Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet így beszélni egy...

Hogy lehet így beszélni egy hároméves gyerekkel?

Figyelt kérdés
Nálunk vannak a lányomék nyaralni. A fia hároméves, én vagyok a nagymama. Nagyon szeretem az unokámat, de amit a lányom művel, az túlzás. Akármikor szól a gyerekhez, hozzáteszi, hogy "kiscica" (fiúnak!!!), "édes" meg "kicsim", naponta vagy tízszer megjegyzi neki, hogy "nagyon szeretlek", és folyton puszilgatja. Szeptemberben óvodás lesz a gyerek, ott aztán senki nem fog vele így beszélni! Miért nem érti meg a lányom, hogy ezzel csak árt a gyereknek?
2012. júl. 14. 14:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
30%
megértelek, az ilyentől én is rosszul vagyok...viszont szerintem megsértődne, ha szólnál érte, hiszen az ő gyereke, magának kell vállalni a következményeket az oviért is
2012. júl. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
Kedves nagymama,miért gondolod hogy árt a gyereknek?Részletezd kérlek mire gondolsz...
2012. júl. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%
Kérdésed alapjan azt hittem hogy minimum a francba kuldi ela gyereket. Ne csesztesd már szegeny lányodat folyton,örülj hogy ott vannak.Lehet hogy ő azt a szeretetet proalja kimutatni a gyereke felé amit te nem tettel meg.
2012. júl. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
79%
Nem árt a gyereknek! Ó az anyukája, és egy kisgyerekről van szó!
2012. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
72%
Hát igen, nem megszokott ha valaki igazán szereti a gyerekét és ezt kis is mondja/mutatja. Sajnos.
2012. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%

"Szeptemberben óvodás lesz a gyerek, ott aztán senki nem fog vele így beszélni!"


Nem is kell, mert az óvónéni nem az anyukája. Egy gyerek nem hülye, meg fogja tanulni és szokni, hogy az anyukája így viselkedik vele, az óvónéni meg úgy. Természetes, hogy nem egy szint a kettő.


Én is becézgetem a gyerekeimet, pedig már 3 évesek elmúltak, és nem veszem észre, hogy ártanék vele...

2012. júl. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%

Jól értem, te most a saját lányodat beszéled ki idegeneknek? Mert azzal, hogy itt most elkezdik a válaszolók szidni a lányodat, nem lesz más a szitu, de neked anyai szívvel hogy esik olvasni a lányod szitoklavináját, amit te indítottál el? Ez egy korrekt és értelmes, felnőtt emberhez méltó dolog? Van egy apró dolog ami téged bosszant, és amit a lányos tesz, de nem bánt vele senkit, te meg feljössz netre és konkrétan kibeszéled a saját lányodat?


Áruld már el egyébként miért baj ha a kisfiának azt mondja, hogy "kicsim"?


Nekem inkább ez a durva anyai viselkedés, ne haragudj. Benne vagy a top 5 legrosszabb anya és nagymama versenyben, a gyk-s válaszolók közül. A lányod tudja, hogy ilyen vagy?

2012. júl. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
73%

Hát sosem gondoltam volna hogy ez egy nagymamának bármilyen gondot okozhatna. :( Csak nem féltékeny a nagyi??

Az meg egy jó nagy butaság hogy ezzel árt a kisfiának! A gyerek különbséget tud tenni, nem fogja elbőgni magát amiért az óvónéni nem bánik kezesbárányként vele, hisz tudja hogy ő nem az anyukája!

2012. júl. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
74%

A kérdezőre kíváncsi lennék, hogy mutatja ki a szeretetét. Kukoricára térdepeltette a lányát?

Szegény lányod....ő elmegy hozzád, viszi a gyerekét is hogy unokázhass, erre te elvonulsz hogy neten kipofázd. Nem érdemelsz sem gyereket, sem unokát.

2012. júl. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
79%
Én a 8 évest és a 13 évest is megpuszilom, és mondom nekik hogy kicsim...nem látom hogy nagyon ártottam volna vele, azt gondolom tul fogják élni. Még szép hogy óvónéni nem igy beszél a gyerekkel , kicsit furcsa lenne.
2012. júl. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!