és a világűr végtelen. az utóbbiba nem vagyok annyira biztos." /Einstein/
2009. júl. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
88%
nem a humor kategóriába akartad rakni ezt a kérdést?
2009. júl. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
91%

én 11.04

Szerintem inkább a te kortársad vagyok és mint írtam, hozzám sem jöttek a nagyszülők bejelentés nélkül.

Nagyon önző a viselkedésed, gondold meg, hogy így csak elmarsz magad mellől mindenkit, ahelyett, hogy egy nagyszülő lennél, akire lehet számítani.

Sajnállak. Nem a fiatalok miatt, hanem a gondolkodásod miatt.

2009. júl. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!