Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell időpontot kérnem,...

Miért kell időpontot kérnem, ha látni akarom a saját kis unokámat? Nagyon megalázó, hogy be kell jelentkeznem a saját fiamhoz meg a feleségéhez, hogy lássam a picúrt.

Figyelt kérdés
Az én időmben, 80-as években szültem, elképzelhetetlen volt, hogy ne bólogassak mindenre, amit az anyósomék mondtak, vagy akartak. 3 házra lakunk egymástól, és én úgy akartam, hogy akkor megyek át hozzájuk, amikor csak akarok, és azt csinálok az unokámmal amit akarok. Ehelyett megkértek, hogy szóljak mielőtt megyek, hogy nekik is jó-e a látogatás!? Így inkább nem is megyek hozzájuk. Nagyon fáj, hogy nem láthatom az unokámat! A fiam is, meg az unokám anyja is szívtelen, gonosz, szeretni nem tudó emberek!
2009. júl. 9. 10:36
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyen anyóstól óvjon az ég. Én tényleg azt hittem, hogy az én anyósomnál nem nagyon van rosszabb (ő csak nem kíváncsi az unokájára), de most már látom, hogy vannak sokkal rosszabbak is. Megakadt a szemem, azon, hogy Te mindent "akarsz", nálam annak idején a 3 éves gyerek tudta, hogy olyan nincs, hogy akarom, max szeretném. Neked nem az fáj, hogy nem láthatod az unokád, mivel Te döntöttél, úgy hogy nem mész, hanem az, hogy nem bólogatnak mindenre, és nem Te szabod a feltételeket. Elég aljas dolog rajtuk bosszút állni, csak mert neked annak idején nem volt bátorságod nemet mondani valamire az anyósnak.
2009. júl. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
95%
Azért nem kellene így általánosítanod. Én, mint említettem is, nagyon szeretem az anyósomat, szinte minden nap beszélünk telefonon. Soha egy rossz szót nem szóltam rá, DE ő sem rám. Pedig nekem is van sok hibám, mint minden embernek. És igen, 23 éves vagyok, de önmagában az, hogy valaki idősebb, nem jelenti azt, hogy rendelkezik a korának megfelelő értelmi és érzelmi intelligenciával, illetve az, hogy fiatalabb vagyok, nem jelenti azt, hogy kapásból utálnék mindenkit, aki idősebb. Meg fogsz lepődni, de csupa 50-es éveikben járó kolléganőm van és maximálisan megértjük egymást. És pont azért, mivel anyósom is szeret engem, nem parancsolgat és nem mondja meg, hogy hogyan éljem az életem. Ha te is így állnál hozzá a fiadhoz és a menyedhez, akkor sokkal szívesebben látnának, és biztosan ők is gyakran meglátogatnának. De amíg ilyen ellenséges vagy másokkal, addig ne nagyon várj mást te sem tőlük. 10:56-os voltam
2009. júl. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
97%
11:05 - Azért írtam, hogy MEG KELL BESZÉLNI, és ha mindkét fél tud engedni, akkor nem lesz probléma, csak most mindkét fél csak a saját oldalát látja, és ez így nagyon nem jó. Lehet, hogy a kérdező remek nagymama lenne, és biztos, hogy jó szülők a pici szülei, de valahogy most azt látom, hogy egyik se látja a másikat. Ha megbeszélik, akkor esetleg megtörhet a jég, és a nagymama is együtt lehet az unokájával és a fiataloknak is több idejük lenne a saját dolgaikra anélkül, hogy bárki betolakodna az életükbe. Amikor én kicsi voltam, akkor nekünk nem voltak a közelben nagyszülők, pedig jó lett volna, ha tudnak segíteni, mikor mi öcsémmel betegek voltunk, így viszont anyut fokozták le a munkahelyén, mert ő volt velünk itthon olyankor.
2009. júl. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
96%

Nem értem, hogy az anyósok miért érzik magukat feljogosítva arra, hogy átmászkáljanak a gyerekük családjához és a lakásába bejelentés nélkül.

Kedves kérdező, fogd fel, hogy a fiad felnőtt ember és már nem úgy ugrál, ahogy te fütyülsz!

Anyósom is ilyen mint te. Átjön, kopogás nélkül bejön az ajtón. Régebben (amikor még volt kulcsa) átjött, amikor nem voltunk itthon és pakolt! Így nem lehet élni. Te mit szólnál hozzá, ha a menyed átmászkálna hozzád és egész nap a nyakadon ülne?

Tartsd tiszteletben azt, hogy a fiadnak külön családja és külön élete van. Ne keserítsd meg az életüket!

És különben is miért olyan nagy fáradtság felhívni őket telefonon, hogy átmehetsz-e?

2009. júl. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
100%
Téved, nem fúj mindenki az anyosára. Én személy szerint nagyon szeretem az anyósom és a párom is az én szüleimet. Ennek az az egyszerű oka,hogy hagyják,hogy úgy éljük a saját életünket,ahogy nekünk jó. Törödnek velünk,ahogy mi is velük,de mindebkinek megvan a saját élete. Amikor szeretnének minket látni vagy mi őket,akkor telefonon megbeszéljük,hogy kinek mikor jó. Több barátunknál látom,hogy az a baj,hogy valamelyik szülő nem tudja elfogadni,hogy a kirepült gyerekének már más az első, és neki vagy nekik úgy kell berendezniük az életüket,hogy kettesben vannak vagy egyedül, és a gyerekek meg az unokák beugranak mikor ráérnek. Az én nagyszüleim is ezt tették és éppen ezért mindig mindegyik gyerek és unoka nagyon szívesen ment,mert csak kedvességet kaptunk és örültek,hogy ott vagyunk. Éppen ezért a nagymamámhoz mindegyik unokája hetente megy(pedig már mindenkinek saját családja van) és a gyerekei és a menyei is,akik szintén imádják. De ehez az kellett,hogy soha nem azért szerettt minket,hogy mit csináltunk,milyen gyakran mentünk,hanem szimplán szeretett és örült ha ott voltunk. Próbálja meg ön is,hogy akkor örüljön az unokának meg a fiáéknak mikor velük van és ne szídja őket,akkor ők is máshogy fognak magához állni.
2009. júl. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon sok családban gond az, hogy anyós bejelentés nélkül megy. Barátnőmékhez pl. kulcsa is van, amit ők adtak neki, de visszakérni már nem merik, pedig múltkor éppen szeretkezés közben nyitott rájuk. Szemben laknak velük.

Kedves kérdező! Gyorsan állítsd le magad, ha azt akarod, hogy egyáltalán még lásd az unokádat valaha az életben. Az lesz a vége a cselekedetednek, hogy vagy elválnak a fiadék vagy jó messzire költöznek. Remélem utóbbi lesz!


Ma 11:16-os: Te tévedésben vagy! Legfeljebb az illem diktálja azt, hogy azt mondjuk "szeretném". A gyereket hagyni kell, hogy azt mondja "akarom", mivel az elég nagy motiváló tényező, megtanulja elérni vele, amit az életben akar és nem csak langyos módon szeretné, vagyis csak álmodozik róla.

2009. júl. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
100%

Visszaemlékszem a saját gyerekkoromra (60-as évek), a nagyszüleim hetente fix időpontot beszéltek meg a szüleimmel, amikor átjöhetnek. Emlékszem, amikor néhányszor ezen időponton kívül jöttek, gyerekként én nyitottam ajtót, akkor mondták, hogy kérdezzem meg anyukámat, hogy erre jártak, bejöhetnek-e, nem zavarnak-e.

És volt amikor a szüleim azt mondták, hogy most nem megfelelő, mert pl. vendégek vannak nálunk. Akkor köszöntek az unokáknak az előszobában és utána mentek tovább.

Szerintem ez a normális.

2009. júl. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
95%
Ezzel a válaszával amit írt, hogy mi itt mindannyian a kortársaik vagyunk a fiáéknak, bebizonyosodott, hogy nem azért írta ki a kérdést mert tanácsot és véleményt várt, hanem azért, hogy ÖNIGAZOLÁSRA TALÁLJON! Az önigazolást nem kapta meg, ezért most mindannyiunkat szid és lepontoz, mi, akik vettük a fáradságot a válasz megírására, és nyílvánvalóan ön meg sem hajlandó hallgatni, el sem hajlandó olvasni amiket írunk, mint egy durcás kisgyerek, aki csapkodja az ajtót ha nem kapja meg amit szeretne! Bármennyire is fáj, el kell fogadni hogy most nem magának van igaza! Tudom hogy borzasztó nehéz belátni, és felülemelkedni a dac-on, de sikerülhet ha szívből akarja az ember!!!
2009. júl. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
26%
Én el sem tudtam volna képzelni,hogy láthatási időt írjak elő a szüleinknek.Mit fogtok hozzá szólni,ha majd a ti gyerekeitek is ezt teszik veletek?Ez nem jelenti azt,hogy a szülők állandóan a gyerekeik nyakán lógjanak,vagy azt csináljanak az unokával,amit ők akarnak.Megkell ezt beszélni egymással.Mi is dolgoztunk mind a ketten,este nekem is sok dolgom volt,de soha nem mondtam anyósomnak,hogy most ne jöjjön,mert nem érek rá.Ha éppen így adódott,sokszor még örültem is a jöttének,mert segített a munkámban,és közben beszélgettünk.Az intim együttlétüben nappal nem zavarhatott,már csak a gyerekek miatt sem ilyenkor intéztük.Ha véletlen mégis,akkor a hálószobaajtót bezártuk.Mindent meglehet oldani jóakarattal.Az a baj,hogy mindenki csak a saját érdekeit nézi,a másikéval meg nem törődik.És ez nem csak a gyerek-szülő esetében van így,hanem a házasságokban is.Ezért van a sok válás.Szeretet,egymás megbecsülése,tolerancia,ez kellene mindenütt,és élhetőbb lenne a világ.
2009. júl. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
95%
bocs de szerintem sincs igazad. ne állits csak ugy be a fiadékhoz, mindig kérdezd meg h most mehetsz-e. az én nagymamám se állit csak ugy be.
2009. júl. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!